Przejdź do treści

R. Kelly skazany za handel kobietami w celach seksualnych i wykorzystywanie nieletnich

Kelly skazany. Chodzi m.in. o handel kobietami w celach seksualnych i wykorzystywanie nieletnich
Kelly skazany. Chodzi m.in. o handel kobietami w celach seksualnych i wykorzystywanie nieletnich/ fot. Scott Olson/Getty Images
Podoba Ci
się ten artykuł?
Podoba Ci
się ten artykuł?

Sąd uznał muzyka i producenta muzycznego R. Kelly’ego za winnego stawianych mu zarzutów. Osiem z nich dotyczy złamania przepisów tzw. ustawy Manna zakazującej sprowadzania kobiet z innych stanów „w celu prostytucji lub rozpusty”, a jeden – działalności przestępczej. Grozi mu kara więzienia od 10 lat do nawet dożywocia.

9 zarzutów, 11 kobiet i mężczyzn

Zarzuty, za które został skazany R. Kelly, to m.in. wykorzystywanie seksualne nieletnich, porwania, ściąganie haraczy i handel ludźmi w celach seksualnych. Autora przeboju „I Believe I Can Fly” obciążyły zeznania dziewięciu kobiet i dwóch mężczyzn, którzy przed sądem w Nowym Jorku opowiadało ze szczegółami o brutalnych scenach maltretowania i przemocy seksualnej.

Jak podaje BBC, jedna z zeznających kobiet wyznała, że Kelly nagrał film z jej udziałem, w którym „musiała być seksowna i uwodzicielska”. Wideo zakładało też „użycie płynów ustrojowych”. Inna kobieta zeznała w sądzie, że Kelly regularnie znęcał się nad nią podczas ich 5-letniego związku, a kiedy ze względu na ból nie była w stanie uprawiać z nim seksu, mówił, że ma „popsute” ciało. Zarówno ona, jak i wiele innych kobiet, przyznało podczas procesu, że zostały zarażone przez producenta świadomie wirusem opryszczki

W sądzie wybrzmiał też głos mężczyzn. „Co jesteś gotów zrobić dla muzyki? – takie pytanie miał usłyszeć jeden z nich w wieku 17 lat, który później został zmuszony przez producenta muzycznego do seksu oralnego.

Były molestowane jako małe dziewczynki. Dziś zabrały głos i opowiedziały o swoim piekle

Co dalej?

Muzykowi grozi kara więzienia od 10 lat do nawet dożywocia. Wyrok usłyszy dopiero w maju przyszłego roku, po trzech latach oczekiwania na niego za kratami.

To jednak jeszcze nie koniec batalii sądowej przeciwko celebrycie. Odbędzie się jeszcze jeden proces w sądzie federalnym w Illinois. Dotyczył będzie m.in. zarzutu posiadania pornografii dziecięcej, który był stawiany już Kelly’emu wiele lat temu, ale w 2008 r. muzyk został uniewinniony.

Do wyświetlenia tego materiału z zewnętrznego serwisu (Instagram, Facebook, YouTube, itp.) wymagana jest zgoda na pliki cookie.Zmień ustawienia

Zobacz także

Podoba Ci się ten artykuł?

Powiązane tematy: