3 min.
Velma ze „Scooby Doo” zakochana w dziewczynie. „Ten gatunek coraz bardziej odzwierciedla różnorodność prawdziwego świata”

Animowany serial "Scooby Doo" powstał w 1969 roku\ źródło: YouTube\@WB Kids
Dla jednych widzów będzie to niemałe zaskoczenie, dla innych potwierdzenie tego, czego domyślali się od dawna – Velma, bohaterka „Scooby Doo” jest lesbijką. To kolejna już produkcja animowana, która w ostatnim czasie wprowadza wątek LGBT. „To ekscytujące i ważne dla widzów, że postać z tak ukochanej i długo działającej serii w końcu staje się sobą” – komentuje Anthony Allen Ramos, wiceprezes GLAAD.
Spis treści
To oficjalne: serialowa Velma jest lesbijką
Animację „Scooby-Doo” świetnie kojarzą zarówno młodsi, jak i starsi. Na ekranach seria zadebiutowała w 1969. Jej fabuła oscyluje wokół przygód czwórki przyjaciół, którzy wraz z psem Scoobym rozwiązują kryminalne zagadki. Często „mózgiem” operacji jest Velma, sympatyczna okularnica w pomarańczowym swetrze i czerwonej spódniczce. Jej orientacja seksualna od dłuższego czasu budziła zainteresowanie widzów.
Zwłaszcza po tym, jak w 2020 roku producent emitowanej w latach 2010-2013 serii „Scooby-Doo: Mystery Incorporated” Tony Cervone udostępnił na Instagramie zdjęcie przedstawiające Velmę i inną bohaterkę, Marcie, na tle tęczy.
„Przedstawiliśmy nasze intencje tak jasno, jak tylko mogliśmy, dziesięć lat temu. Większość naszych fanów to zrozumiała. Tym, którzy nie zrozumieli, proponuję bardziej się przyjrzeć” – napisał na Instagramie.
Wyświetl ten post na Instagramie
W najnowszym odcinku twórcy kreskówki oficjalnie dokonali coming outu Velmy. Mowa o odcinku „Trick or Treat Scooby-Doo”, w którym widzimy rodzące się w Velmie uczucie do Coco Diablo, projektantki kostiumów. Velma się rumieni, a jej okulary parują. Nigdy wcześniej twórcy serialu nie pokazywali jej wyraźnego zainteresowania osobami tej samej płci.
OMG LESBIAN VELMA FINALLY CANON CANON IN THE MOVIES LETS GOOOOOO pic.twitter.com/0ilx2uid1q
— Trin 🎃 (@MythicalLlamaXO) October 3, 2022
„Ten gatunek coraz bardziej odzwierciedla różnorodność prawdziwego świata”
Niedawno informowałyśmy, że w „Śwince Peppie” pojawi się para jednopłciowa wychowująca córkę: niedźwiedzicę polarną Penny. Z kolei do bohaterów serialu animowanego „Tomek i przyjaciele” dołączył Bruno, bohater z autyzmem. Wszystko po to, aby uświadamiać dzieci na temat tego zaburzenia rozwojowego. Wygląda na to, że twórcy popularnych dziecięcych produkcji charakteryzują się otwartością na różne tematy.
„To ekscytujące i ważne dla widzów, że postać z tak ukochanej i długo działającej serii, w końcu staje się sobą – skomentował wątek lesbijski Anthony Allen Ramos, wiceprezes GLAAD, amerykańskiej organizacji działającej na rzecz osób LGBT+ w rozmowie z „Newsweekiem”. „W branży istnieje długi trend włączania postaci LGBTQ do programów dla dzieci i rodzin, ponieważ ten gatunek coraz bardziej odzwierciedla różnorodność prawdziwego świata. Młodzież i rodziny LGBTQ powinny móc zobaczyć takich jak oni w tego typu programach”.
źródło:newsweek.com
Poleć artykuł znajomej
Zobacz także

„Lesbijka u ginekologa jest jak jednorożec, który się urwał z choinki” – czyli LGBT u lekarza

„Podczas Wigilii, rodzina Asi zapytała ją, kiedy wreszcie znajdzie sobie chłopaka. Asia od 4 lat ma dziewczynę”. Nie dla wszystkich święta są cudownym czasem

„Życie w zgodzie z samą sobą to jedyna rzecz, która się liczy”. Rosyjska tenisistka otwarcie o swojej orientacji i wojnie w Ukrainie
Podoba Ci się ten artykuł?
Tak
Nie
Powiązane tematy:
Polecamy

01.06.2023
Angelika Friedrich stworzyła Nastoletni Azyl. „Marzę, żeby świat dla młodych był lepszym miejscem”

31.05.2023
„Nadmiarowe bycie przy sobie, bez dopuszczania innych, może prowadzić do poczucia osamotnienia, izolacji, braku celu” – mówi psycholożka Marta Chmielewska

29.05.2023
„Nie dotykałam wiertarki, bo miałam poczucie, że na pewno wszystko zrobię źle”. Rozmowa z Agą Wiśniewską i Ulą Adamczyk z fundacji Bardzo Dobra Robota

28.05.2023