Przejdź do treści

„To jest twarz zmęczonej mamy”. Adriana Lima zareagowała na bodyshaming wymownym zdjęciem

Na zdjęciu Andriana Lima- HelloZdrowie
Supermodelka postanowiła odpowiedzieć na hejt Fot. Axelle/Getty Images
Podoba Ci
się ten artykuł?
Podoba Ci
się ten artykuł?

Adriana Lima wywołała szereg spekulacji po tym, jak pojawiła się na czerwonym dywanie w Los Angeles. Czujni internauci postawili sobie za sprawę honoru odgadnąć, co jest przyczyną jej wyglądu. I choć w tej wątpliwej konkurencji nie było przewidzianej nagrody, z zaciętością prześcigali się w domysłach. (Nie)stety bezskutecznie. Supermodelka odpowiedziała im wymownym zdjęciem bez grama makijażu.

„Tak się kończy przesadzanie z medycyną estetyczną”

Adriana Lima, brazylijska supermodelka i aktorka, pojawiła się w ostatni wtorek na premierze filmu „Igrzyska śmierci: Ballada ptaków i węży” odbywającej się w Los Angeles, w Kalifornii. Gwiazda postawiła na kreację czarno-czerwoną z kanciastymi bokami. Jednak ani elegancka sukienka, ani czerwone czółenka nie wzbudziły tylu emocji, co jej twarz.

Internauci zaczęli prześcigać się w domysłach, co się wydarzyło, że na twarzy supermodelki widoczna jest opuchlizna. Jedni spekulowali, że być może chwilę przed wejściem na czerwony dywan Lima zdążyła przejść zabieg liftingu w gabinecie medycyny estetycznej. Inni uważali, że to wina jej makijażystki, która wykonała nieudolny makijaż. Komentujący z zacięciem detektywów szukali przyczyn opuchniętej twarzy. Wytknęli modelce zabiegi na twarz, a nawet korektę kształtu nosa. Uważali, że nie przypomina samej siebie. Komentarzom nie było końca:

„Nie miałbym pojęcia, że to ta sama osoba”,

„Widać, że jest wciąż spuchnięta po liftingu twarzy albo wypełniaczach”,

„Tak się kończy przesadzanie z medycyną estetyczną”,

„O nie! Co ona zrobiła z swoją twarzą?! Czemu?! Wcześniej była idealna”,

„Jak mogła się tak oszpecić?” – można przeczytać pod zdjęciami modelki.

Kaya Szulczewska o bodyshamingu: "to rodzaj przemocy psychicznej i ma negatywny wpływ na zdrowie i życie ludzi". Jak z nim walczyć?

Adriana Lima: „Dzięki za troskę”

Adriana Lima postanowiła zareagować na hejt i krytykę swojego wyglądu. Na swoim profilu na Instagramie opublikowała zdjęcie, na którym zaprezentowała się bez makijażu i upiększających filtrów. Pod nim umieściła wymowny wpis:

To jest twarz zmęczonej mamy jednej nastoletniej dziewczyny, dwójki dzieci wchodzących w wiek dojrzewania, jednego aktywnego chłopca i rocznego dziecka uczącego się chodzić i trzech psów…” – napisała na Instagramie.

W ten sposób wyjaśniła, że jej opuchlizna jest wynikiem zmęczenia i wielu codziennych zadań i obowiązków. Internautom także ironicznie podziękowała za „troskę”.

screen z InstaStories @adrianalima

Na inne gwiazdy też spadła fala krytyki

Docinki internautów, spekulacje i przykre komentarze, które zostały wymierzone w kierunku Adriany Limy, noszą znamiona bodyshamingu. Jest to wyśmiewanie i poniżanie kogoś za względu na jego wygląd. Najczęściej ofiarami bodyshamingu są osoby plus size (fat-shaming). Jednak festiwal nienawiści trwa w najlepsze wobec wielu osób, które według internetowych „znawców” nie spełniają ich estetycznych oczekiwań.

Coraz częściej fala krytyki spada na osoby ze świata show-biznesu, wobec których stawia się nierealne żądania i oczekiwania. Podobne uwagi pod swoim adresem słyszała np. Rihanna, Ariana Grande czy Selena Gomez.

„Uważam, że powinniśmy być łagodniejsi i z większą powściągliwością komentować ludzkie ciała, niezależnie od intencji. Jeśli wydaje nam się, że mówimy coś miłego albo w dobrej wierze, cokolwiek to jest, zdrowe czy niezdrowe, duże czy małe, seksowne czy niezbyt seksowne, powinniśmy starać się to ograniczać” – napisała w mediach społecznościowych Arianda Grande po tym, jak czujni fani skrytykowali jej szczupłe ciało.

Amerykańska piosenkarka była wtedy w bardzo trudnej sytuacji. Przechodziła kryzys – przyjmowała mnóstwo antydepresantów i niewiele jadła. „To był najgorszy moment mojego życia, a według was byłam wtedy zdrowa” – wyznała gorzko.

Zobacz także

Podoba Ci się ten artykuł?

Powiązane tematy: