Przejdź do treści

Anne Hathaway z odważnym wyznaniem na temat alkoholu: „To było jak pozbawianie się życiowego napędu”

Anne Hathaway - Hello Zdrowie
Anne Hathaway zrezygnowała z picia alkoholu Fot. Cindy Ord/Getty Images
Podoba Ci
się ten artykuł?
Podoba Ci
się ten artykuł?

Rezygnacja z picia alkoholu to coraz częstszy trend wśród gwiazd. Do osób, które chcą żyć bez wysoko procentowych trunków dołączyła amerykańska aktorka filmowa Anne Hathaway. W szczerej rozmowie z „The New York Times” wyznała, że od pięciu lat nie pije alkoholu.

„Mój ostatni kac trwał pięć dni”

Anne Hathaway pięć lat temu w programie „The Ellen DeGeneres Show” wyznała, że przestała pić alkohol. Inspiracją do zmian był jej 3-letni wówczas synek.

„Zamierzam przestać pić dlatego, że mój syn jest coraz bliżej wieku, w którym naprawdę mnie potrzebuje każdego ranka” – zapowiedziała.

W tym samym roku, w rozmowie z „Modern Luxury” przyznała, że nie sam alkohol był dla niej problemem, ale długo trwający kac. Nie chciała, żeby na to patrzyło jej dziecko.

Mój ostatni kac trwał pięć dni. Gdy będę w takim momencie mojego życia, że będę miała czas na kaca, pewnie znów się napiję, ale na pewno nie dopóki moje dziecko jest w domu” – mówiła.

Ale niedawno w rozmowie z „Vanity Fair” przyznała, że zamierza nie pić już do końca życia. Jednocześnie nie ocenia nikogo, kto pije alkohol.

To droga, którą każdy musi sam przejść – mówiła. – Moje osobiste doświadczenia są takie, że wszystko jest lepsze od alkoholu. Dla mnie picie alkoholu było jak pozbawianie się życiowego napędu. A ja nie lubię jechać na oparach”.

W najnowszej rozmowie z „The New York Times”, która ukazała się pod koniec kwietnia 2024 roku, Anne Hathaway wyznała, że od pięciu lat jest trzeźwa. Została zapytana o to, czy jej 40. urodziny były dla niej momentem przełomowym. Wskazała, że przełomem była dla niej właśnie rezygnacja z alkoholu a nie wkroczenie w kolejną dekadę życia.

Jest wiele innych rzeczy, które uważam za kamienie milowe. Zwykle o tym nie mówię, ale jestem trzeźwa od ponad pięciu lat. To był dla mnie kamień milowy” – powiedziała.

O rezygnacji z picia alkoholu mówi głośno wiele sławnych osób. Anne Hathaway dołączyła do takich gwiazd jak Anthony Hopkins, Colin Farrell, Brad Pitt, Ben Affleck, Bradley Cooper, Daniel Radcliffe, Kate Beckinsale czy Tom Holland. W Polsce do rezygnacji z picia alkoholu przyznali się m.in. Borys Szyc, Andrzej Chyra, Ewa Skibińska, Krzysztof Czeczot, Michał Koterski i Adam Ferency.

Zobacz także

Podoba Ci się ten artykuł?

Powiązane tematy: