Przejdź do treści

„Mam prawo wybrać inaczej! Każda kobieta powinna mieć wybór!”. Ewa Chodakowska odpowiada internaucie

Ewa Chodakowska- Hello Zdrowie
Ewa Chodakowska musi od lat znosić niewygodne pytania dotyczące potomstwa MWMedia
Podoba Ci
się ten artykuł?
Podoba Ci
się ten artykuł?

 W 2021 roku Ewa Chodakowska podzieliła się z fanami informacją, że nie zamierza mieć dzieci. W ten sposób zamknęła usta wielu osobom, które dociekały, „kiedy wreszcie powiększy rodzinę”. I choć wydawać by się mogło, że sprawa jest klarowna, to jednak wciąż co jakiś czas na jej drodze staje ktoś, kto nie akceptuje tej decyzji. Trenerka wie jednak, co odpowiedzieć.

Internauta obraża Chodakowską, bo ta nie chce mieć dzieci

Ewa Chodakowska idzie przez życie z mężem Lefterisem Kavoukisem. Para jeszcze przed ślubem ustaliła, że nie planuje mieć dzieci. Jak wiadomo, decyzja o posiadaniu potomstwa należy do partnerów, a nie ich otoczenia, jednak wciąż osoby bezdzietne muszą się tłumaczyć ze swojego świadomego wyboru (a osoby bezdzietne z powodu niepłodności – z przyczyn, które uniemożliwiają im posiadanie dzieci). Wcześniej, zanim trenerka oficjalnie zdeklarowała się jako osoba bezdzietna, także musiała znosić pytania dotyczące planów prokreacyjnych.

Od kilku lat sprawa jest jasna, bo Chodakowska ogłosiła światu swoją decyzję. Niestety wciąż na jej drodze pojawiają się osoby, które – przez nikogo nieproszone – oceniają decyzję trenerki.

„Polecam zakład psychiatryczny dla Ciebie. Dzięki Bogu takie kobiety mnie nie interesują!” – takie słowa skierował ku niej pewien internauta.

Trenerka, którą obserwują na Instagramie blisko 2 mln osób, udostępniła na InstaStory ten agresywny i obraźliwy komentarz. Była zmuszona jeszcze raz wytłumaczyć, dlaczego obrała taką, a nie inną drogę w życiu.

„Żaden mężczyzna nie będzie mi mówił, jak mam żyć”

„Dla mnie każda kobieta-matka to świętość. Ale i wybór!  Chylę czoła każdej z nich!” – zaczęła swój wpis.

Dalej napisała, że powtórzy swoje wcześniejsze słowa.

Mam prawo wybrać inaczej! Każda kobieta powinna mieć wybór! I żaden mężczyzna nie będzie mi/nam mówił, jak powinnam/śmy żyć!” – wyraziła się jasno w emocjonalnym wpisie.

W dalszej części komentarza wskazała na absurd presji społecznej, która narzuca kobietom rolę matki.

„Kuriozalnym jest fakt, że w XXI wieku, w samym środku Europy, temat wciąż jest żywy. Zatem będę to powtarzać tak głośno i tak długo, aż głosy chorej presji ucichną! Nikt nie będzie mi mówił, jak mam żyć! Mam wybór!” – zakończyła swój wpis.

Ewa Chodakowska Instastories - Hello Zdrowie

Ewa Chodakowska Instastories

 

Ewa Chodakowska – kim jest?

Ewa Chodakowska- polska trenerka fitness i trenerka personalna, która specjalizuje się w treningach funkcjonalnych i HIIT (High Intensity Interval Training). Jej misją jest propagowanie zdrowego i aktywnego stylu życia. To właśnie ona zapoczątkowała w Polsce szał na codzienną aktywność fizyczną. Jej profil na Instagramie @chodakowskaewa, na którym motywuje i dzieli się poradami dietetycznymi, śledzi ponad 1,9 mln fanów. 42-latka, określana mianem „trenerki wszystkich Polek” czy „królowej fitnessu”, jest jedną z bardziej wpływowych kobiet w Polsce.

Zobacz także

Podoba Ci się ten artykuł?

Powiązane tematy: