Przejdź do treści

„Jestem LGBT – jestem człowiekiem”. Pół tysiąca osób LGBT wystąpiło w poruszającym spocie Kampanii Przeciw Homofobii

„Jestem LGBT – jestem człowiekiem”. Pół tysiąca osób LGBT wystąpiło w poruszającym spocie Kampanii Przeciwko Homofobii
„Jestem LGBT – jestem człowiekiem”. Pół tysiąca osób LGBT wystąpiło w poruszającym spocie Kampanii Przeciwko Homofobii / materiały prasowe
Podoba Ci
się ten artykuł?
Podoba Ci
się ten artykuł?

Kampania Przeciw Homofobii stworzyła spot, w którym blisko pół tysiąca osób ze społeczności LGBT pokazało swoją twarz. Każda z nich powiedziała, że jest człowiekiem. – Naszym spotem chcemy raz na zawsze rozprawić się z odczłowieczającym mitem nieistniejącej ideologiiwzmocnić społeczność LGBT i zmobilizować wszystkich do pójścia na wybory – mówi Cecylia Jakubczak z KPH.

„Jestem LGBT – jestem człowiekiem”

Do sieci trafił właśnie poruszający spot stowarzyszenia Kampania Przeciw Homofobii, w którym blisko pół tysiąca osób LGBT z całej Polski patrząc wprost do kamery mówi jedno i to samo zdanie – „Jestem LGBT – jestem człowiekiem”. To odpowiedź na wypowiedzi niektórych polityków, w tym również prezydenta Andrzeja Dudy, mówiących słowa, które są nie do zaakceptowania – że osoby LGBT „nie są ludźmi, tylko ideologią”.

KPH cały spot oparła na filmikach, które osoby LGBT nagrały za pomocą swoich telefonów. Obok rozpoznawalnych osób LGBT, takich jak wokalista Michał Kwiatkowski, siatkarka Katarzyna Skorupa, perkusista Lao Chce Michał Dimon Jastrzębski i aktywistka Areta Szpura, w filmie wystąpili pracownicy biurowi, studentki, lekarki i lekarze, młodzież szkolna, a także artyści.

„W Polsce żyją dwa miliony osób LGBT. Osoby LGBT to lesbijki, geje, osoby transseksualne i transpłciowe. To ludzie! Powiedz 'nie’ homofobii i transfobii w Polsce. Idź na wybory!” – apeluje KPH na końcu spotu.

Stylistka paznokci z Warszawy maluje wzory wyrażające wsparcie dla LGBT + za darmo. „Chciałam w końcu zrobić coś więcej, niż tylko denerwować się na to, co widzę w telewizji”

Wielka mobilizacja

Naszym spotem chcemy raz na zawsze rozprawić się z odczłowieczającym mitem nieistniejącej ideologii i wzmocnić społeczność LGBT . Wideo ma też na celu zmobilizowanie jak największej liczby osób do udział w wyborach, które dzięki zaangażowaniu i determinacji mają szansę zakończyć w Polsce erę homofobicznej i transfobicznej prezydentury – mówi Cecylia Jakubczak z Kampanii Przeciw Homofobii.

Jeśli mowa o mobilizacji – sama organizacja i osoby LGBT dają dobry przykład na to, że w szczytnym celu można zmobilizować się bardzo szybko. Film powstał w zaledwie cztery dni! KPH dziękuje na swojej stronie wszystkim osobom, które odpowiedziały na jej apel i wzięły udział w nagraniu spotu. Jesteście odważnymi i silnymi ludźmi, którzy zasługują na szacunek” – podkreśla.

Judith Butler

Kampania Przeciwko Homofobii

Kampania Przeciw Homofobii (KPH) jest ogólnopolską organizacją pozarządową, która walczy o prawa osób LGBT.

W ciągu 15 lat działania KPH akceptacja w Polsce wzrosła niemal o 30 proc. Ale gorsze traktowanie i przemoc nadal są częste. Zajmujemy się przeciwdziałaniem przemocy i dyskryminacji ze względu na orientację seksualną i tożsamość płciową. Pracujemy, aby Polska była różnorodna, i aby wszystkie osoby LGBT, ich rodziny i bliscy, mogły się czuć bezpiecznie i w pełni rozwijać swój potencjał” – czytamy na stronie KPH.

KPH wspiera osoby homo- i biseksualne oraz transpłciowe oraz ich bliskich między innymi poprzez: rzecznictwo polityczne, społeczne i prawne oraz tworzenie i wdrażanie systemowych rozwiązań edukacyjnych dla różnych grup zawodowych.

Zobacz także

Podoba Ci się ten artykuł?

Powiązane tematy: