Przejdź do treści

Adele podzieliła się informacjami o swoim stanie zdrowia. „Wiem, że mogę stać się silniejsza”

Adele
Adele wyznała swoim fanom, że musi zadbać o mięśnie tułowia/ fot. Jim Dyson/Getty Images
Podoba Ci
się ten artykuł?
Podoba Ci
się ten artykuł?

„Zwykle nie robię postanowień noworocznych, ale chcę zbudować mięśnie tułowia” – przyznała Adele na swoim pierwszym występie w 2024 r. Artystka od lat zmaga się z rwą kulszową i bólem, który sprawia, że kuleje. Piosenkarka wyznała swoim fanom, że jej droga do zdrowia jeszcze się nie skończyła.

„Wiem, że mogę stać się silniejsza”

Adele otworzyła się na temat swojego zdrowia na jednym z koncertów podczas swojej rezydentury koncertowej w Las Vegas. „Weekendy” z Adele są cyklicznym wydarzeniem, które rozpoczęło się 18 listopada 2022 r., po tym, jak początkowy start zaplanowany na styczeń 2022 r. został opóźniony z powodu pandemii COVID-19. Od tego czasu artystka co tydzień gra dla publiczności. Zakończenie całej akcji zaplanowano na 15 czerwca 2024 roku, po zagraniu stu koncertów.

Brytyjska wokalistka podczas pierwszego występu w 2024 roku wyznała swoim fanom, gdzie zamierza udać się na urlop wakacyjny. Uchyliła także rąbka tajemnicy, jak się czuje. Jak wyznała swoim fanom, jej droga do zdrowia jeszcze się nie skończyła.

„Zwykle nie robię postanowień noworocznych, ale chcę zbudować mięśnie tułowia, a moim cele jest nauczyć się wykonywać salto w tył bez odczuwania bólu” – mówiła artystka, cytowana przez portal „Hello!”.

Adele zapowiedziała także, że w nowym roku planuje osiągnąć szczytową formę i ją utrzymać. Kilka lat temu piosenkarka przeszła spektakularną metamorfozę i zrzuciła 50 kg.

„Czułam się fantastycznie, ale wiem, że mogę stać się silniejsza, bo osiągnęłam już tak wiele. Potem popadłam w lenistwo” – stwierdziła.

I dodała, że zamierza wrócić do regularnych ćwiczeń, dzięki którym „całkowicie naprawi plecy”.

Iga Majewska - Warsaw Pilates

Adele o rwie kulszowej

Adele pod koniec ubiegłego roku wyznała, że ma problem z kolanami. Zdobywczyni tak prestiżowych nagród jak Nagroda Grammy, Billboard Music Award czy MTV Video Music Award przyznała, że zmaga się także z rwą kulszową w lewej nodze i zdiagnozowano u niej dwie przepukliny dysków.

Rwa kulszowa to uciążliwa przypadłość, której „wizytówką” jest przeszywający ból w dolnej części pleców. Najczęściej jest on efektem ucisku na najdłuższy nerw ciała, czyli nerw kulszowy. Ten z kolei „obsługuje” mięśnie stóp, łydek oraz ud, a gdy coś go drażni lub uciska, zostaje uszkodzony. Do samego ucisku dochodzi zwykle w wyniku przemieszczenia się krążka międzykręgowego, czyli dyskopatii. Najważniejszym objawem rwy kulszowej jest silny ból pleców w okolicy lędźwiowej oraz w kończynie dolnej, który może promieniować także do bioder, uda, stóp i pośladków. Chorzy opisują ból jako piekący, kłujący lub elektryczny. 

Jak przyznała Adele, choroba zaostrza się u niej z powodu stresu. Wokalistka ma również większe problemy z poruszaniem się, jeśli nie trzyma prawidłowej postawy. 35-letniej artystce zdarzało się z tego powodu nawet kuleć podczas koncertów. Ponadto przed wejściem na scenę w teatrze Koloseum w Caesars Palace w Las Vegas w ubiegłym roku prawie upadła, o czym powiedziała swoim fanom chwilę później podczas występu. Wcześniej wyznała także, że przypadłość rozwinęła się u niej dawno. Na łamach pisma „The Face” przyznała, że z przewlekłym bólem zmaga się od prawie dwudziestu lat.

Zobacz także

Podoba Ci się ten artykuł?

Powiązane tematy: