„Nigdy, przenigdy się nie poddawaj”. Kobiety, które przeszły raka, wspierają inne chore
Kobiety, które wygrały z rakiem, postanowiły dodać otuchy i siły tym, które obecnie zmagają się z chorobą. Opublikowały w mediach społecznościowych krótkie filmy, na których mówią o tym, co je spotkało. „Chcemy zebrać całą armię kobiet i wesprzeć walczące dziewczyny, żeby się nie poddawały” – mówi Alicja Czarnecka.
„Nigdy, przenigdy się nie poddawaj” – tak brzmi przekaz, jaki płynie dla kobiet chorych na nowotwór. Pomysłodawczynią tego manifestu rakowego jest Sylwia, autorka profilu na Instagramie @nachemii. Do niej dołączyła Alicja, mówiąca o swoim życiu po raku, na profilu @zycieporaku. Dziewczyny postanowiły za pomocą mediów społecznościowych wesprzeć kobiety, które właśnie zmagają się z tą chorobą. Na opublikowanych przez nie filmikach opowiadają, w jakim wieku zachorowały. Wymieniają także to, co rak im odebrał: włosy, rzęsy, brwi, piersi, jajniki, macicę. Jednak to nie pozwoliło im przestać być silnymi. Teraz głośno mówią innym: Nie poddawaj się! Bądź silna!
Razem z Sylwią chcemy wspierać kobiety, które właśnie zmagają się z chorobą. Chcemy zebrać całą armię i wesprzeć walczące dziewczyny, żeby się nie poddawały. Zapraszamy do udziału w akcji także inne silne kobiety – mówi w rozmowie z nami Alicja Czarnecka.
Do akcji zaczęły dołączać także inne amazonki. Patrycja, która w wieku 27 lat zachorowała na raka piersi oraz Karolina, u której wykryto siatkówczaka, gdy miała 1,5 roku.
Pragniesz dołączyć do akcji? Nagraj krótki film i opowiedz o tym, co cię spotkało. Publikując wideo w mediach społecznościowych, dodaj hasztag #nigdysieniepoddawajchallenge. Bądź silna!
Zobacz także
Joanna Górska o życiu po raku: Żyję najpiękniej jak umiem. I to jest najważniejsze!
Agnieszka Witkowicz-Matolicz: nie lubię mówić o “walce z rakiem”, ale leczenie to moment, kiedy trzeba zawalczyć o siebie, swoje zdrowie i komfort życia w przyszłości
„Długo unikałam słów, że mam raka piersi. Przecież mam dopiero 24 lata”. Maja Gołębiewska o swojej chorobie
Polecamy
Polskie naukowczynie opracowują rewolucyjną metodę leczenia raka jajnika. „Bardzo obiecująca”
Ciężkie infekcje COVID-19 mają zaskakujący wpływ na rozwój raka
Używały talku, zachorowały na raka jajnika. „Po prostu ufałyśmy temu, co mówiły reklamy” – mówią i pozywają kosmetycznego giganta
Dave Coulier ma raka w trzecim stadium. Wspiera go kolega z „Pełnej chaty”
się ten artykuł?