Przejdź do treści

Córka Kate Moss wspiera osoby chorujące na cukrzycę. Przeszła po wybiegu z pompą insulinową

Lila Grace Moss na wybiegu Fendi x Versace z pompą insulinową
Lila Grace Moss na wybiegu Fendi x Versace z pompą insulinową. Wrzesień 2021, Mediolan / Zdjęcie: Daniele Venturelli/Daniele Venturelli / Getty Images
Podoba Ci
się ten artykuł?
Podoba Ci
się ten artykuł?

Lila Grace Moss, córka supermodelki Kate Moss, wzięła udział w pokazie Fendi x Versace podczas Tygodnia Mody w Mediolanie. Na wybiegu zrobiła niemałą rewolucję, prezentując w widocznym miejscu znaczący detal w postaci pompy insulinowej. Za ten gest otrzymała już lawinę podziękowań od fanów i chorych.

Lila Grace Moss na wybiegu z pompą insulinową 

Lila Grace Moss, podobnie jak jej mama Kate Moss, wystąpiła w roli modelki na wybiegu pierwszego w historii pokazu Fendi x Versace „Fendace”. „To pierwszy taki projekt w historii mody, gdzie dwoje wielkich projektantów nawiązało prawdziwy twórczy dialog, który wynika z szacunku i przyjaźni” – powiedziała Donatella Versace. Pokaz odbył się 26 września podczas Tygodnia Mody w Mediolanie.

Wspólna kolekcja dwóch najpotężniejszych włoskich domów mody inspirowana była końcem lat 90. Nie tylko projekty nawiązywały do tego okresu w modzie, ale również najsłynniejsze modelki lat 90., które zostały zaproszone do udziału w pokazie. Na wybiegu pojawiły się m.in. Naomi Campbell, Kate Moss, Shalom Harlow, Karen Elson oraz Kristen McMenamy.

Sharon Stone: Nigdy nie kłamałam o swoim wieku. Nie boję się starzeć

Głośniej niż o wspomnianych supermodelkach mówi się dziś o młodziutkiej Lily Grace Moss. Córka Kate Moss zdecydowała się bowiem przejść po wybiegu Fendi x Versace z pompą insulinową, umieszczoną na lewym udzie w okolicy biodra. Białe urządzenie nietrudno było dostrzec, ponieważ modelka miała na sobie jedynie kostium kąpielowy i krótką kurtkę ze złotymi ornamentami.

Lila Grace Moss na wybiegu z pompą insulinową

Lila Grace Moss na wybiegu z pompą insulinową / MILAN, ITALY – SEPTEMBER 26: Milan Fashion Week – Spring / Summer 2022. Zdjęcie: Daniele Venturelli/Daniele Venturelli / Getty Images

Córka Kate Moss choruje na cukrzycę typu 1

Lila Moss pierwszy raz o swojej chorobie powiedziała w sierpniu 2020 roku. Zapytana przez serwis „The Kit” czego ludzie mogą o niej nie wiedzieć, odparła: „Prawdopodobnie niewiele osób wie o tym, że mam cukrzycę„.

„To choroba, której nie widać z zewnątrz, zatem patrząc na mnie, nikt raczej się tego nie spodziewa. Mam cukrzycę typu 1” – wyjaśniła modelka.

Córka słynnej modelki zadeklarowała też, że chciałaby zwiększać społeczną świadomość na temat tej choroby. Ten pozornie niewielki gest, na jaki zdobyła się podczas Tygodnia Mody w Mediolanie, okazał się wielki wsparciem dla osób zmagających się z cukrzycą typu 1 i ich bliskich. Po publikacji zdjęć z pokazu na swoim profilu na Instagramie 19-latka otrzymała mnóstwo komentarzy z podziękowaniami.

Zobacz także

Podoba Ci się ten artykuł?

Powiązane tematy: