Przejdź do treści

Dziewczyny z WIMIN świętują Dzień Mamy serią rozmów o macierzyństwie

Dziewczyny z WIMIN świętują Dzień Mamy serią rozmów o macierzyństwie.
Podoba Ci
się ten artykuł?
Udostępnij bliskim

26 maja obchodzimy Dzień Matki. To dobra okazja do wspomnień, dzielenia się opowieściami o tym,  jakie wzory i przekazy odebrałyśmy jako córki, ale i – zwłaszcza dla tych z nas, które są mamami  – jakie wartości związane z macierzyństwem przekazujemy dalej, naszemu otoczeniu i kolejnym pokoleniom.

21. maja na Instagramie WIMIN pierwsze z serii spotkań z mamami w różnym wieku, o różnym doświadczeniach i podejściu do macierzyństwa. Dziewczyny z WIMIN postanowiły zaprosić do instarozmów trzy różne bohaterki: Monikę Pryśko, redaktorkę naczelną The Mother Mag, Anię Troszkiewicz, graficzkę i aktywistkę, oraz Olę Laudańską, dziennikarkę i autorkę bloga poświęconego dojrzałości – Wolni od metryki.

Rozmowy będą odbywać się o 19 na Instagramie WIMIN. Pierwsza z nich – w czwartek 21 maja.

Pomysł rozmów narodził się podczas zwykłego spotkania online w gronie dziewczyn WIMIN. – Był śmiech – na wspomnienie krzywo ściętych grzywek w dzieciństwie, i wymyślnych stylizacji, szykowanych dla nas przez mamy na szkolne bale. Były refleksje o tym, co zaczerpniętego z relacji z mamą cenimy i chciałybyśmy kultywować, a w czym mamy odmienne spojrzenia – mówi Marta Ploch z WIMIN.

– Pracujemy przy projekcie, który podkreśla różnorodność naszych cech. To ważne, by pokazywać różne podejście w wielu kwestiach – zdrowia, postrzegania siebie, relacji z innymi. To również projekt bardzo kobiecy – a kto inny pomaga na kształtować obraz kobiecości, jeśli nie nasze mamy – podkreśla Luiza Pasikiewicz z WIMIN.

Na instarozmowy o macierzyństwie zaproszono trzy wyjątkowe bohaterki. W czwartek 21 maja o 19:00 rozmowa z Anią, która stworzyła opakowanie i stronę WIMIN. Ania jest mamą trójki dzieci, feministką i aktywistką. Mieszka w San Francisco.

Ania Troszkiewicz. Źródło: archiwum prywatne

Z drugą rozmówczynią, Olą Laudańską, spotkamy się w piątek 22 maja o 19:00. Ola jest dziennikarką, specjalistką ds. komunikacji, założycielką portalu wolniodmetryki.pl, twórczynią portalu agefree.blog, a także redaktorką naczelną Warszawskiego Miesięcznika Seniorów „POKOLENIA”. Burzy stereotypy na temat pokolenia silver i tego, jak postrzegamy dojrzałość. Jest mamą 17-letniej Leny i 14-letniego Bruna.

Ola Laudańska. Żródło: Instagram/agefree_wolniodmetryki

Trzecia bohaterka cyklu instarozmów o macierzyństwie to Monika Pryśko, autorka bloga „Tekstualna”, redaktorka naczelna magazynu drukowanego i serwisu The Mother MAG, w którym swoje stałe miejsce mają refleksje nad „mother-life balance” – sztuce godzenia życia zawodowego i prywatnego z byciem mamą. Monika ceni sobie niezależność i nie boi się zaczynać od nowa. Wspiera kobiety w nowych życiowych początkach, mówiąc: „bój się i działaj”. Jest mamą 7-letniej córeczki. Instarozmowa z Moniką odbędzie się w poniedziałek 25 maja o 19:00.

Monika Pryśko. Źródło: Instagram/tekstualna

To niesamowite, jak wiele nas dzieli i łączy jednocześnie. Bycie mamą ma wiele wymiarów, wiele definicji i trudno ubrać je w proste słowa. Patrząc na moje znajome i przyjaciółki, każda z nas ma inne doświadczenia w relacjach ze swoimi mamami i dziećmi. Fajnie, że możemy się tym dzielić i spojrzeć na macierzyństwo z różnych perspektyw – mówi Gosia, Product Ownerka marki WIMIN.

Dziewczyny z WIMIN zapraszają serdecznie wszystkie czytelniczki Hello Zdrowie na cykl rozmów o macierzyństwie. Zachęcają także do aktywnego udziału, dzielenia się własnymi doświadczeniami i zadawania pytań rozmówczyniom.

Czwartek 21.05 – 19:00 Instarozmowa na profilu @allwimin z Anią Troszkiewicz.
Piątek 22.05 – 19:00 Instarozmowa na profilu @allwimin z Aleksandrą Laudańską.
Poniedziałek 25.05 – 19:00 Instarozmowa na profilu @allwimin z Moniką Pryśko.

W przestrzeni zakupowej HelloZdrowie znajdziesz produkty polecane przez naszą redakcję:

Zdrowie umysłu
Less Stress from Plants 60 kaps. wegański
60,00 zł

Zobacz także

i
Treści zawarte w serwisie mają wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowią porady lekarskiej. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem.

Podoba Ci się ten artykuł?

Tak
Nie

Powiązane tematy:

Zainteresują cię również:

relaksująca się kobieta

6 sposobów na to, by uniknąć przeziębienia w sezonie grypowym

Kobieta i mężczyzna

7 komplementów, które warto mówić sobie w łóżku

„Mamy do wykonania pracę ze złością i wstydem. Dotyczy to nie tylko cipki, ale też tego, jak się czujemy z naszymi pośladkami” – mówi Agata Loewe

W ciąży mózg kobiety się… kurczy. Poznaj 5 zaskakujących faktów dotyczących kobiecego ciała

Weź udział w ankiecie #SpisKobiet organizowanej przez WIMIN

Spis Kobiet – porozmawiajmy szczerze o naszych ciałach

Ginekologowi warto mówić o tym, że podczas seksu cię boli, że nie masz ochoty na czułości albo, że w ostatnim czasie spałaś z kilkoma facetami

„Karmazynowy przypływ i krwawa Mary”. Jak mówimy o okresie?

Pierwsza miesiączka/Pexels

„Pierwsza miesiączka? O nie, teraz już będziesz miała przechlapane do 50-tki…”. Seksuolożka o tym, jak nie rozmawiać z dzieckiem o menstruacji

„Nie chcę rozmawiać o swojej miesiączce jak o czymś odrażającym, bo przecież taka ona nie jest. To normalna funkcja biologiczna mojego ciała” – mówi Clara Henry, szwedzka blogerka, autorka książki „Tak, mam okres, a co?”

„W reklamach kobieta miesiączkująca jest ubrana na biało, tańczy, śpiewa i nie zachowuje się jak kobieta, która ma okres”. Czego o miesiączce (nie) dowiadujemy się od naszych mam?

kobieta patrzy w obiektyw

Jak skutecznie zajść w ciążę? Odpowiada psychoterapeuta

Anna Skura, WIMIN, OTOZ Animals

3 inicjatywy, które ratują nas w czasie kwarantanny. Też je pokochacie!

Dziewczyny z WIMIN wspierają zdrowie kobiet podczas #zostańwdomu

Joanna Mudrowska: Kobiecość? To takie fajne pudełko z bardzo różnymi czekoladkami

5 marek, które pokochałyśmy w 2019 roku

5 marek, które pokochałyśmy w 2019 roku

Pranamat, Wimin, KOPI - na co będziemy polowały w Black Friday?

Black Friday 2019: 5 marek, na które polujemy w Czarny Piątek

„Kobiety są o wiele bliżej”

„Partnerstwo w relacji z córką jest dla matki wielkim wyzwaniem. Podobnie jak i dla córki” – mówi socjolożka dr Elżbieta Korolczuk

kobieta

„Znalezienie endokrynologa, który nie mówił mi na dzień dobry «ma pani problem z hormonami, bo jest pani otyła», zamiast «jest pani otyła przez problemy z hormonami», zajęło mi dobrych parę lat” – mówi Paulina

„Przyjaźń jest wtedy, kiedy można sobie powiedzieć wszystko. Że można komuś wyrypać prawdę prosto w oczy, a nie tylko słodzić i rzucać lakoniczne «jakoś to będzie»”

Magda Jaskółka / Fot. Klaudia Kurek

„Radość mam wewnątrz siebie i dzięki temu mogę się z nią dzielić”. Magdalena Jaskółka o tym, co jest ważne w życiu każdej kobiety

kobieta jedząca babeczkę

„Jedzenie jest dla nas rozwiązaniem zarówno na okoliczność smutku, jak i radości. Tymczasem powinno służyć zaspokajaniu podstawowych potrzeb” – mówi Anna Sasin, psychodietetyk, autorka książki „Głodne emocje”

Mariola Madej

„Możesz pracować nad wyglądem i osiągać wspaniałe rezultaty, ale jeśli twoje organy wewnętrzne nie działają dobrze, to wszystko na nic” – mówi Mariola Madej, instruktorka Calligraphy Health System

"Kaja Godek upodlona menstruacją"

„Kaja Godek upodlona menstruacją”. Hanna Lis i Pani Miesiączka zareagowały na wpis działaczki

Dzisiaj pierwszy Narodowy Dzień Okresu. Nie, niestety nie w Polsce. Organizują go Amerykanki. O co walczą?

×