Przejdź do treści

„Ja miałam 17 lat, on 29”. Demi Lovato w nowej piosence śpiewa o traumatycznym związku ze starszym mężczyzną

„Ja miałam 17 lat, on 29”. Demi Lovato w nowej piosence krytykuje związki nastolatek ze starszymi mężczyznami
„Ja miałam 17 lat, on 29”. Demi Lovato w nowej piosence krytykuje związki nastolatek ze starszymi mężczyznami/ fot. Bauer Griffin, GettyImages
Podoba Ci
się ten artykuł?
Podoba Ci
się ten artykuł?

W swoim ostatnim utworze zatytułowanym „29” Demi Lovato otwiera dyskusję na temat relacji nastolatek z mężczyznami starszymi od nich o wiele lat. Słowa piosenki wzbudziły duże zainteresowanie fanek i fanów artystki, którzy uważają, że piosenkarka opisała swoje własne doświadczenia.

Nastolatka i 30-latek?

„Płatek na winorośli, za młoda by pić wino

Zaledwie pięć lat wcześniej zaczęłam miesiączkować, uczennica i nauczyciel

Dalecy od niewinności, czym do cholery jest przyzwolenie?

Liczby powiedziały ci by tego nie robić, ale to cię nie powstrzymało

(…)

Myślałam, że to sen nastolatki, tylko fantazja.

Ale czy ona była moja czy twoja?

Siedemnaście, dwadzieścia dziewięć” – śpiewa Demi Lovato w swojej piosence.

Choć oficjalnie piosenkarka nie powiedziała, że historia zawarta w jej najnowszej piosence opowiada o niej samej, to jej fanki i fani są niemal tego pewni. I mają dowody, żeby tak uważać. Artystka w wieku 17 lat poznała starszego od siebie o 12 lat Wilmera Valderrama i była z nim w związku (z przerwami) 6 lat. W wywiadzie dla „Apple Music” piosenkarka stwierdziła:

„Kłamałabym, gdybym powiedziała, że nie stresowałam się, wypuszczając ten singiel. Ale wiedziałam, że muszę to zrobić. Chciałam wyznać swoją prawdę”

6 związkowych pułapek

Takich historii jest więcej

Po tym, jak Lovato, opublikowała nowy singiel na YouTubie, sieć zalała fala komentarzy i reakcji jej fanek na tekst piosenki. Wiele z nich stwierdziło, że doskonale wie, o czym śpiewa artystka.

„Miałam 16 lat, a on 25. Za kilka miesięcy skończę 25 lat. Doskonale wiem, o czym śpiewasz. Dobrze wiedzieć, że nie jestem w tym sama” – tak skomentowała utwór na YouTubie jedna z internautek.

„Płaczę z myślą o mamie, która poznała mojego ojca, gdy miała 15 lat. Teraz zmaga się z przemocą finansową i emocjonalną” – dodała inna.

„Miałam 17 lat, a on 37. Dziś mam 28 i nie wyobrażam sobie, że mogłabym się spotykać z kimś poniżej 25. roku życia. To jest tak ogromna przepaść w rozwoju emocjonalnym. Nastolatki myślą, że są takie dorosłe. A to nieprawda” – czytamy w kolejnym komentarzu.

Pojawienie się w sieci najnowszego utworu Demi Lovato spowodowało też, że wiele innych kobiet, które doświadczyły groomingu, zaczęły opowiadać na TikToku swoje historie.

„Czy jeszcze któraś z was słucha tej piosenki i uświadomiła sobie, że była wykorzystywana przez starszego mężczyznę – choć kiedyś wydawało jej się, że to fajne, że wpadła w oko starszemu facetowi?” – pyta jedna z użytkowniczek TiToka.

„Miałam 18 lat, gdy poznałam mężczyznę, który miał 29 lat. Gdy skończyłam 20 lat, usłyszałam, że jestem dla niego trochę za stara” – dodaje w nagranym przez siebie wideo.

 

@nopenotagain2000 #29 #demilovato #grooming #ReTokforNature ♬ 29 – Demi Lovato

Grooming – co to jest?

Grooming (nazywany również „child groomingiem”) to termin określający nawiązanie kontaktu z dziećmi i uwodzenie ich w celu wykorzystania seksualnego. Najczęściej takie działania rozpoczynają się w sieci. Technika „groomingu” jest metodą manipulacji opierającą się na tym, że tzw. drapieżnicy seksualni dobrze znają swoje ofiary i są w stanie stworzyć z nimi silną więź. Często są nimi trenerzy, nauczyciele czy opiekunowie dziewczynek i nastolatek.

 

Zobacz także

Podoba Ci się ten artykuł?

Powiązane tematy: