Przejdź do treści

„To nie jest twój obowiązek, by składać życzenia ojcu z okazji Dnia Ojca, który jest nieobecny, przemocowy, toksyczyny” – tłumaczy psycholożka Sara Tylka

Kobieta
"To nie jest twój obowiązek, składać życzenia ojcu z okazji Dnia Ojca, który jest nieobecny, przemocowy, toksyczyny" - tłumaczy psycholożka Sara Tylka/ Zdjęcie: iStock
Podoba Ci
się ten artykuł?
Podoba Ci
się ten artykuł?

„Dzień Ojca to dla niektórych z nas dzień trudny, dzień wspomnień, dzień żalu. Nie zmuszaj nikogo do składania życzeń. Każdy z nas ma inną historię” – pisze na swoim profilu na Instagramie psycholożka i seksuolożka Sara Tylka. 

Nie musisz składać życzeń ojcu

„To nie jest twój obowiązek, by składać życzenia ojcu z okazji Dnia Ojca, który jest nieobecny, przemocowy, toksyczyny”

Tymi słowami rozpoczyna najnowszy wpis na swoim profilu na Instagramie psycholożka i seksuolożka Sara Tylka. Autorka profilu w mediach społecznościowych „Psychosekslogicznie” wyjaśnia, że nie każdy musi czuć się w obowiązku do odzywania się i składania życzeń swojemu ojcu.

„Nie musisz składać dziś życzeń ojcu, którego się boisz, którego nie lubisz, którego nie kochasz.

Nie musisz wysyłać dziś życzeń ojcu, bo „wypada”. Nic nie wypada” – dodaje.

W dniu, który dla wielu osób jest dniem celebrowania swojej relacji z tatą, nie każdy ma co świętować. Dla dużej grupy osób dzień ten przypomina o tym, jak ich relacja z ojcem była zła. Niektórzy także nie mieli jej wcale.

„Dzień Ojca to dla niektórych z nas dzień trudny, dzień wspomnień, dzień żalu. Nie zmuszaj nikogo do składania życzeń. Każdy z nas ma inną historię. Pamiętajmy o tym szczególnie dziś” – podsumowuje ekspertka.

„Tego potrzebowałam”

Wpis psycholożki zyskał już ponad 3,7 tys. polubień i wiele komentarzy. Internautki i internauci dzielą się swoimi złymi doświadczeniami i piszą o tym, jak bardzo potrzebowali powyższych słów.

„Pierwszy raz w życiu tak zrobię i jestem z siebie ch***e dumna i w końcu wolna. Dziękuję za ten post!”

„Dziękuję za te słowa, tego było mi trzeba, aby przemówić do wnętrza duszy”

„Normalnie mało przeklinam… Ale k***a jak ja potrzebowałam to przeczytać!”

„Dziękuję za ten post. Zobaczyłam to minutę po tym, jak zaczęłam się zastanawiać, czy napisać do ojca. Człowieka, którego nie było w moim życiu”

„Sara, dzięki za ten post. Teraz mi jakoś raźniej. Trzymajcie się wszyscy, którym dziś jest trochę trudniej niż w inne dni”

„Prawdziwe, potrzebne, bez lukru. Relacje z rodzicami to dla wielu z nas było/ jest bolesne doświadczenie. Dzięki za post”

– czytamy w komentarzach.

matka z dorosłą córką

Psychosekslogicznie, czyli Sara Tylka

Sara Tylka to psycholożka, seksuolożka i edukatorka seksualna. Prowadzi konsultacje psychologiczno-seksuologiczne on-line. Jej profil na Instagramie @psychosekslogicznie obserwuje niemal 13 tys. osób.

„Dzielę się swoim doświadczeniem, nabytą wiedzą i myślami o wszystkim, co zauważam i czuję” – tak sama siebie opisuje ekspertka.

Zobacz także

Podoba Ci się ten artykuł?

Powiązane tematy: