Przejdź do treści

Shay Mitchell zrobiła coming out na TikToku

Shay Mitchell zdecydowała się ujawnić swoją orientację seksualną \Fot. Kopaloff/Getty Images) Jon Kopaloff/Getty Images)
Podoba Ci
się ten artykuł?
Podoba Ci
się ten artykuł?

Gwiazdy wykazują się coraz większą otwartością w mówieniu o swojej orientacji seksualnej. Zwykle coming outu dokonują w rozmowach z dziennikarzami. Aktorka Shay Mitchell wybrała nietypowy sposób, żeby powiadomić swoich fanów o tym, że jest osobą biseksualną: wykorzystała do tego popularny na TikToku trend.

„Miłość to miłość i zawsze będę to powtarzać’

Shay Mitchell, która zasłynęła rolą Emily w serialu „Słodkie kłamstewka” czy bardzo popularnym na Netfliksie „Ty”, opublikowała na TikToku intrygujące nagranie. Kanadyjska aktorka i modelka wzięła udział w nowym popularnym tak zwanym trendzie tej aplikacji. Na filmiku dołączyła do innej tiktokerki, która rzuca wyzwanie: „Jeśli identyfikujesz się jako osoba biseksualna… Czy masz zieloną kanapę z weluru?”. W tym momencie Shay Mitchell położyła się właśnie na takiej kanapie. Dla osób znających ten trend stało się jasne, iż w ten sposób oznajmiła, że jest osobą biseksualną.

Shay Mitchell nigdy nie ukrywała tego, że interesują ją kobiety. Natomiast nigdy też wcześniej nie określiła oficjalnie swojej orientacji. Kiedy w ubiegłym roku aktor Ian Harding, odtwórca Ezry Fitza w serialu „Słodkie kłamstewka”, zapytał ją, kiedy ostatnio podobała jej się kobieta, odpowiedziała:

„Wow. Każdego dnia. Dla mnie nigdy nie było tak, że musiałam sobie znaleźć chłopaka (…) Szczerze czuję, że zakochuje się nie w płci, a w osobie” – przytacza słowa aktorki portal elle.com

Z kolei w wywiadzie dla „Maxim” stwierdziła, że grana przez nią postać lesbijki Emily sprawia, że ludzie przypisują jej orientację bohaterki.

„Ludzie zawsze pytają mnie, czy jak gram homoseksualną postać, to czy sama jestem tej orientacji. Jesteś lesbijką? Jesteś hetero? Jesteś tym czy tamtym? Słuchajcie, Emily nie lubi etykietek i ja też nie. Zakochuje się w czyjejś duszy. Miłość to miłość i zawsze będę to powtarzać” – tłumaczyła w wywiadzie.

Shay Mitchell od kilku lat jest w związku z mężczyzną, Mattem Babelem. Mają dwie córki: 2-letnią Atlas i 4-miesięczną Rome.

@shaymitchell

#duet with @keepitspooky #Stitch

♬ original sound – Kayla 🙂

Biseksualizm - co to jest i czym się charakteryzuje?

Popularne mity dotyczące biseksualizmu

Niestety wciąż pokutują mity dotyczące tej orientacji seksualnej. oto najpopularniejsze z nich:

  • Biseksualizm oznacza wyłącznie odczuwanie pociągu seksualnego do dwóch płci w równym stopniu. Nie wszyscy biseksualiści czując pociąg do obu płci w jednakowy sposób, zdarza się, że interesują się jedną z płci częściej lub bardziej intensywnie.
  • Biseksualizm jest równoznaczny z rozwiązłością seksualną. Nie trzeba być seksualnie aktywnym czy uczestniczyć w konkretnych praktykach seksualnych, aby się identyfikować jako biseksualista lub biseksualistka.
  • Każda kobieta jest trochę biseksualna. Chociaż według skali Kinseya seksualność to spektrum, nie każda kobieta będzie odczuwała pociąg erotyczny do obu płci. Istnieją kobiety zarówno wyłącznie heteroseksualne, jak i wyłącznie homoseksualne.
  • Biseksualiści są niezdecydowani. Biseksualizm nie ma nic wspólnego ani z niezdecydowaniem, ani niedojrzałością. Biseksualiści są zazwyczaj równie pewni własnej orientacji co każda inna osoba.
  • Biseksualista w heteroseksualnym/homoseksualnym związku przestaje być biseksualny. Orientacja seksualna jest definiowana jako trwały pociąg płciowy, nie aktualna sytuacja, w jakiej się znajdujemy.

źródło: elle.com

Zobacz także

Podoba Ci się ten artykuł?

Powiązane tematy: