3 min.
Pani Fizjotrener ostrzega przed tą pozycją podczas pracy zdalnej. Proponuje cztery znacznie lepsze alternatywy

Pani Fizjotrener ostrzega przed tą pozycją podczas pracy zdalnej. Proponuje 3 znacznie lepsze alternatywy/ Pexels.com
Obecnie wciąż wiele osób pracuje zdalnie, ale niestety niewiele i niewielu z nas dba o odpowiednią postawę. „Praca z domu? Tylko nie na sofie” – pisze na swoim profilu na Instagramie fizjoterapeutka Gosia Włodarczyk. Ekspertka pokazuje, gdzie zamiast tego poleca pracować i jakie pozycje są najlepsze.
Praca na kanapie? Kiepski pomysł
Pracujesz zdalnie i często zdarza ci się, że siedzisz (albo wręcz leżysz!) na kanapie z laptopem na kolanach? Gosia Włodarczyk podkreśla w swoim ostatnim wpisie na Instagramie, że to duży błąd.
„Pozycja półleżąca na sofie nie jest dla naszego ciała korzystna. Małe zaangażowanie mięśni brzucha, cierpi szyja i kręgosłup, w okolicy krzyżowej budują się duże ograniczenia ruchomości! Unikaj jej! W ciąży tym bardziej!” – pisze fizjoterapeutka.
Jak w takim razie pracować? Ekspertka pisze, że najlepszą opcją jest ergonomiczna pozycja przy biurku z częstymi przerwami i zmianami pozycji. Jednak nie każdy ma w domu takie warunki. Dlatego Włodarczyk prezentuje pozycje, do których ich nie potrzebujesz. Wystarczy kawałek podłogi!
„Te cztery pozycje pokocha twój kręgosłup, biodra i dno miednicy!” – pisze w opisie wideo, które zamieściła na swoim profilu na Instagramie.
Oto one:
- Praca przy niskim stoliku. Siad na podłodze, dwie nogi zgięte – jedna z przodu, druga z tyłu.
- Siad „po turecku”, laptop na podłodze, ciało zgięte, plecy przy podłożu.
- Leżenie na podłodze na brzuchu, nogi zgięte w kolanach.
- Praca na podłodze, lewa noga zgięta, prawa wyprostowana.
To, jak dokładnie powinny wyglądać pozycje do pracy zdalnej, znajdziesz na profilu Pani Fizjotrener.
Wyświetl ten post na Instagramie
W przestrzeni zakupowej HelloZdrowie znajdziesz produkty polecane przez naszą redakcję:
Pani Fizjotrener – kim jest?
Za profilem Pani Fizjotrener kryje się Gosia Włodarczyk, która jest fizjoterapeutką i trenerką personalną. W mediach społecznościowych chętnie dzieli się wiedzą medyczną.
W swojej praktyce w szczególności zajmuje się terapią mięśni dna miednicy, blizn oraz rozejścia mięśnia prostego brzucha. Jej profil obserwuje 129 tys. osób.
Zobacz także

„Nie ma co tęsknić za biurowym fotelem, praca zdalna może działać na naszą korzyść” – przekonuje fizjoterapeuta Sebastian Król

Pracodawca nie będzie mógł odmówić pracy zdalnej. Zmiany w Kodeksie pracy po pandemii koronawirusa

Jak krzywdzimy skórę głowy podczas pracy zdalnej? Kosmetolożka i trycholożka Joanna Skrzypczak wymienia najczęstsze błędy
Poleć artykuł znajomym
Treści zawarte w serwisie mają wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowią porady lekarskiej. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem.
Podoba Ci się ten artykuł?
Tak
Nie
Powiązane tematy:
Polecamy

05.02.2023
„Wyjście z toksycznego związku nie łatwe, ale jest możliwe. I trzeba to zrobić. Dla siebie”. Dr Bogdan Stelmach o niezdrowych relacjach w parze

05.02.2023
Bez przygotowanego umysłu nie rozpoznamy przełomu. Serendypia to dar dokonywania szczęśliwych i przypadkowych odkryć

04.02.2023
Sproszkowane kraby, lewatywa z winogron, pijawki i operacje szpikulcem. Jak kiedyś leczono raka

02.02.2023