Przejdź do treści

Elliot Page przeszedł operację usunięcia piersi. „To całkowicie zmieniło moje życie” – mówi transpłciowy aktor

Elliot Page / gettyimages
Podoba Ci
się ten artykuł?
Podoba Ci
się ten artykuł?

Elliot Page, który pod koniec 2020 roku przyznał, że identyfikuje się jako mężczyzna, pojawił się na okładce magazynu „Time”. Transpłciowy aktor w wywiadzie opowiedział o korekcie płci i zabiegu usunięcia piersi. „Dzięki tej operacji poczułem wolność od totalnego piekła, którym było dojrzewanie. Dopiero teraz mogę rozpoznać siebie, gdy patrzę w lustro” – mówi aktor.

Elliot Page o swoim coming oucie

Elliot Page (ur. jako Ellen Page) w grudniu 2020 roku ogłosił, że jest osobą transpłciową. Informacja ta szybko obiegła cały świat. Jak mówi aktor, zaraz coming oucie otrzymał mnóstwo wsparcia. W ciągu jednego dnia zyskał ponad 400 tys. nowych obserwujących na Instagramie, a jego imię i nazwisko pojawiło się w trendach na Twitterze w ponad 20 krajach. Aktorowi zaproponowano też wiele ról w hollywoodzkich produkcjach. Niestety nie obyło się bez hejtu.

„Spodziewałem się wsparcia i miłości oraz ogromnej ilości nienawiści i transfobii. Tak właśnie się stało” – opisuje tamte wydarzenia aktor w rozmowie z magazynem „Time”, gdzie wystąpił na okładce.

W wywiadzie Elliot Page opowiedział też o procesie korekty płci oraz operacji usunięcia piersi.

Ellen Page już nie ma, jest Elliot. Aktor oznajmił, że jest transseksualnym mężczyzną. "Wreszcie kocham to, kim jestem"

Korekta płci i usunięcie piersi

Aktor wyjaśnił, że decyzja o coming oucie była trudna, ale warta satysfakcji, którą obecnie czuje.

„To uczucie prawdziwego podniecenia i głębokiej wdzięczności, że dotarłem do tego momentu w moim życiu […]. Ostatecznie wstyd i dyskomfort ustąpiły miejsca objawieniu. W końcu udało mi się zaakceptować to, że jestem transpłciowy i mogłem pozwolić sobie na to, by w pełni stać się tym, kim jestem” – mówił Elliot.

Page zmiany wprowadzał stopniowo. Najpierw poprosił najbliższych, by zwracali się do niego nowym imieniem – Elliot. Następnie poprosił o to, by w rozmowach używano w stosunku do niego zaimków w formie męskiej. Kolejnym krokiem była korekta płci.

„Ludzie trzymają się tych zdecydowanych pomysłów dotyczących płci, ponieważ dzięki temu czują się bezpieczni. Ale gdybyśmy mogli po prostu celebrować wszystkie cudowne zawiłości ludzkiej psychiki, świat byłby o wiele lepszym miejscem” – powiedział w wywiadzie.

Ostatnim ważnym momentem w tranzycji była dla aktora operacja usunięcia piersi.

„To całkiem zmieniło moje życie. Dzięki tej operacji poczułem wolność od totalnego piekła, którym było dojrzewanie. Dopiero teraz mogę rozpoznać siebie, gdy patrzę w lustro” – dodał Elliot Page.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez @elliotpage

Zobacz także

Podoba Ci się ten artykuł?

Powiązane tematy: