Karolina Gilon i Joanna Horodyńska zachęcają do badań piersi
Karolina Gilon i Joanna Horodyńska w programie „Onet Rano” zachęcały Polki do badań piersi. W rozmowie z Piotrem Kędzierskim gwiazdy mówią o dbaniu nie tylko o wygląd, a także o zdrowie. „Pójdźmy i zróbmy badania” – mówi Karolina Gilon.
Badania piersi – Joanna Horodyńska i Karolina Gilon zachęcają do badań
Joanna Horodyńska i Karolina Gilon są ambasadorkami akcji Fundacji Rak n’Roll, która jest prowadzona pod hasłem „Coś do nich mam”. W programie „Onet rano” rozmawiały z Piotrem Kędzierskim na temat badań piersi. Poruszyły też kwestię przełamania wstydu w kontekście piersi i akceptowaniu swoich niedoskonałości.
Za inicjatywę #CosDoNichMam odpowiada Fundacja Rak’n’Roll. Kampania ruszyła związku z Europejskim Dniem Walki z Rakiem Piersi, który jest obchodzony 15 października. Akcja ma na celu uświadamianie Polek i zachęcanie do badań piersi. W gronie ambasadorek kampanii jest Joanna Horodyńska i Karolina Gilon.
Trudno jest kobietom postrzegać badania jako coś normalnego, jak basen czy siłownia, ponieważ wstydzimy się nagości. W naszych głowach są kompleksy, między innymi dotyczące biustu. Czasami nie podobają nam się i nie chcemy ich pokazywać, dlatego ukrywamy je, często rezygnując nawet z badań. Mam nadzieje, że mówienie o tym przyczyni się, że kobiety będą kochały swoje piersi.
Badania piersi – zadbajmy o zdrowie
Ważne aby pamiętać nie tylko o pięknie, ale także o zdrowiu. Aby to, co piękne, było też zdrowe. Tak jak dbamy o siebie na siłowni, o swoje mięśnie na brzuchu, tak samo zadbajmy o piersi. Pójdźmy i zróbmy badania. Ludzie boją się, że pójdą do lekarza i okaże się, że są chorzy.
Celebrytki przyznały, że chcą wykorzystać swoją rozpoznawalność w ważnym celu. Chcą promować nie tylko modę lub produkty, których używają, ale także wpływać na świadomość społeczeństwa w kwestiach ważnych – społecznych lub zdrowotnych.
Opracowano na postawie Onet Rano.
Kiedy po raz ostatni badałaś swoje piersi?
Podoba Ci się ten artykuł?
Polecamy
„Nie każdy związek chce być uratowany” – mówią seksuolog dr Robert Kowalczyk i dziennikarka Magdalena Kuszewska
„Celem było zrobienie serialu, a to, że przy okazji dostałam obraz solidarnego świata, poruszało mnie do głębi”. O „Matkach Pingwinów” opowiada Klara Kochańska-Bajon
„Można być obecnym ojcem, spędzając z dziećmi godzinę dziennie”. Z Jackiem Masłowskim rozmawiamy o „Syndromie tatusia”
Filip Cembala: „Komu z nas nie brakuje ulgi w czasach zadyszki wszelakiej?”
się ten artykuł?