„Moc uczuć”. Nowa seria książek o emocjach dla dzieci od Katarzyny Miller. Warto ją znać i czytać!
Jeśli zastanawiałaś się nad zakupem książki o emocjach dla swojego dziecka, nowa seria książek „Moc uczuć” zaproponowana przez Wydawnictwo Dwukropek sprawdzi się idealnie. Autorką obu pozycji jest znana psycholożka i psychoterapeutka Katarzyna Miller.
Bohaterką serii książek pt. „Moc uczuć” jest mała, rudowłosa Kasia, która jest alter ego znanej psycholożki Katarzyny Miller. To, co urzeka w tej małej dziewczynce to to, że stara się wytłumaczyć innym dzieciom ich własne uczucia. Każda z książek opowiada bowiem inną historię skoncentrowaną na jednej emocji. Tak więc w pierwszym opowiadaniu spotykamy się z Radością, w drugiej ze Wstydem. Urocza rudowłosa bohaterka pokazuje, że trudne emocje dotyczą wszystkich i są całkowicie naturalne. Ważne, by potrafić je wyrazić, nazwać i je oswoić.
Każdy człowiek doświadcza całego spektrum rozmaitych uczuć. Ale żeby nauczył się je rozpoznawać, nazywać, a co więcej, radzić sobie z nimi (!), już jako dziecko powinien coś na ich temat wiedzieć. Skąd się bierze to, co czuję? Dlaczego tak się czuję? A dlaczego akurat dziś, a nie wczoraj? A co, jeśli wcale nie chcę się tak czuć? – pisze o swoich książkach Katarzyna Miller.
Zagadnienia związane z emocjami w tym wydaniu przeznaczone są oczywiście dla dzieci. Jednak i dorosły znajdzie w tych historiach coś dla siebie.
To, co również mnie zachwyciło, to nie tylko piękne obrazki, które dzieciom szczególnie się spodobają. To także poruszanie równie ważnych tematów, jakimi są troska o zwierzęta, dbanie o środowisko czy niezawstydzanie innych dzieci.
"Moc uczuć". Nowa seria książek o emocjach dla dzieci od Katarzyny Miller
Warto rozmawiać o emocjach z dziećmi od najmłodszych lat, by nauczyły się je wyrażać. W końcu czego Jaś się nie nauczy, tego Jan nie będzie umiał.
Polecamy
„Można być obecnym ojcem, spędzając z dziećmi godzinę dziennie”. Z Jackiem Masłowskim rozmawiamy o „Syndromie tatusia”
„Social media babies” buntują się przeciw rodzicom. Magda Bigaj: przyzwyczailiśmy się, że „dzieci można używać”
Ile czasu dzieci mogą spędzać przed ekranem? Nowe rekomendacje
„Samotne macierzyństwo może być zwycięstwem życia nad martyrologią” – mówi reporterka Anita Sobczak
się ten artykuł?