Przejdź do treści

Alanis Morissette ostro o branży muzycznej, która dyskryminuje kobiety. W proteście nie pojawiła się na ważnej ceremonii

Artystka wyraźnie sprzeciwiła temu, co dzieje się w przemyśle muzycznym \Fot. Rich Fury/Getty Images for Billboard
Podoba Ci
się ten artykuł?
Podoba Ci
się ten artykuł?

Podczas Rock and Roll Hall of Fame zabrakło kanadyjskiej piosenkarki Alanis Morissette. Gwiazda celowo nie wzięła udziału w tej ceremonii. Jak wyjaśniła później w mediach społecznościowych, nie chce mieć nic wspólnego z branżą muzyczną, która jest nastawiona antykobieco. Wypunktowała wszystkie jej grzechy. Na liście m.in. poniżanie, łamanie umów i przemoc.

„Spędziłam dziesięciolecia w branży, która jest nastawiona antykobieco”

Rock and Roll Hall of Fame to prestiżowe i słynne muzeum rock and rolla, które w początkowym zamyśle miało honorować artystów mających zasadniczy wkład w rozwój tylko tego jednego gatunku. Z czasem zaczęto zapraszać twórców wykonujących także inny rodzaj muzyki. Na tegorocznej gali Rock and Roll Hall of Fame w Los Angeles pojawiło się wiele światowych gwiazd ze świata muzycznego, m.in. Duran Duran, Eminem i Dolly Parton. Zabrakło na niej Alanis Morissette, kanadyjskiej piosenkarki, która miała wystąpić w duecie z wokalistką pop Olivią Rodrigo, by uhonorować Carly Simon. 19-letnia Rodrigo zaśpiewała sama. Okazało się, że Morissette w ostatniej chwili poinformowała o wycofaniu się z obecności na gali. O powodach swojej decyzji poinformowała na InstaStories.

Spędziłam dziesięciolecia w branży, która jest nastawiona antykobieco. Tolerowałam w tym czasie protekcjonalność i brak szacunku, poniżanie, lekceważenie, łamanie umów, brak wsparcia, wyzysk, przemoc psychiczną (i nie tylko taką) przez całą moją karierę” – napisała rozgoryczona Morissette.

Dalej stwierdziła, że jest już na takim etapie swojego życie, że na szczęście nie musi brać w tym dłużej udziału. Wcześniej musiała tolerować takie sytuacje, po wspinała się po szczeblach kariery. Dziś nie zamierza spędzić ani jednej chwili dłużej „w środowisku, które ogranicza kobiety”.

kobieta w maseczce w czasie pandemii

Artystka z nagrodami

Alanis Morissette jest cenioną piosenkarką, kompozytorką i tekściarką. Wielką karierę zapewnił jej album „Jagged Little Pill”, którą wydała w 1995 roku. Płyta sprzedała się w 33 mln egzemplarzy, otrzymała Grammy w kategorii album roku i zebrała entuzjastyczne opinie. Wiele lat później, bo w 2017 roku, na podstawie utworów z tej płyty, powstał rockowy musical pod tym samym tytułem – otrzymał on piętnaście nominacji do nagrody Tony. Kanadyjska twórczyni wydała w czasie swojej kariery 10 krążków. Najnowszy z nich to „The Storm Before the Calm”, który premierę miał w czerwcu tego roku.

Morissette można było oglądać także na ekranie m.in. jako wcielającą się w postać Boga w komediach Kevina Smitha „Jay i Cichy Bob kontratakują” czy „Dogma”.

Do wyświetlenia tego materiału z zewnętrznego serwisu (Instagram, Facebook, YouTube, itp.) wymagana jest zgoda na pliki cookie.Zmień ustawieniaRozwiń źródło: vigourtimes.com

Podoba Ci się ten artykuł?

Powiązane tematy: