Dzieci śmiały się z niego, że nosi koszulki NASA. Zwrócił się do niego sam… astronauta!
Reakcja sześciolatka wyciska łzy! Chłopiec wyrzucił wszystkie swoje koszulki z astronautami przez to, że wyśmiewały go inne dzieci. Na sprawę zareagował sam pracownik NASA. „Powinieneś być z nich dumny. Mam nadzieję, że jeśli będziesz się pilnie uczyć, zobaczę cię pracującego ze mną w NASA” – podkreślił Jose Hernandez.
Dzieci nazwały go „głupim”
Nigdy nie wstydź się tego, co cię pasjonuje – taką lekcję odebrał sześciolatek od samego astronauty NASA. Historię chłopca opowiedziała jego starsza siostra Meg na swoim profilu na TikToku. Jak podkreśliła, pewnego dnia jej brat przyszedł z płaczem ze szkoły i był załamany. Chłopiec pasjonował się kosmosem i zakładał codziennie koszulki z logo NASA. Powodem jego łez były inne dzieci, które śmiały się z zainteresowań swojego kolegi.
„To ja, płaczę, ponieważ mój sześcioletni brat przyszedł ze szkoły i wyrzucił wszystkie koszulki z astronautami i planetami przez to, że dzieci nazwały go przez nie głupim” – napisała Meg.
I dodała, że jej brat po niemiłym incydencie postanowił nosić zwykłe koszulki. Nie chciał rzucać się w oczy i być wyśmiewanym.
„Teraz będzie nosił tylko 'fajne’ ubrania, takie jak Nike i Under Armour, przedszkolaki są brutalne” – dodała.
Pod filmem posypało się mnóstwo miłych i wspierających komentarzy. Internauci zachęcali chłopca, by nadal nosił swoje „kosmiczne” ubrania, mimo tego, co mówią inne dzieci. Meg postanowiła przeczytać bratu przesłane słowa, które podbudowały na duchu chłopca.
6-latkowi odpowiedział… astronauta NASA
Wideo Meg w mediach społecznościowych zobaczyła także Vanessa Hernandez, córka astronauty Jose Hernandeza. Dziewczyna pokazała film swojemu tacie, a historia potoczyła się dalej. Pracownik NASA postanowił odpowiedzieć chłopcu. Nagrał w tym celu dla niego specjalne przesłanie.
Hernandez podkreślił, że rozumie, jak to jest być ofiarą zastraszania. Opowiedział, że kiedy początkowo bezskutecznie starał się o pracę w NASA, jego przyjaciele nazywali jego próby „głupim pomysłem”. Jak podkreślił, gdyby ich posłuchał, nigdy nie zostałby astronautą.
„Nie byłbym w stanie założyć kombinezonu i polecieć w kosmos” – dodał.
Następnie opisał jak dzięki marzeniom i uporowi poleciał wahadłowcem kosmicznym Discovery na Międzynarodową Stację Kosmiczną na „14 dni misji”. Hernandez przypomniał również, że choć dążenie do tego momentu bywało dla niego trudne, nie przestawał być zdeterminowany.
„Zajęło mi to 12 prób” – powiedział o dotarciu na Międzynarodową Stację Kosmiczną i dodał – „Ale nigdy się nie poddałem. Nawet, gdy moi przyjaciele mówili, że to głupi pomysł, ja po prostu brnąłem do przodu, do przodu, do przodu”.
Astronauta zaapelował do chłopca, by nie wstydził się marzyć i nosił z dumą swoje koszulki.
„Nie powinieneś bać się nosić ubrań z motywem kosmicznym. Powinieneś być z nich dumny i mam nadzieję, że jeśli będziesz się pilnie uczyć, zobaczę cię pracującego ze mną w NASA” – powiedział.
Wideo z Hernandezem szybko stało się wiralowe na TikToku. Film odtworzono niemal 18 milionów razy. W komentarzach wiele osób pochwaliło uwagi Hernandeza. „To interakcja międzyludzka na poziomie klasy A++” – napisała firma Microsoft Education, a inny internauta dodał: „Dosłownie płakałbym, gdyby astronauta przesłał mi film”.
Przesłanie Hernandeza zobaczył także sześciolatek. Meg nakręciła film z odpowiedzią, na którym pokazała na żywo reakcję swojego brata. I choć chłopiec przyznał, że wciąż nie jest całkiem gotowy na eksponowanie swoich pasji, to jest nieziemsko szczęśliwy.
Rozwiń„Trochę było mu głupio, ale nie może uwierzyć, że prawdziwy astronauta widział jego film!” – napisała Meg i dodała – „Potem powiedział: „OK, może założę moje 'kosmiczne’ koszulki”.
Zobacz także
„Te wszystkie przykre słowa były małymi ciosami, przez które coś, co w sobie lubiłam, stawało się moim kompleksem” – mówi Katarzyna Czapraga, ofiara fat shamingu
„Znajdujemy różne powody, by nienawidzić jakichś osób czy grup, i wtedy nie zastanawiamy się nad tym uczuciem”. Psycholożka o tym, co się z nami dzieje, kiedy nienawidzimy
„W szkole uczą, kiedy był chrzest Polski i hołd pruski, ale nie tego, jak się bronić i jak stawiać granice” – mówi Emil Bekier, ofiara prześladowania
Polecamy
Koniec z bezkarnym hejtem w internecie? Ślepy pozew za mowę nienawiści
„Czym się różni serce od murzyna?”. Poruszająca kampania Ogi Ugonoh z Grzegorzem Daukszewiczem
Marsz ciszy po tragicznej śmierci 16-letniej Julii. „Szydzono z jej wyglądu, ubioru, nawet nazwiska”
Wojtek z Life on Wheelz o hejcie na Agatę: „Podważanie jej dobrych intencji, szukanie drugiego dna w naszej relacji rani również mnie”
się ten artykuł?