2 min.
Nie żyje Kenzo Takada. Projektant zmarł z powodu COVID-19

Kenzo Takada nie żyje / zdj. Francois Durand/Getty Images
Najnowsze
03.03.2021
W minionym roku wykorzystano blisko 33 tys. zarodków. MZ podało dane odnośnie in vitro w Polsce
03.03.2021
Kobiety zakochują się inaczej niż mężczyźni. Odpowiada za to chemia miłości – wyjaśnia prof. dr n. med. Robert Jach
03.03.2021
Maja Staśko: żyjemy w świecie, w którym „nie zgwałciłbym cię” ma być obelgą, a nie podstawową zasadą każdego człowieka, który nie jest gwałcicielem
02.03.2021
„Stereotypowe oczekiwania dotyczące płci ograniczają potencjał dzieci” – alarmuje Magda Korczyńska, autorka bloga „Jak wychowywać dziewczynki”
02.03.2021
Co musisz wiedzieć o zwolnieniu lekarskim od psychiatry? Wyjaśnia lek. Joanna Adamiak
Smutna wiadomość dotarła do nas z Francji. Kenzo Takada – japoński projektant mody, twórca marki ubrań i perfum Kenzo – zmarł w niedzielę 4 października. Był zakażony koronawirusem.
Spis treści
Kenzo Takada nie żyje
„Kenzo Takada zmarł w niedzielę 4 października 2020 roku w amerykańskim szpitalu w Neuilly-sur-Seine (północna Francja) z powodu Covid-19″ – powiadomił w komunikacie rzecznik prasowy projektanta.
81-latek pracował niemalże do ostatnich miesięcy życia. W 2019 r. stworzył m.in. kostiumy do wystawianej w Tokio opery „Madame Butterfly”. W styczniu 2020 r. przedstawił światu nową markę – K3.
Kim był Kenzo Takada?
Urodzony w Japonii w 1939 roku Takada stworzył niemal osiem tysięcy projektów. 30 września biuro prasowe Kenzo opublikowało zdjęcia kolekcji na wiosnę i lato 2021, która została oficjalnie zaprezentowana na pokazie Tygodnia Mody w Paryżu.
Takada był pierwszym japońskim projektantem mody, który osiadł na stałe w Paryżu i zrobił tam międzynarodową karierę.
Zobacz także

„Koronawirus odebrał mi wszystkie siły” – mówi chora na Covid-19 Anna, 40-letnia pielęgniarka z Kalisza

„Koronawirus pokazuje ludziom, jak cenne są małe rzeczy, oczywiste, zwyczajne, codzienne”. Jak zrobić własnoręcznie płyny dezynfekujące do domu i ekologiczne środki czystości?

„Brak dowodu na skuteczność nie jest dowodem na brak skuteczności!”. Małgorzata Ponikowska o „maseczka-gate”
Poleć artykuł znajomym
Treści zawarte w serwisie mają wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowią porady lekarskiej. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem.
Podoba Ci się ten artykuł?
Tak
Nie
Powiązane tematy:
Polecamy

03.03.2021
Hello My Hero. Katarzyna Dacyszyn: Zło, które się wydarzyło, zaczyna być przekuwane w dobro dla innych. To jest chyba najlepsza rzecz, jaka w tym ataku mogła się zdarzyć

02.03.2021
Magda Mołek: My, polskie kobiety, jesteśmy wychowywane w kulturze oceny, w kulturze „nie popełniam błędów”, „jestem idealna”

01.03.2021
„Kobiety chcą czuć się lepiej, chcą mieć orgazmy. I mają do nich prawo!” – mówi dr Rafał Kuźlik o pacjentkach klinik ginekologii estetycznej

27.02.2021