Przejdź do treści

Ericka Hart pokazała na wybiegu blizny po mastektomii. Prawdziwa rewolucja na tygodniu mody w Nowym Jorku

Tekst o Ericka Hart i jej odważnym pokazie. Na zdjęciu: Grupa ludzi w czerwonych kostiumach kąpielowych na plaży - HelloZdrowie
Ericka Hart pokazała blizny po mastektomii. To przełom w trakcie tygodnia mody w Nowym Jorku / Getty
Podoba Ci
się ten artykuł?
Podoba Ci
się ten artykuł?

Podczas tygodnia mody w Nowym Jorku Ericka Hart dokonała prawdziwej rewolucji. Modelka, która z powodu raka piersi przeszła częściową mastektomię, pokazała swoje piersi z bliznami. „Tygodnie mody stawiają na wygląd, decydując, czyje ciało jest godne zobaczenia” – napisała później na swoim profilu na Instagramie. 

Modelka po mastektomii pokazała piersi na wybiegu

Ericka Hart, modelka, aktywistka i seksedukatorka podczas tygodnia mody w Nowym Jorku pokazała piersi po mastektomii. Gwiazda w trakcie pokazu na Chromat Runway Show na plaży prezentowała jednoczęściowy, czerwony kostium kąpielowy. Modelka zrzuciła jednak z siebie jego górną część i odsłoniła blizny na piersiach.

Hart w 2014 r.  usłyszała diagnozę: rak piersi. Pokonała chorobę, musiała jednak poddać się podwójnej mastektomii. Rok później przeszła operację rekonstrukcji, a teraz dumnie prezentuje swoje blizny.

„Mówią, że wizerunek jest wart tysiąca słów, ale jest wart mniej lub więcej w zależności od tego, jak wyglądasz. Tygodnie mody stawiają na wygląd, decydując, czyje ciało jest godne zobaczenia” – napisała później na swoim profilu na Instagramie.

Do wyświetlenia tego materiału z zewnętrznego serwisu (Instagram, Facebook, YouTube, itp.) wymagana jest zgoda na pliki cookie.Zmień ustawieniaRozwiń

Walka na rzecz mniejszości

Hart znana jest także ze swojej walki na rzecz wielu mniejszości. Sama również określa się jako osoba niebinarna płciowo. Pokaz na plaży bowiem obejmował nie tylko wszystkie rozmiary, kształty, ale i tożsamości płciowe. Znaczenie miało także samo miejsce, gdzie się odbył. Plaża na półwyspie Rockaways w Queens jest bowiem plażą dla osób LGBTQ+.

„Nawet jeśli wielu ciemnoskórych i gejów, a także niebinarnych, otyłych i niepełnosprawnych osób ma dostęp do przestrzeni, która została stworzona, by nas wykluczyć, nadal musimy poddawać ją krytyce i wciąż na nowo zadawać pytanie, dlaczego w ogóle do niej chcemy wejść” – dodała.

35-latka podziękowała także Chromatowi za stworzenie inkluzywnego pokazu mody. To nie pierwszy raz, kiedy marka kostiumów kąpielowych łamie utarte kanony piękna. W trakcie tygodnia mody w 2019 r. na wybiegu pojawiły się nie tylko szczupłe modelki, ale również te o pełniejszych kształtach, osoby transpłciowe, matka z córką i ciężarna. Nie zabrakło wtedy także Ericki Hart.

Krótka Instrukcja Obsługi Raka Piersi

Temat raka piersi jest nam szczególnie bliski, ponieważ stworzyliśmy Krótką Instrukcję Obsługi Raka Piersi. Instrukcja została stworzona z myślą, by wspierać kobiety, które chorują na raka piersi oraz wszystkich tych, którzy towarzyszą swoim bliskim w chorobie.

Instrukcja ma za zadanie być odpowiednikiem znajomej, która przeszła już drogę, którą masz przed sobą, i chętnie dzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem. Daje rzeczowe porady i pomaga oswoić nową, nieznaną sytuację.

Podzieliliśmy ją na dwie części. W jednej znajdziesz porady pisane przez i dla kobiet, które chorują na raka piersi. W drugiej przeczytasz rady od i dla tych, którzy towarzyszą swoim bliskim w chorobie.

Polecamy jednak przeczytanie całości – poznasz perspektywę drugiej osoby, a także zobaczysz, jak wiele was łączy. Jeżeli nie jesteś osobą z doświadczeniem raka piersi – ciebie także zachęcamy do lektury. Dzięki niej zobaczysz, jak możesz pomóc osobom, które są w twoim otoczeniu – i podzielić się tą wiedzą z innymi.

Zobacz także

Podoba Ci się ten artykuł?

Powiązane tematy:

i
Treści zawarte w serwisie mają wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowią porady lekarskiej. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem.