Przejdź do treści

Ciałopozytywna Dominika Gwit: „W stroju kąpielowym klikam się najlepiej”

Na zdjęciu Dominika Gwit
Dominika Gwit zaskarbiła sobie sympatię fanów tym, że podchodzi do wszystkiego z dystansem MWmedia
Podoba Ci
się ten artykuł?
Podoba Ci
się ten artykuł?

Dominika Gwit, aktorka i dziennikarka, wypoczywała na plaży w jednoczęściowym, fioletowym stroju kąpielowym w białe grochy. „Jakże cudownie byłoby na świecie, gdyby każda kobieta kochała siebie taką, jaką jest… tak jak TY kochasz siebie” – napisała jedna z fanek pod postem.

„Tak, to ja, w stroju kąpielowym”

Mimo że tyle mówi się o samoakceptacji i ciałopozytywności, wiele kobiet (niestety!) ma problem, żeby założyć strój kąpielowy na plaży. Winić za to możemy społeczne oczekiwania związane z nieosiągalnymi standardami piękna. Kobietom od wieków się wmawia, że aby założyć strój kąpielowy, muszą mieć idealne ciało. Tymczasem prawdziwe, naturalne, nieulepszone ciała to także blizny, rozstępy, cellulit, czy nadmiarowe kilogramy.

Na szczęście żadnych problemów z akceptacją swojego ciała nie ma 35-letnia Dominika Gwit, która udostępniła zdjęcia z pobytu nad wodą i opatrzyła je żartobliwym podpisem:

Tak, to ja w stroju kąpielowym, jak co roku o tej porze. (…) Z dystansem i żartem jest ten post, bo rzeczywiście w stroju kąpielowym klikam się najlepiej”– napisała.

Odniosła się tutaj do plotkarskich portali, które zapewne podchwycą fakt, że aktorka latem (!) założyła kostium.

kobieta w białym body

„Każda kobieta jest piękna”

Wpis bardzo spodobał się fanom aktorki, którzy pokochali ją za dystans do siebie i do swojego ciała. Internautki nie tylko nie szczędziły jej komplementów, ale także podkreślały, że najpiękniejsza u kobiet jest różnorodność.

„Piękna jak zawsze!”

„Bo aktorka, bo sławna to zaraz musi wyglądać jak modelka ?! Nie!!! Musi kochać siebie i tolerować taką, jaką jest…. Niech będzie więcej osób, które publicznie wskoczą w strój kąpielowy. Życie jest po to żeby żyć, a nie przejmować się innymi”

„Dominko wyglądasz tak samo pięknie i radośnie w stroju jak w każdym innym ubraniu. Jesteś piękną kobietą, o pięknej duszy i ogromnym poczuciu humoru. Dzięki takim osobom jak Ty widzimy, że świat jest różnorodny, że nie musi być szablonowy, bo z każdym kilogramem można się kochać ”

„Idealne ciało to tylko wymysł. Każda kobieta jest piękna. Pozdrawiam”

„Szanuję za dystans do siebie. Chylę czoła i pozdrawiam. Udanego urlopu”

„Każda z nas jest inna, każda z nas jest Piękna! Ja osobiście uwielbiam tą różnorodność”

 

Do wyświetlenia tego materiału z zewnętrznego serwisu (Instagram, Facebook, YouTube, itp.) wymagana jest zgoda na pliki cookie.Zmień ustawieniaRozwiń

Dominika Gwit w jednym z wywiadów powiedziała kiedyś, że nie czyta niepochlebnych komentarzy na swój temat. Na szczęście, jest ich niewiele. Aktorka może liczyć na wspierające opinie fanów, którzy doceniają jej poczucie humoru i dystans do siebie.

Nasza redakcja przypomina, że każde ciało jest piękne i wartościowe! Niezależnie od tego, jak wygląda i w jakim jest rozmiarze. Proponujemy więc zadanie na lato: pokochaj swoje ciało, zaakceptuj je i ciesz się nim podczas wakacyjnego wypoczynku. Zasługujesz na to, żeby czuć się swobodnie na plaży (w innych miejscach też)!

Zobacz także

Podoba Ci się ten artykuł?

Powiązane tematy: