Przejdź do treści

„Do czego to doszło… Ja się muszę tłumaczyć, że mam włosy na nogach”. Ciałopozytywna TikTokerka odpowiada oburzonym

Na zdjęciu screeny z nagrania tiktokerki Darii Górskiej. Prezentuje owłosione nogi- HelloZdrowie
"Uwaga, tak oto wyglądają włosy niegolone przez około dwa lata" powiedziała Daria Górska i zaprezentowała swoje nogi źródło: screen z TikToka
Podoba Ci
się ten artykuł?
Podoba Ci
się ten artykuł?

Każda z nas posiada owłosienie na nogach. I również każda z nas, zależnie od upodobań lub potrzeb, decyduje, czy je pozostawić, czy nie. Tyle w teorii, bo okazuje się, że nieogolone nogi potrafią wzbudzić olbrzymie emocje. Przekonała się o tym popularna w Polsce TikTokerka Daria Górska. „Moje włosy na nogach nigdy jeszcze nie dostały aż takiej atencji” – zauważyła w jednym z nagrań. 

„Z takimi włosami do ludzi?”

Daria Górska jest jedną z popularniejszych TikTokerek, której poczynania w social mediach śledzi prawie 160 tys. osób. Jej nagrania zebrały łącznie ponad 4 milionów polubień. Chętnie prezentuje jazdę na wrotkach, ale także dzieli się kadrami z życia prywatnego. Daria Górska nie goli nóg, co jest zupełnie naturalne. Jak wiadomo, depilacja lub jej brak jest sprawą indywidualną. TikTokerka taką decyzję podjęła dwa lata temu.

Mimo że żyjemy w XXI wieku, a nurt ciałopozytywności szczęśliwie zatacza coraz szersze kręgi, jej owłosione nogi są dla jednych zagadką, dla innych ewenementem, a jeszcze dla innych powodem do wścibstwa i wygłaszania niepochlebnych komentarzy.

O sytuacji, która ją spotkała w pociągu, Górska nagrała filmik. Jej nieogolone nogi stały się sensacją i tematem niewybrednych komentarzy.

„Cały czas miałam słuchawki na uszach.(…) Obok mnie siedziała parka, która dopiero co się poznała.(…)  I w którymś momencie ta laska dość głośno skomentowała: 'Jezu, ja to bym w takich nogach nigdy z domu nie wyszła!'” – wspomina Górska.

Jako że ma dystans do siebie, nie przejęła się tymi słowami. Jednak współpasażerka w coraz większych emocjach i z coraz większym zaangażowaniem komentowała nogi Górskiej.

„Co około trzy minuty wtrącała: 'Nie mogę patrzeć na te nogi’, 'Z takimi włosami do ludzi? Ja to bym w życiu sobie na to nie pozwoliła’, 'Ja to bym się brzydziła dotknąć takich nóg'” – relacjonuje TikTokerka.

Jej nogi stały się tak fascynującym tematem, że współpasażerka zaczęła o nich opowiadać znajomym przez telefon. Próbowała także je ukradkiem sfotografować.

26-latka chora na hirsutyzm po kilkunastu latach przestała się golić i zapuściła brodę. "Trudno to wytłumaczyć, ale czuję się wolna"

„Uwaga, tak oto wyglądają włosy niegolone przez dwa lata”

Po publikacji relacji z pociągu, które doczekało się prawie 3,5 miliona odtworzeń, nogi Górskiej wzbudziły jeszcze większe zainteresowanie wśród jej followersów.

„Do czego to doszło… Ja się muszę tłumaczyć, że mam włosy na nogach. Hit po prostu. No dobra, ale stwierdziłam, że jak tak chcecie, to wam pokażę na TikToku te włosy” – zdecydowała.

Wcześniej ostrzegła, żeby osoby, dla których ten widok może być obrzydzający lub nieapetyczny, nie oglądały nagrania. Przyznała także, że jej włosy na nogach nigdy jeszcze nie dostały aż takiej atencji.

„Uwaga, tak oto wyglądają włosy niegolone przez dwa lata” – powiedziała Daria, po czym dodała: „Właśnie o to tyle zachodu”.

Wideo zebrało już prawie 83 tys. polubień. Większość komentarzy było wspierających, akceptujących wybór TikTokerki. Internautki pisały:

„Ja mam bardzo jasne i dość rzadkie włosy i od nie pamiętam kiedy nie golę nóg, bo mi się zwyczajnie nie chce”

No i okej, każdy niech zajmie się swoim ciałem i niech czuje się w nim dobrze

„Ja nienawidzę mieć nieogolonych włosów, ale to twoja decyzja”

Trochę to smutne, że coś, co jest naturalne, budzi w nas jakieś negatywne odczucia. Chyba za mocno tkwimy w narzucanych wzorcach

Do wyświetlenia tego materiału z zewnętrznego serwisu (Instagram, Facebook, YouTube, itp.) wymagana jest zgoda na pliki cookie.Zmień ustawieniaRozwiń

Zobacz także

Podoba Ci się ten artykuł?

Powiązane tematy: