Przejdź do treści

Ellen Page już nie ma, jest Elliot. Aktor oznajmił, że jest transpłciowym mężczyzną. „Wreszcie kocham to, kim jestem”

Ellen Page już nie ma, jest Elliot. Aktor oznajmił, że jest transseksualnym mężczyzną. "Wreszcie kocham to, kim jestem"
Ellen Page już nie ma, jest Elliot. Aktor oznajmił, że jest transseksualnym mężczyzną. "Wreszcie kocham to, kim jestem". Fot. LaVeris/GettyImages
Podoba Ci
się ten artykuł?
Podoba Ci
się ten artykuł?

„Przyjaciele, chcę się z wami czymś podzielić: jestem trans” – napisał na swoim profilu aktor Elliot Page. Do wszystkich osób transpłciowych, które „każdego dnia zmagają się z nękaniem, nienawiścią do siebie, przemocą”, mówi: „widzę was, kocham was i zrobię wszystko, co w mojej mocy, aby zmienić ten świat na lepsze”.

„Nazywam się Elliot”

„Moje zaimki to on/oni i nazywam się Elliot” – napisał na Instagramie nominowany do Oscara gwiazdor „Juno” i „Umbrella Academy”, który porzucił swoje dawne imię Ellen.

Aktor podkreślił, że jest szczęśliwy, że znalazł się w takim momencie w życiu, w którym pisze te ważne słowa. Wyraził też dumę z przebytej drogi i dziękował wszystkim, którzy go wspierali.

„Czuję ogromną wdzięczność wobec tych niesamowitych ludzi, którzy wspierali mnie w tej podróży. Nie potrafię wyrazić, jak niezwykłe to uczucie, gdy wreszcie kocham to, kim jestem” – napisał.

„Widzę was, kocham was”

Elliot zaznaczył, że gdyby nie wiele innych osób transpłciowych, które były dla niego inspiracją, nie udałoby mu się być tym, kim jest.

„Dziękuję za odwagę, hojność i nieustanną pracę, aby uczynić świat bardziej otwartym miejscem” – napisał.

Sam też zaoferował wsparcie i pomoc dla tych, którzy jej potrzebują. Obiecał, że będzie dalej dążył do stworzenia bardziej kochającego i równego społeczeństwa. Przekazał również ważną wiadomość dla innych osób transpłciowych:

„Do wszystkich osób trans, które każdego dnia zmagają się z nękaniem, nienawiścią do siebie, przemocą – widzę was, kocham was i zrobię wszystko, co w mojej mocy, aby zmienić ten świat na lepsze”.

Elliot Page – kim jest?

33-letni Page pochodzi z Kanady. Urodził się 21 lutego 1987 roku w domu nauczycielki Marthy i grafika Dennisa. Już jako dziecko zajmował się aktorstwem – swoją pierwszą telewizyjną rolę w 44-odcinkowej serii „Pit Pony” zagrał mając 10 lat. W 2000 roku został nominowany do Gemini Awards – najważniejszych kanadyjskich nagród za twórczość telewizyjną. W 2005 r. pojawił się w thrillerze „Pułapka”, dwa lata później zagrał w  filmie „Juno”, za który otrzymał nominację do Oscara.

Page jest jedną z najbardziej widocznych osób LGBTQ w Hollywood. Swoim coming out’em dołączył do grona innych osób transpłciowych w przemyśle filmowym – Laverne Cox, Trace Lysette, Brian Michael Smith, siostry Wachowskie czy członkowie i członkinie obsady serialu „The Pose”.

Do wyświetlenia tego materiału z zewnętrznego serwisu (Instagram, Facebook, YouTube, itp.) wymagana jest zgoda na pliki cookie.Zmień ustawieniaRozwiń

Zobacz także

Podoba Ci się ten artykuł?

Powiązane tematy: