Przejdź do treści

Książę Harry w stroju superbohatera w ważnej sprawie. Jego słowa wyciskają łzy

Książę Harry
Książę Harry w stroju superbohatera w ważnej sprawie. Jego słowa wyciskają łzy. Printscreen Youtube Scotty's TV
Podoba Ci
się ten artykuł?
Podoba Ci
się ten artykuł?

Książę Harry jako Spider-Man wsparł dzieci wojskowych, którzy stracili życie podczas pełnienia służby. „Boże Narodzenie to czas, kiedy bardzo, bardzo tęsknimy za naszymi bliskimi i to jest w porządku, ale jednocześnie możemy mieć poczucie winy, że dobrze się bawimy bez rodziców” – mówił książę Sussex, który sam stracił matkę, kiedy miał 12 lat.

Książę Harry jako Spider-Man

W sieci pojawił się filmik z nowym Spider-Manem. Za maską superbohatera nie kryje się jednak Tom Holland, który od lat wciela się w postać najpopularniejszego herosa Marvela. Tym razem w szczytny celu kostium komiksowego bohatera przywdział książę Harry. Syn Karola III w ten sposób postanowił wesprzeć najmłodszych, których rodzice stracili życie w czasie pełnienia służby w wojsku.

Członek brytyjskiej rodziny królewskiej z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia nagrał specjalny apel do podopiecznych fundacji Scotty’s Little Soldiers – brytyjskiej organizacji charytatywnej, wspierającej pogrążone w żałobie dzieci wojskowych. Nagranie zostało pokazane dzieciom w trakcie świątecznego przyjęcia, którego motywem przewodnim byli „Bohaterowie i złoczyńcy”. To właśnie dlatego Harry wcielił się w uwielbianego przez wielu bohatera, a swoją twarz ujawnił dopiero na samym końcu. Najmłodsi podczas zabawy dostali informację, że złoczyńcy chcą popsuć święta, dlatego kradną i zamykają prezenty od świętego Mikołaja. By uratować ten szczególny dzień, dzieci miały ich powstrzymać.

„Jest pięciu złoczyńców, których musicie powstrzymać, żeby nie zepsuli nam Bożego Narodzenia. Użyjcie więc wszystkich swoich sił, zdolności i pokonajcie ich” – przekonuje w filmiku książę Harry.

6-letnia dziewczynka przymierza okulary. W oczach ma łzy

„Możemy mieć poczucie winy, że dobrze się bawimy bez rodziców”

W swojej wiadomości Harry odniósł się również do poczucia winy, jakie często towarzyszy osobom w żałobie. Książę, który sam stracił matkę, kiedy miał 12 lat, podkreślił, że pomimo straty i bólu, dzieci nie powinny mieć wyrzutów sumienia przez to, że dobrze się bawią.

„Boże Narodzenie to czas, kiedy bardzo, bardzo tęsknimy za naszymi bliskimi i to jest w porządku, ale jednocześnie możemy mieć poczucie winy, że dobrze się bawimy bez rodziców. Ale chcę cię zapewnić, że nasi rodzice zawsze chcą, żebyśmy się dobrze bawili, więc nie czujcie się winni. Możecie się świetnie bawić, zwłaszcza w społeczności Scotty’s Little Soldiers. Więc idźcie i bawcie się dobrze! Wesołych Świąt” – mówi w spocie.

To nie pierwszy raz, kiedy Harry postanowił umilić dzieciom nadchodzące święta. W 2019 roku książę przebrał się za świętego Mikołaja.

„Bardzo podoba nam się to, że książę Harry nie tylko nagrał tak wyjątkową wiadomość, ale i przebrał się za Spider-Mana. To wspaniałe, że wszyscy w fundacji mają wsparcie księcia Harry’ego” – podkreśliła założycielka fundacji Nikki Scott.

Do wyświetlenia tego materiału z zewnętrznego serwisu (Instagram, Facebook, YouTube, itp.) wymagana jest zgoda na pliki cookie.Zmień ustawienia

Zobacz także

Podoba Ci się ten artykuł?

Powiązane tematy: