Prof. Płatek o tym, jak rodzi się dyskryminacja. „Władza nie ma prawa mówić 'gorszy sort’ ” [WIDEO]
– To, co robi władza na górze, bardzo szybko schodzi na dół w warunkach nie wymagających większego wysiłku – tłumaczy feministka i prawniczka prof. Monika Płatek w rozmowie z Kamilą Ryciak. Koniecznie zobacz ten fragment wywiadu!
Kiedy rodzi się dyskryminacja?
Tym razem studio Hello Zdrowie odwiedziła prawniczka, nauczycielka akademicka i feministka prof. Monika Płatek. Jej działalność naukowa i społeczno-polityczna koncentruje się na takich dziedzinach jak prawa człowieka w tym prawa kobiet, gender studies i prawo karne wykonawcze.
W studiu Hello Zdrowie rozmawiamy z nią o tym, skąd bierze się dyskryminacja.
– Kiedy społeczeństwo budowane jest w oparciu o to, że moja wartość, zależy od tego, że jestem lepsza od innych, to jest ten moment, kiedy rodzi się dyskryminacja – podkreśla feministka i prawniczka prof. Monika Płatek.
I tłumaczy, że „to, co robi władza na górze, bardzo szybko schodzi na dół w warunkach nie wymagających większego wysiłku”. O tym, skąd bierze się dyskryminacja, jaki ma związek z rywalizacją i co wpływa na to, że dyskryminujemy innych, rozmawia z nią z Kamilą Ryciak.
Obejrzyj rozmowę z prof. Moniką Płatek!
Całą rozmowę, w której prof. Monika Płatek tłumaczy, jak rodzi się dyskryminacja, możesz obejrzeć na naszym kanale na YouTubie.
W następnych częściach rozmowy, które pojawią się już wkrótce, Kamila Ryciak porozmawia z prof. Moniką Płatek m.in. o dyskryminacji medycznej kobiet w Polsce. Wcześniejsze części wywiadu możesz obejrzeć tu.
Polecamy
„Wszechświat mi powiedział, że to jeszcze nie koniec”. Wzruszająca przemowa Demi Moore na Złotych Globach
„Płeć nie jest ograniczeniem, a pasja i determinacja otwierają drzwi do wielkich osiągnięć” – mówi Kornelia Olkucka, kierowczyni wyścigowa
Florence Pugh o nierealnych standardach w Hollywood: „Jestem dumna, że wytrwałam i wyglądam tak, jak wyglądam”
Red Lipstick Monster odwraca narrację: „Był w krótkich spodenkach, więc klepnęłam go w tyłek”
się ten artykuł?