Przejdź do treści

Z przymrużeniem oka o miesiączce, cipce i hormonach. Tiktokerka podbija Internet i serca kobiet

Hayley Morris na TikToku łamie tabu\ źródło: TikTOk @hayleygeorgiamorris
Podoba Ci
się ten artykuł?
Podoba Ci
się ten artykuł?

A gdyby tak o fizjologii mówić głośno i dosadnie? A krępujące sprawy obracać w żart? Wszak to element codzienności, który dotyczy nas wszystkich. Taką strategię przyjęła Brytyjka, Hayley Morris. Błyskotliwa, zabawna i łamiąca tabu gwiazda mediów społecznościowych udowadnia, że nie ma tematu, którego nie można by podjąć.

„Cipkowy hotel” i jego perypetie

Ponad 4 miliony fallowersów i kilku- lub kilkunastomilionowe wyświetlenia pojedynczych filmów. Kanał społecznościowy Hayley Morris, który zdobył tak wielką popularność, istnieje zaledwie od dwóch lat. Kiedy panował głęboki lockdown i ludzie pozamykali się w domach, Hayley Morris poczuła nudę. I zaczęła kręcić zabawne filmiki, które dużo mówią o naszym ciele i normalizują z pozoru wstydliwe tematy. Miesiączka, huśtawki hormonalne, czy „pierdzenie” cipką po stosunku seksualnym to zupełnie normalna rzecz! Której z nas nigdy nie wpadł tampon do muszli klozetowej podczas wypróżniania się? Która nie mogła opanować emocji podczas PMS?

@hayleygeorgiamorris

Hormones out here doing the most #MeVsBrain #Comedy #Funny

♬ original sound – Hayley Morris

Zamiast się zawstydzać, śmiejmy się z tego razem z Hayley. Na Tik Toku twórczyni zaprasza nas do „Vagina Hotelu”, w którym przedstawia rozmaite przygody menagerki tej instytucji.  Najgorzej jest, kiedy do „cipkowego hotelu” wpada Okres, przynosząc ze sobą różne nastroje, emocje i humory. Jeszcze gorzej jest wtedy, kiedy jego wizyta się przedłuża. Albo kiedy nagle znika i pojawia się tam Penis. Czasem konieczna jest interwencja Hormonów.

@hayleygeorgiamorris

Not exactly the guest he was aiming for… 👀 #MeVsBrain #Funny #Comedy

♬ original sound – Hayley Morris

„Pierdzenie pochwą” – skąd się bierze i jak sobie z tym poradzić? Wyjaśnia Katarzyna Koczułap

Komedia to moja życiowa pasja

Zabawna gra aktorska, wcielanie się we wszystkie możliwe postacie i dystans do siebie sprawiają, że Morris można oglądać w nieskończoność. Ale jest ona nie tylko gwiazdą mediów społecznościowych, ale także komediopisarką. W marcu ukaże się jej książka pt. „Me vs Brain: An Overthinker’s Guide to Life”.  Opowiada ona o życiu z natrętnymi myślami i niepokojem. Nadmierne analizowanie jak się okazuje, może być zarówno błogosławieństwem, jak i przekleństwem, a Morris bada momenty, w których mózg i ciało odmawiają współpracy.  

„Komedia to moja życiowa pasja. Od najmłodszych lat wykonywałam skecze komediowe, które mój tata pisał dla mnie i mojego brata. Nikt ich nie zobaczył, ale tworzą jedne z moich ulubionych wspomnień z dzieciństwa. Kiedy straciłam tatę w 2021 roku, zdecydowałam, że chcę zrobić wszystko, co w mojej mocy, aby był dumny. Był niesamowitym pisarzem i napisał kilka książek, ale niestety nigdy nie udało mu się ich opublikować. „Writing Me Vs Brain” to nie tylko spełnienie marzeń i coś, co mnie bardzo ekscytuje. To także hołd dla mojego ojca i wszystkiego, czego mnie nauczył” – wyznała.

Autorka ma nadzieję, że jej publikacja wywoła uśmiech na twarzach czytelników.

„I że pomoże im poczuć się bardziej komfortowo ze sobą oraz dowiedzieć się, że są dalecy od bycia osamotnionymi w swoich przemyśleniach” – podsumowuje.

 


źródło: thebookseller.com

Zobacz także

Podoba Ci się ten artykuł?

Powiązane tematy: