Przejdź do treści

Kinga Rusin ostrzega przed oszustami! „Nie da się schudnąć, w zdrowy sposób, 15 kg w tydzień! To niemożliwe bez narażenia swojego zdrowia czy nawet życia”

Kinga Rusin: Nie da się schudnąć, w zdrowy sposób, 15 kg w tydzień! To niemożliwe bez narażenia swojego zdrowia czy nawet życia
Kinga Rusin: Nie da się schudnąć, w zdrowy sposób, 15 kg w tydzień! To niemożliwe bez narażenia swojego zdrowia czy nawet życia/ fot. PIOTR ANDRZEJCZAK,MWMEDIA
Podoba Ci
się ten artykuł?
Podoba Ci
się ten artykuł?

„W odchudzaniu nie ma cudów! Nie ma cudownych 'leków’. Działa dyscyplina we wdrażaniu odpowiednio dobranej (przez lekarza czy dietetyka) diety” – podkreśla w swoim wpisie na Instagramie Kinga Rusin, która przestrzega swoich fanów przed reklamami tabletek na odchudzanie bezprawnie wykorzystującymi jej wizerunek.

15 kg w tydzień? „To niemożliwe”

„Uważajcie na naciągaczy i kłamców od odchudzania! Ktoś używa bezprawnie moich zdjęć! Nie wierzcie reklamom wykorzystującym mój wizerunek do sprzedaży jakiejś trucizny, która rzekomo ma was odchudzić!” – pisze na swoim profilu na Instagramie Kinga Rusin.

Jak dodaje dziennikarka, od swoich fanów w ciągu tylko kilku dni dostała setki wiadomości ze screenami takich reklam. Dla wszystkich, którzy widzieli na nich jej wizerunek, ma ważny przekaz:

„To ściema! NIGDY nie zgodziłabym się reklamować produktów szkodliwych! NIGDY nie namawiałabym do zażywania jakiegoś g…! Nie da się schudnąć, w zdrowy sposób, 15 kg w tydzień! To niemożliwe bez narażenia swojego zdrowia czy nawet życia!” – podkreśla Rusin. „W odchudzaniu nie ma cudów! Nie ma cudownych 'leków’. Działa dyscyplina we wdrażaniu odpowiednio dobranej (przez lekarza czy dietetyka) diety” – dodaje.

Czy herbatki na odchudzanie rzeczywiście są w stanie nam pomóc? Odpowiadają eksperci z Dietetyka #NieNaŻarty

Nie ma dróg na skróty

Podejście Kingi Rusin do odchudzania poparło w komentarzach pod postem wiele jej obserwatorek. Jedna z fanek dziennikarki napisała: „Racja, w odchudzaniu nie ma drogi na skróty”. „Figura i uroda czad. Efekty sportu i zdrowego stylu życia” – dodała inna, doceniając wysiłek, jaki dziennikarka wkłada, by wyglądać tak dobrze.

Przypominamy: według dietetyków racjonalne odchudzanie, które nie powinno przynieść negatywnych skutków dla naszego zdrowia, to takie, podczas którego tracimy do 1 kg tygodniowo. Jeżeli producenci środków na odchudzanie obiecują, że stracimy więcej (10 czy nawet 15 kg, jak to było w przypadku reklamy, w której został wykorzystany wizerunek Kingi Rusin), powinna zapalić nam się w głowie czerwona lampka. Szczególnie jeśli w przekazie marketingowym tabletki na odchudzanie opisywane są jako „magiczne pigułki”, które bez odpowiedniej diety i ruchu zapewnią nam szczupłą sylwetkę.

Pamiętaj! Jeśli masz nadwagę albo jesteś osobą otyłą i chcesz schudnąć, nigdy nie rób tego sama, testując na sobie różne środki na odchudzanie czy „diety cud”. Zawsze zacznij od konsultacji z lekarzem i dietetykiem (idealnie również z psychodietetykiem), którzy pokierują twoim sposobem odżywiania w taki sposób, żeby nie ucierpiało na tym twoje zdrowie.

Zobacz także

Podoba Ci się ten artykuł?

Powiązane tematy: