3 min.
„Medic’s Funk” – Chór Śląskiego Uniwersytetu Medycznego podbija internet parodią przeboju Bruno Marsa i Marka Ronsona

„Medic’s Funk” – Chór Śląskiego Uniwersytetu Medycznego parodiuje przebój Bruno Marsa i Marka Ronsona / Youtube Chór SUM
30.06.2022
Obrońcy Azowstalu wrócili z niewoli do domów. „Większość nie ma rąk lub nóg”
30.06.2022
Sylwia Majcher o suszy w Polsce: „Kolejne gminy wprowadzają ograniczenia przy korzystaniu z wody. A my często lejemy ją bezrefleksyjnie”
30.06.2022
Meghan Markle o normalizacji poronienia i o aborcji. „To, co dzieje się w naszych ciałach, jest głęboko osobiste”
30.06.2022
Siostra Bożenna o traumie, z którą mierzą się pacjenci w Polsce: „Brak personelu, brak sprzętu, brak czasu, brak informacji, brak zainteresowania, brak empatii”
29.06.2022
Tropikalne noce zabiorą nam sen i dobre samopoczucie? Sprawdź, jakie mogą mieć skutki dla twojego zdrowia
Członkowie Chóru Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach mają poczucie humoru i nie wahają się go użyć. Nagrali trawestację hitu „Uptown Funk” Marka Ronsona i Bruno Marsa, bo – jak głosi refren – są „tak gorący, że termometr tego nie zmierzy”. Co tu dużo mówić – nóżka sama chodzi.
Spis treści
„Jestem taki gorący, zawołaj medyka z ibuprofenem”
„Ta piosenka jest dla medyków
Panny Nightingale – białego złota (Florence Nightingale – angielska pielęgniarka, uważana za twórczynię nowoczesnego pielęgniarstwa – przyp. red.)
Ta piosenka jest dla pielęgniarek
Dla lekarek, istnych arcydzieł
W klinice żyjemy na całego
Nosimy crocsy od Yves Saint Laurenta!
Zasługuję na buziaka – jestem taka piękna…”
Tak, w wolnym tłumaczeniu, prezentują się pierwsze wersy piosenki „Medic’s Funk”, którą nagrał Chór Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Studenci kierunków medycznych, ale też rezydenci z urologii, laryngologii, neonatologii i interny, zjednoczyli się online, by nagrać trawestację hitu „Uptown Funk” Marka Ronsona i Bruno Marsa. W jakim celu?
„Mamy nadzieję, że wywoła on uśmiech i podniesie na duchu nawet po najdłuższym z możliwych dyżurów” – czytamy na stronie facebookowej Chóru.
Tekst do „Medic’s Funk” napisały Olga Wojnarowicz i Marta Zielińska. Ta pierwsza zajęła się również zmontowaniem wideo, ta druga – na co dzień dyrygentka Chóru, objęła projekt kierownictwem artystycznym. Za aranżację wokalną odpowiadał Deke Sharon – amerykański muzyk, kompozytor, reżyser, producent i nauczyciel śpiewu a cappella.
Teledysk można (a nawet trzeba!) obejrzeć na platformie YouTube oraz profilu facebookowym Chóru Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. Gwarantujemy – „funk medyków cię rozrusza”. Zachwycił już ponad 10 tys. osób, które swoim zachwytom dają wyraz w komentarzach.
W przestrzeni zakupowej HelloZdrowie znajdziesz produkty polecane przez naszą redakcję:
Chór Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach
Chór SUM w Katowicach powstał z inicjatywy studentów w 2016 roku przy ówczesnym Wydziale Lekarskim z Oddziałem Lekarsko-Dentystycznym w Zabrzu (obecnie Wydziale Nauk Medycznych w Zabrzu). W październiku 2018 stał się chórem zrzeszającym studentów wszystkich wydziałów Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. W składzie znajduje się ponad 80 osób, które – jak czytamy na oficjalnej stronie inicjatywy – mimo ogromu zajęć i nauki znajduje czas na wspólne śpiewanie i koncertowanie. Dyrygentką Chóru jest Marta Zielińska – absolwentka studiów na kierunku dyrygentura symfoniczno-operowa Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach i studentka kierunku lekarskiego Wydziału Nauk Medycznych w Zabrzu Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach.
Poleć artykuł
Zobacz także

Medycy tańczą z radości spowodowanej pierwszą dostawą szczepionek na COVID-19

„Potrzebujemy zwolnić, zdjąć z siebie garnitur czy też mundur, może zbroję, którą cały czas nosimy” – mówi Anna Sierpowska, nauczycielka Movement Medicine

Z nimi nie można nudzić się na szpitalnych korytarzach. Tańczący lekarze podbijają Instagram!
Podoba Ci się ten artykuł?
Tak
Nie
Powiązane tematy:
Polecamy

30.06.2022
„Zdarzają się sytuacje, że pacjent nie powie lekarzowi wszystkiego, a powie pielęgniarce” – mówi Anna Szczypta, krajowa konsultantka w dziedzinie pielęgniarstwa epidemiologicznego

29.06.2022
„W 93,5 proc. byłam osobą nieżyjącą. W jednej chwili straciłam wszystko. Ale po stracie też jest życie” – mówi Aleksandra Cymerman, która pomaga osobom dotkniętym traumą

28.06.2022
„Zawsze noszę w torebce cukierki chili”. O życiu z chorobą schizoafektywną opowiada Dorota Solarska, autorka książki „Artystka przetrwania”

27.06.2022