Przejdź do treści

Chora na raka gwiazda BBC żegna się z fanami. „Wiadomość, której nigdy nie chciałam napisać”

Deborah James
Chora na raka gwiazda BBC żegna się z fanami. "Wiadomość, której nigdy nie chciałam napisać"/ Instagram @bowelbabe
Podoba Ci
się ten artykuł?
Podoba Ci
się ten artykuł?

„Nikt nie wie, ile czasu mi zostało, ale nie jestem w stanie chodzić, większość dni przesypiam” – napisała w przejmujących słowach Deborah James. Popularna prezenterka stacji BBC od pięciu lat choruje na raka jelita grubego. Jak przyznała, nowotwór jest w czwartym stopniu zaawansowania, a wszystkie metody leczenia okazały się nieskuteczne. 

Prezenterka BBC żegna się z fanami

Gwiazda BBC, Deborah James, potwierdziła, że ​​przebywa w hospicjum w otoczeniu rodziny oraz przyjaciół i przygotowuje się do pożegnania. Prezenterka, który od prawie pięciu lat choruje na raka jelita, podzieliła się poruszającymi wiadomościami na swoim profilu na Instagramie.

„Wiadomość, której nigdy nie chciałam napisać. Próbowaliśmy już wszystkiego, ale moje ciało po prostu nie chce już dłużej ze mną współpracować. Moja aktywna opieka [uwzględniająca plan leczenia – przyp. red.] została wstrzymana, więc obecnie objęta jestem opieką hospicyjną w domu, gdzie mam wokół siebie niesamowitą rodzinę, która dba o to, żebym nie odczuwała bólu i mogła spędzać z nimi czas” – napisała.

40-latka została zdiagnozowana w 2016 roku. Niestety, jak się okazało, po pięciu latach stosowania różnych metod leczenia rak znajduje się w czwartym stopniu zaawansowania. Dziennikarka wyjaśniła, że jej organizm powoli przestaje funkcjonować.

„Nikt nie wie, ile czasu mi zostało, ale nie jestem w stanie chodzić, większość dni przesypiam. (…) Nawet przy zastosowaniu wszystkich innowacyjnych leków przeciwnowotworowych na świecie lub jakiegoś magicznego, nowego przełomu, moje ciało po prostu nie może już dłużej funkcjonować” – dodała.

Przetańczymy to razem”

W dalszej części wpisu Deborah przyznała, że przez ostatnie miesiące wciąż tliła się w niej nadzieja na wyzdrowienie. Teraz jednak wie, że nadszedł moment, by się pożegnać. Dodała również, że choć cała sytuacja łamie jej serce, jest otoczona miłością.

„W tej chwili wszystko dla mnie sprowadza się do robienia rzeczy dzień po dniu, krok po kroku i wdzięczności za kolejny wschód słońca. Cała moja rodzina jest wokół mnie. Przetańczymy to razem, opalając się i śmiejąc się w każdej możliwej chwili!” – podsumowała. 

Poprosiła również swoich fanów, by postawili jej drinka, wpłacając pieniądze na fundację zbierającą środki na badania nad rakiem. Prezenterka jest mocno zaangażowana w działalność charytatywną i uświadamiała ludzi o chorobie poprzez kampanię ITV No Butts.

Do wyświetlenia tego materiału z zewnętrznego serwisu (Instagram, Facebook, YouTube, itp.) wymagana jest zgoda na pliki cookie.Zmień ustawieniaRozwiń

KIORP, czyli Krótka Instrukcja Obsługi Raka Piersi

Temat nowotworów jest nam bardzo bliski. Starając się pomóc chorym na raka piersi kobietom, stworzyliśmy Krótką Instrukcję Obsługi Raka Piersi. Rak piersi jest nie tylko rzeczywistością, ale i przyszłością wielu z nas. Jeśli jesteś chora lub masz w otoczeniu kogoś, kto chorował lub walczy z nowotworem, ten poradnik jest dla ciebie.

Cały rok był dla naszej redakcji Hello Zdrowie bardzo szczególny. Od pisania artykułów o doświadczeniach kobiet odnośnie raka piersi, przeszliśmy do działania. Instrukcja była tworzona wraz z kobietami, które przeszły raka piersi, ich rodzinami, znajomymi, z chirurgami, onkologiem, psychoonkologiem, a także fundacjami – Rak’n’Roll, Onkocafe, Alivia, Omea Life i Pełną Piersią.

Instrukcja ma być jak przyjaciółka, która przeszła już „drogę” raka piersi, a którą dziewczyny mają przed sobą. Podzieliłyśmy ją na dwie części. W pierwszej znajdziesz porady pisane przez i dla kobiet, które chorują na raka piersi. W drugiej przeczytasz rady od i dla tych, którzy towarzyszą swoim bliskim w chorobie.

Krótka Instrukcja Obsługi Raka Piersi  jest darmowym e-bookiem, z którym możesz zapoznać się już dzisiaj. Wystarczy go pobrać z naszej strony.

Do wyświetlenia tego materiału z zewnętrznego serwisu (Instagram, Facebook, YouTube, itp.) wymagana jest zgoda na pliki cookie.Zmień ustawienia

Zobacz także

Podoba Ci się ten artykuł?

Powiązane tematy: