Przejdź do treści

Emily Ratajkowski wyznała, że była molestowana na planie teledysku. „Nagle poczułam chłód i dotyk nieznajomych dłoni”

Emily Ratajkowski wyznała, że była molestowana na planie teledysku. "Nagle poczułam chłód i dotyk nieznajomych dłoni"
Emily Ratajkowski wyznała, że była molestowana na planie teledysku. "Nagle poczułam chłód i dotyk nieznajomych dłoni" / Instagram, profil Emily Ratajkowski
Podoba Ci
się ten artykuł?
Podoba Ci
się ten artykuł?

Teledysk do hitu „Blurred Lines” Robina Thicke’a kręcony w 2013 r. przyniósł Emily Ratajkowski światową rozpoznawalność. Nikt jednak, kto gratulował jej sukcesu, nie wiedział, co działo się na planie produkcji. Aż do teraz. „Nagle poczułam chłód i dotyk nieznajomych dłoni dotykających zza pleców mój nagi biust” – opowiada w swojej książce modelka.

„Wrócił na plan trochę pijany”

Supermodelka polskiego pochodzenia Emily Ratajkowski w swojej książce „Moje ciało”, która będzie miała niedługo premierę, kieruje oskarżenia w stronę piosenkarza Robina Thicke’a. Wyznaje, że była przez niego molestowana na planie teledysku „Blurred Lines” – podaje „Sunday Times”. Miało do niego dojść, kiedy ten wrócił na plan „trochę pijany”, żeby – jak pisze w swojej książce Ratajkowski – wystąpić tylko z nią.

Nagle poczułam chłód i dotyk nieznajomych dłoni dotykających zza pleców mój nagi biust. Instynktownie się odsunęłam, spoglądając w tył na Robina Thicke’a” – pisze modelka w książce. „Upokorzenie przepływało przez moje ciało” – dodaje.

Reżyserka teledysku Diane Martel powiedziała w rozmowie z „Sunday Times”, że pamięta to, o czym modelka wspomina w książce. W rozmowie z gazetą relacjonuje, że piosenkarz złapał Ratajkowski za biust w momencie, kiedy oboje byli zwróceni do niej profilem. Jak wspomina Martel, po tym incydencie Thicke przeprosił modelkę za swoje zachowanie.

O komentarz na temat oskarżeń Emily Ratajkowski BBC, które również opisało całą sprawę, poprosiło Robina Thicke’a, jednak piosenkarz jeszcze się do nich nie odniósł.

Kelly skazany. Chodzi m.in. o handel kobietami w celach seksualnych i wykorzystywanie nieletnich

Kontrowersje wokół teledysku

Utwór „Blurred Lines” i teledysk do niego stały się w 2013 r. światowym hitem, jednak zarówno wokół produkcji wideo, jak i tekstu piosenki pojawiło się sporo kontrowersji. Niektórzy krytykowali to, że odnosiły się one do seksu bez zgody i promowały kulturę gwałtu. Sam Pharrell Williams, który wystąpił w teledysku, przyznał, że był zażenowany słowami piosenki. To jeden z fragmentów utworu:

„Wiem, że tego chcesz

Ale jesteś dobrą dziewczynką

Sposób, w jaki mnie trzymasz,

Świadczy o tym, że chcesz stać się nierzeczna”

Robin Thicke wielokrotnie bronił swojego utworu i teledysku do niego podkreślając, że nigdy nie napisał i nigdy nie napisałby piosenki, która miałaby takie negatywne przesłanie.

 Źródła: Sunday Times, BBC

Do wyświetlenia tego materiału z zewnętrznego serwisu (Instagram, Facebook, YouTube, itp.) wymagana jest zgoda na pliki cookie.Zmień ustawienia

Zobacz także

Podoba Ci się ten artykuł?

Powiązane tematy: