Przejdź do treści

Nie żyje jedyna córka Elvisa Presleya. Lisa Marie Presley miała 54 lata

Lisa Marie Presley
Nie żyje jedyna córka Elvisa Presleya. Lisa Marie Presley miała 54 lata/ Photo by Joe Scarnici/Getty Images for Icelandic Glacial
Podoba Ci
się ten artykuł?
Podoba Ci
się ten artykuł?

„Z ciężkim sercem muszę podzielić się z wami druzgocącą informacją, że moja piękna córka, Lisa Marie, opuściła nas” – poinformowała Priscilla Presley. Piosenkarka i jedyna córka Elvisa Presleya zmarła w szpitalu w Los Angeles, w wieku 54 lat. Jak podaje TMZ, powodem śmierci był atak serca.

Lisa Marie Presley nie żyje

Lisa Marie Presley, jedyna córka nieżyjącego już Elvisa Presleya i Priscilli Presley, zmarła w czwartek, 12 stycznia. Jak poinformowała jej matka Priscilla Presley, kilka godzin wcześniej piosenkarka została przewieziona z domu w Calabasas, położonego około 50 kilometrów na północny zachód od centrum Los Angeles, do szpitala w pobliskim West Hills.

„Z ciężkim sercem muszę podzielić się z wami druzgocącą informacją, że moja piękna córka, Lisa Marie, opuściła nas” – napisała Priscilla Presley w wydanym po śmierci córki oświadczeniu.

Według hollywoodzkiego serwisu informacyjnego TMZ, Lisa Marie Presley zmarła w wyniku zatrzymania akcji serca. Z relacji anonimowych źródeł, na które powołał się TMZ, ratownicy medyczni wezwani do domu podjęli na miejscu próbę reanimacji wokalistki. W szpitalu artystka została wprowadzona w śpiączkę farmakologiczną i podłączona do aparatury podtrzymującej życie. Niestety nie udało jej się uratować. Lisa Marie Presley zmarła w wieku 54 lat.

Nie wiadomo, czy jedyna córka legendy rock’n’rolla na coś chorowała. Zaledwie we wtorek wieczorem artystka wraz z matką były obecne na gali rozdania Złotych Globów, podczas której świętowały sukces filmu biograficznego „Elvis”.

Tatjana Patitz nie żyje. 56-letnia supermodelka zmarła na raka piersi/ fot. Gisela Schober/Getty Images for Lavera Showfloor

Kim była Lisa Marie Presley?

Lisa Marie Presley była jedyną córką Elvisa Presleya, który 16 sierpnia 1977 r., w wieku 42 lat, zmarł nagle na atak serca w wyniku długoletniego nadużywania leków. Urodzona w Memphis w stanie Tennessee 1 lutego 1968 r. poszła ścieżką kariery swojego ojca i wydała trzy albumy, które jednak nie przyniosły jej dużej sławy. Nazywana „księżniczką rock’n’rolla” ze względu na rodziców, często śpiewała również przeboje słynnego ojca.

Piosenkarka jako nastolatka zmagała się z uzależnieniem od alkoholu i narkotyków. Po urodzeniu bliźniaczek zaczęła nadużywać leki przeciwbólowe. O swoich zmaganiach z uzależnieniem napisała w autobiografii.

„Dochodziłam do siebie w szpitalu, kiedy lekarz przepisał mi opioidy na ból. Wystarczyła jedna recepta, abym poczuła potrzebę dalszego ich przyjmowania” – wyjaśniała.

Czterokrotnie wychodziła za maż – była m.in. żoną Danny’ego Keougha, Nicolasa Cage’a, Michaela Jacksona i Michaela Lockwooda. Piosenkarka osierociła trzy córki – 33-letnią Riley Keough i 14-letnie bliźniaczki Harper i Finley Lockwood. W 2020 r. syn piosenkarki, 27-letni Benjamin Keough, który zmagał się z depresją i uzależnieniami, popełnił samobójstwo.

Zobacz także

Podoba Ci się ten artykuł?

Powiązane tematy: