Insulina przy cukrzycy typu II – czy można ją odstawić tak, jak zrobił to Lech Wałęsa? Wyjaśnia diabetolożka Barbara Soróbka

Lech Wałęsa przyznał, że po 20 latach leczenia cukrzycy odstawił insulinę. Były prezydent oznajmił, że jego dobre wyniki są zasługą zdrowej diety. Czy to możliwe? Wyjaśnia na swoim profilu na Instagramie diabetolożka Barbara Soróbka.
Lech Wałęsa odstawił insulinę
W środę 23 września Lech Wałęsa, który w tamtym czasie przebywał w sanatorium w Lądku Zdroju, zaskoczył wszystkich swoim wpisem w mediach społecznościowych. Były prezydent oznajmił, że po 20 latach leczenia cukrzycy odstawił insulinę. Co więcej, wyjaśnił, że czuje się bardzo dobrze, a taki stan osiągnął dzięki diecie. Czy to możliwe? Wątek ten poruszyła na swoim profilu na Instagramie diabetolożka Barbara Soróbka, znana w mediach społecznościowych jako „Lekarz diabetolog”.
Podoba Ci się ten artykuł?
Powiązane tematy:
Polecamy

150 minut aktywności fizycznej tygodniowo może cofnąć stan przedcukrzycowy. Nowe badanie nad insulinoopornością

Czas zmienić nazwę PCOS, bo to coś więcej niż torbiele na jajnikach. Ważny apel badaczy, lekarzy i samych pacjentek

Skutki otyłości u dzieci i dorosłych. Konsekwencje zdrowotne, społeczne

Lekarka przez lata zmagała się z otyłością. „Żyłam w nieświadomości, że jestem chora”
się ten artykuł?