„Gdańsk dzieli się dobrem” – co to właściwie znaczy? Zobacz, co ważnego chcą ci przekazać najmłodsi
Finał 28. edycji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się 12 stycznia 2020. W Gdańsku odbędzie się pod hasłem ” Gdańsk dzieli się dobrem”. Gdańszczanie tłumaczą więc, co kryje się za tym zdaniem i jak je rozumieją. Pierwszorzędnie wyjaśnili to uczniowie ZSO nr 8.
Gdański finał WOŚP co roku odbywał się pod hasłem „Gdańsk dla Orkiestry”. W tym roku, jednak zaszła wyjątkowa zmiana i odbędzie się on pod hasłem „Gdańsk dzieli się dobrem”. Skąd taki pomysł? To jedne z ostatnich słów zamordowanego prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. Wypowiedział je tuż przed atakiem nożownika w trakcie zeszłorocznego finału WOŚP. W tym roku wypadnie pierwsza rocznica jego śmierci a Gdańszczanie postanowili upamiętnić go, objaśniając, co dla nich oznacza dzielenie się dobrem.
Co oznacza dzielenie się dobrem?
Pomaganie w lekcjach, niebicie kolegów, dzielenie się groszem z bezdomnymi czy akceptowanie innych. W ten sposób na pytanie, co oznacza dzielenie się dobrem, odpowiadają uczniowie klas pierwszych z Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 8 w Gdańsku. Film został udostępniony na Youtubie i powoli podbija serca Polaków.
Film pierwszoklasistów jest jednym z kilku, jakie zostały nagrane w związku z nowym hasłem finału WOŚP. Obecnie dostępnych jest jeszcze 6 innych, na których wyjątkowe słowa tłumaczą także gdańscy licealiści, seniorzy i przedstawiciele miasta. Czym dla nich jest dzielenie się dobrem? Dla jednych to uśmiech do drugiego człowieka, dobre słowo czy dawanie cząstki siebie drugiej osobie.
Każdy gest, nawet najdrobniejszy potrafi zmienić czyjś świat. Czy to uśmiech, podanie ręki czy dobre słowo – mówi jedna z kobiet na filmie.
A dla ciebie czym jest dzielenie się dobrem?
Polecamy
HELLO PONIEDZIAŁEK: Olsztyńscy policjanci spełnili marzenie 21-latki w spektrum autyzmu
#Blockout2024. Gwiazdy tracą obserwatorów, ludzie nie chcą więcej płacić za ich luksusowe zachcianki. Jedno wydarzenie przelało czarę goryczy
„Zostańcie w domu”. Michał Żebrowski w przekornej, ale wymownej kampanii SEXED.PL
Leoś to pierwsze dziecko urodzone dzięki społecznej akcji „In vitro to HiT”. A zaczęło się od podręcznika…
się ten artykuł?