Przejdź do treści
Artykuł sponsorowany

Zatroszcz się o bliską ci kobietę w okresie menopauzy! Święta mogą być do tego świetnym pretekstem

Na zdjęciu mama i córka przytulają się- HelloZdrowie
Świąteczny czas jest okazją, żeby zbliżyć się do siebie GettyImages
Podoba Ci
się ten artykuł?
Podoba Ci
się ten artykuł?

Święta to intymność. To bliskość i uważność. Przez cały rok pędzimy, więc w grudniu jest szansa, żeby się w końcu zatrzymać, wsłuchać w siebie, ale także w innych. To okazja do rozmów, dzięki którym jeszcze lepiej zrozumiemy bliskie nam osoby, ich potrzeby i pragnienia! Bliska ci kobieta przechodzi menopauzę? W te święta pokaż, że ją rozumiesz i wspierasz!

Nowy początek dla twojej mamy, siostry czy przyjaciółki

Menopauza może być fascynującym czasem w życiu kobiety – wypełnionym pasjonującym hobby, satysfakcjonującym seksem, aktywnością zawodową i sportem, na który jak dotąd nie było czasu. Życie dojrzałej kobiety ma wyjątkowy smak. Ale nie każda jest to w stanie zauważyć. Czasem pojawia się lęk, obawa, „jak to teraz będzie”, niepewność dotycząca nowego etapu. Czasem też w kobiecie nie ma akceptacji na zmiany. Bez względu na to, jak bliska ci kobieta przechodzi menopauzę, potrzebuje wsparcia. Święta to świetna okazja, by okazać jej zrozumienie i troskę. Jak? Podpowiadamy!

Wartościowym upominkiem pod choinkę będzie na pewno inspirujący przewodnik „Menopauzing, czyli nowy początek”, który ukazał się niedawno nakładem Wydawnictwa Buchmann. Brytyjska dziennikarka Davina McCall razem z dr Naomi Potter przeprowadzą twoją mamę, siostrę czy przyjaciółkę przez ten wyjątkowy, choć niejednokrotnie niełatwy czas. Zrobią to w sposób bezpruderyjny, bezkompromisowy, często humorystyczny. Obalą największe menopauzalne stereotypy i oddadzą głos kobietom, które opowiedzą, jak przechodziły menopauzę. „Otrzymanie diagnozy to ulga” – mówią bohaterki wyjątkowego poradnika i dzielą się swoimi historiami.

Na zdjęciu Paulina Wojkiewicz- HelloZdrowie

Komfort, wygoda i ochrona

Menopauza nie musi dotyczyć kobiet bardzo dojrzałych. Wiesz, że jedna na 100 kobiet wchodzi w menopauzę przed 40. rokiem życia, jedna na 1000 kobiet przed 30. rokiem życia, jedna na 20 000 kobiet – przed 20.? Dlatego może zdarzyć się tak, że wśród zupełnie młodego towarzystwa, w którym się obracasz, są kobiety, u których już pierwsze objawy perimenopauzy wystąpiły. Bądź blisko, słuchaj i obserwuj. Zadawaj proste pytania: Jak samopoczucie? Czy coś cię niepokoi? Co się u ciebie zmieniło? Czy się wysypiasz? To pytania dające przestrzeń do rozmowy i poznania drugiej osoby.

Wiesz, że 7 na 10 kobiet po menopauzie cierpi na suchość pochwy? To sprawia, że seks przestaje być przyjemnością, ponieważ zaczyna wiązać się z bólem. Na szczęście są na to sposoby. Przełam tabu i podaruj bliskiej ci kobiecie lubrykant WIMIN, w pięknym, dyskretnym opakowaniu. Troska o zdrowie bliskich to najpiękniejsze, co możesz jej dać. Lubrykant zapewni nawilżenie, wygodę i ochronę, uwaga, nie tylko podczas seksu! Jest bezpieczny, bo zawiera 98,8 proc. składników pochodzenia naturalnego. Dlatego z powodzeniem można go stosować na co dzień.  Zapewnia komfort, nawilża, minimalizuje nieprzyjemną suchość.

Kobieta w menopauzie jest także częściej narażona na infekcje układu moczowego i problemy z nietrzymaniem moczu. Świadomość, że natychmiast musi biec do toalety, że kilka kropel moczu może znaleźć się na jej bieliźnie, potrafi wprawiać w zakłopotanie i generować stres. Na szczęście marka WIMIN stworzyła całą serię majtek menstruacyjnych – w tym te najnowsze: LUXE. Sprawdzą się nie tylko podczas miesiączki, ale również przy problemach z nietrzymaniem moczu. Wygodne, komfortowe, elastyczne, estetyczne i dopasowane do różnych kobiecych ciał. Chłonna warstwa z tkaniny bambusowej zapewni stuprocentową ochronę, suchość i komfort w każdej sytuacji.

Kliknij w grafikę i przejdź na stronę

Czasem bliskiej osobie chcemy dać czas do zastanowienia albo obawiamy się, że nasz prezent będzie nietrafiony: wtedy świetnie sprawdzi się karta podarunkowa WIMIN. Karta zostanie przysłana na twój adres mailowy: możesz przesłać ją online dla bliskiej osoby lub wydrukować i wręczyć w stosownym czasie. Obdarowana osoba wybierze produkt zgodnie ze swoimi potrzebami.

Boże Narodzenie w PRL-u

Dużo zdrowia w jednej kapsułce

Wiele kobiet boryka się także z tendencją do tycia. Boją się zjeść kawałek serniczka przy świątecznym stole, bo mają wrażenie, że od tego natychmiast przybędzie im kilogramów. Narzekają na to, że stają się mniej atrakcyjne, że nie mieszczą się w ulubione sukienki, że nie wyglądają już tak dobrze, jaki kiedyś. Zapewnij, że są wciąż pięknie i zauważalne. A jeśli już chcą zadbać o swoją tkankę tłuszczową, to tylko w kontekście swojego zdrowia, a nie wyglądu. Przypomnij, że każde ciało jest wyjątkowe i piękne! Nawet jeśli to ciało bywa czasem zmęczone, obolałe, przesuszone, wymagające dodatkowej troski…

Chcesz kompleksowo zatroszczyć się o zdrowie mamy, przyjaciółki lub siostry? Zostaw pod choinką suplementy uznanej marki Jasnum, które są bezpieczną kompozycją ekstraktów roślinnych, witamin i minerałów. Dobierz ich rodzaj do potrzeb bliskiej osoby. Są suplementy, które łagodzą objawy menopauzy, tj. uderzenia gorąca, drażliwość, zapewniają bezpieczny i komfortowy sen. Ale są też takie, które poprawiają nastrój, zmniejszają zmęczenie i ułatwiają utrzymanie równowagi emocjonalnej. Wszak to właśnie zdrowia najczęściej życzymy bliskim na święta!

Zobacz także

Podoba Ci się ten artykuł?

Powiązane tematy: