Przejdź do treści

Allegro znowu nam to robi. Ich reklama świąteczna „Zobaczmy w sobie to, co najważniejsze” podbija serca i wyciska łzy!

Prezent w dłoniach
Allegro znowu nam to robi! Ich reklama świąteczna "Zobaczmy w sobie to, co najważniejsze" podbija serca i wyciska łzy/ Prinscreen Youtube
Podoba Ci
się ten artykuł?
Podoba Ci
się ten artykuł?

Allegro w tym roku uraczyło nas kolejną wzruszającą reklamą świąteczną. Spot pt. „Zobaczmy w sobie to, co najważniejsze” zmusza do refleksji i pokazuje, że nie warto oceniać książki po okładce. To najlepsze, co dziś zobaczycie!

Świąteczny spot Allegro 2021

Palec pod budkę, kto również z niecierpliwością czekał na reklamę świąteczną Allegro. Spoty tej platformy zakupowej od lat wyciskają nam łzy. Tak jest i tym razem, co powoli staje się już bożonarodzeniową tradycją. Najnowszy świąteczny spot Allegro zatytułowany „Zobaczmy w sobie to, co najważniejsze” podbija serca i skłania do sięgnięcia po chusteczki.

Przedstawiona w reklamie krótka fabuła stworzona przez agencję Ogilvy, oprawiona coverem znanej piosenki „Never Ending Story” została wyreżyserowana przez Jakoba Ströma. Przypomina nam, by nie oceniać ludzi po wyglądzie ani nie kierować się pierwszym wrażeniem.

„Zobaczmy w sobie to, co najważniejsze”

Świąteczna reklama Allegro przedstawia historię ojca, który nie akceptuje chłopaka swojej córki. Powód? Liczne tatuaże zdobiące skórę wchodzącego w dorosłość mężczyzny. W szczególności jeden tatuaż przykuwa uwagę surowego ojca – napis „hate” (nienawiść) na palcach dłoni chłopaka. Nie zauważa jednak, że druga dłoń młodzieńca okraszona jest napisem „love” (miłość). Ojciec okazuje dezaprobatę odnośnie związku córki, co doprowadza ją do łez i popsucia ojcowskiej relacji.

I choć wydawać by się mogło, że dumny tata pozostanie nieugięty, Allegro nie mogłoby zakończyć tej historii w taki sposób. Wszystko zmienia się, kiedy okazuje się, że chłopak pracuje w tym samym szpitalu, w którym ojciec dziewczyny pracuje jako lekarz. W trakcie pracy jednak młody mężczyzna za każdym razem ma zakryte ręce odzieżą ochronną. Nie ocenia się go więc po wyglądzie, ale po tym, jakim jest człowiekiem. Każdego dnia zwraca on więc uwagę swoim zachowaniem, pomagając pacjentom i rozśmieszając ich. Kiedy ojciec dowiaduje się, że pracownik jego szpitala i chłopak córki to ta sama osoba, zmienia nastawienie.

„Już kilka razy, w okresie świąt, udało nam się wzruszyć Polaków. Podobnie jak w poprzednich latach zależało nam na tym, żeby za emocjonującą opowieścią kryło się jeszcze coś ważnego. Właśnie dlatego, wspólnie z naszą agencją kreatywną Ogilvy, szukaliśmy historii, która opowie o tym, co nas łączy i co sprawia, że w święta możemy być naprawdę razem. Jak pokazuje nasza historia, nie warto oceniać książki po okładce. Można się pięknie różnić, a chęć poznania drugiej strony i dostrzeżenie jej piękna, nawet jeśli nie wszystko nas łączy, jest najważniejszą wartością” – komentuje portalowi „Wirtualne Media” Joanna Kobylińska-Andrzejak, senior brand management specialist w Allegro.

Spot nie tylko wzrusza, ale i daje nam dobrą lekcję o relacjach z drugim człowiekiem. Nie oglądajcie bez chusteczek!

Do wyświetlenia tego materiału z zewnętrznego serwisu (Instagram, Facebook, YouTube, itp.) wymagana jest zgoda na pliki cookie.Zmień ustawienia

Zobacz także

Podoba Ci się ten artykuł?

Powiązane tematy: