Przejdź do treści

Ariana Grande prosi fanów, by nie komentowali ciał innych osób. „Zdrowie może wyglądać różnie” – podkreśla

Ariana Grande
Ariana Grande prosi fanów, by nie komentowali ciał innych osób. "Zdrowie może wyglądać różnie" - podkreśla/ fot. David Crotty/Patrick McMullan via Getty Images
Podoba Ci
się ten artykuł?
Podoba Ci
się ten artykuł?

„Jest wiele różnych rodzajów piękna. Można wyglądać zdrowo i pięknie na różne sposoby. Ciało, do którego porównujecie moje obecne ciało, było jego najmniej zdrową wersją” – powiedziała Ariana Grande. Wokalistka odniosła się do komentarzy na temat jej szczupłej sylwetki i podejrzeń o zmaganie się z zaburzeniami odżywiania.

Ariana Grande o krytykowaniu ciał

„Myślę, że powinniśmy być delikatniejsi i bardziej ostrożni w komentowaniu ciał innych osób” – powiedziała Ariana Grande na swoim profilu na TikToku. Artystka postanowiła zabrać głos po lawinie nieodpowiednich komentarzy na temat swojej wagi. Gwiazda muzyki pop w ubiegłym tygodniu została przyłapana przez paparazzi na koncercie Jeffa Goldbluma w Londynie, a wygląd jej szczupłej sylwetki mocno zaniepokoił wielu fanów.

„Modlę się, by Ariana Grande nie walczyła z anoreksją lub bulimią. Nie wygląda dobrze. Jej stara waga była wspaniała i zdrowa!” – napisała jedna z użytkowniczek Twittera.

Wokalistka odniosła się do obaw i w odpowiedzi nagrała kilkuminutowe wideo.

„Jeśli myślisz, że mówisz coś dobrego lub w dobrej wierze, cokolwiek to jest – zdrowe, niezdrowe, duże, małe, to, tamto, seksowne, nieseksowne – po prostu nie powinieneś. Naprawdę nie powinieneś tego robić” – tłumaczyła.

I dodała, że istnieje wiele sposobów komplementowania rzeczy, które nam się nie podobają w drugim człowieku. A te, które nam się nie podobają, lepiej zignorować. Jak podkreśliła, zamiast krytykować powinniśmy sobie nawzajem pomagać i wspierać się.

„Zdrowie może wyglądać różnie”

Ariana Grande w dalszej części swojej wypowiedzi odniosła się również do komentarzy jej fanów. Jak wyjaśniła, pomimo że niektórym wydawało się, że kiedyś wyglądała zdrowo, wcale tak nie było. W rzeczywistości jej ciało jest teraz w o wiele lepszej kondycji.

„Jest wiele różnych rodzajów piękna. Można wyglądać zdrowo i pięknie na różne sposoby. Ciało, do którego porównujecie moje obecne ciało, było jego najmniej zdrową wersją. Zażywałam wiele antydepresantów, do tego piłam i źle się odżywiałam. W najgorszym momencie mojego życia, kiedy wyglądałam w sposób, który uważacie za zdrowy, w rzeczywistości dla mnie to nie było zdrowe” – wyznała i dodała – „Wiem, że nie powinnam tego tłumaczyć, ale myślę, że może z otwartości i pewnego rodzaju wrażliwości może wyniknąć coś dobrego”.

Grande podkreśliła, by nie komentować wyglądu innych osób, ponieważ nigdy nie wiemy, z czym może mierzyć się dana osoba.

„Nigdy nie wiem, przez co ktoś przechodzi. Więc nawet jeśli kierujesz się miłością i troską, ta osoba prawdopodobnie nad tym pracuje lub ma system wsparcia, z którym nad tym pracuje. Bądźcie delikatni dla siebie nawzajem i siebie samych” – tłumaczyła.

Na koniec swojej wypowiedzi artystka zaznaczyła, że dla niej każda osoba jest piękna. Jak dodała, nie obchodzi jej wygląd innych osób, ale to, jakimi są ludźmi.

„Myślę, że jesteście piękni. Niezależnie od tego, co przechodzicie. Niezależnie od wagi, od tego, w jaki sposób robicie makijaż, od zabiegów kosmetycznych, które przeszliście lub nie, czy czegokolwiek” – podsumowała.

Do wyświetlenia tego materiału z zewnętrznego serwisu (Instagram, Facebook, YouTube, itp.) wymagana jest zgoda na pliki cookie.Zmień ustawieniaRozwiń

Zobacz także

Podoba Ci się ten artykuł?

Powiązane tematy: