Przejdź do treści

Velma ze „Scooby Doo” zakochana w dziewczynie. „Ten gatunek coraz bardziej odzwierciedla różnorodność prawdziwego świata”

Animowany serial "Scooby Doo" powstał w 1969 roku\ źródło: YouTube\@WB Kids
Podoba Ci
się ten artykuł?
Podoba Ci
się ten artykuł?

Dla jednych widzów będzie to niemałe zaskoczenie, dla innych potwierdzenie tego, czego domyślali się od dawna – Velma, bohaterka „Scooby Doo” jest lesbijką. To kolejna już produkcja animowana, która w ostatnim czasie wprowadza wątek LGBT. „To ekscytujące i ważne dla widzów, że postać z tak ukochanej i długo działającej serii w końcu staje się sobą” – komentuje Anthony Allen Ramos, wiceprezes GLAAD.  

To oficjalne: serialowa Velma jest lesbijką

Animację „Scooby-Doo” świetnie kojarzą zarówno młodsi, jak i starsi. Na ekranach seria zadebiutowała w 1969. Jej fabuła oscyluje wokół przygód czwórki przyjaciół, którzy wraz z psem Scoobym rozwiązują kryminalne zagadki. Często „mózgiem” operacji jest Velma, sympatyczna okularnica w pomarańczowym swetrze i czerwonej spódniczce. Jej orientacja seksualna od dłuższego czasu budziła zainteresowanie widzów.
Zwłaszcza po tym, jak w 2020 roku producent emitowanej w latach 2010-2013 serii „Scooby-Doo: Mystery Incorporated” Tony Cervone udostępnił na Instagramie zdjęcie przedstawiające Velmę i inną bohaterkę, Marcie, na tle tęczy.

„Przedstawiliśmy nasze intencje tak jasno, jak tylko mogliśmy, dziesięć lat temu. Większość naszych fanów to zrozumiała. Tym, którzy nie zrozumieli, proponuję bardziej się przyjrzeć” – napisał na Instagramie.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Tony Cervone (@tonycervone)

W najnowszym odcinku twórcy kreskówki oficjalnie dokonali coming outu Velmy. Mowa o odcinku „Trick or Treat Scooby-Doo”, w którym widzimy rodzące się w Velmie uczucie do Coco Diablo, projektantki kostiumów. Velma się rumieni, a jej okulary parują. Nigdy wcześniej twórcy serialu nie pokazywali jej wyraźnego zainteresowania osobami tej samej płci.

„Ten gatunek coraz bardziej odzwierciedla różnorodność prawdziwego świata”

Niedawno informowałyśmy, że w „Śwince Peppie” pojawi się para jednopłciowa wychowująca córkę: niedźwiedzicę polarną Penny. Z kolei do bohaterów serialu animowanego „Tomek i przyjaciele” dołączył Bruno, bohater z autyzmem. Wszystko po to, aby uświadamiać dzieci na temat tego zaburzenia rozwojowego. Wygląda na to, że twórcy popularnych dziecięcych produkcji charakteryzują się otwartością na różne tematy.

„To ekscytujące i ważne dla widzów, że postać z tak ukochanej i długo działającej serii, w końcu staje się sobą – skomentował wątek lesbijski Anthony Allen Ramos, wiceprezes GLAAD, amerykańskiej organizacji działającej na rzecz osób LGBT+ w rozmowie z „Newsweekiem”. „W branży istnieje długi trend włączania postaci LGBTQ do programów dla dzieci i rodzin, ponieważ ten gatunek coraz bardziej odzwierciedla różnorodność prawdziwego świata. Młodzież i rodziny LGBTQ powinny móc zobaczyć takich jak oni w tego typu programach”.

źródło:newsweek.com

Zobacz także

Podoba Ci się ten artykuł?

Powiązane tematy: