Przejdź do treści

Chrissy Teigen, amerykańska modelka i prezenterka telewizyjna, poroniła. „Odczuwamy ból, jakiego nigdy wcześniej nie czuliśmy”

Chrissy Teigen / Instagram
Podoba Ci
się ten artykuł?
Podoba Ci
się ten artykuł?

Chrissy Teigen, amerykańska modelka, prezenterka telewizyjna i autorka książek kulinarnych, w sierpniu bieżącego roku poinformowała, że spodziewa się trzeciego dziecka. Niestety, ciąży nie udało się utrzymać. „Jesteśmy zszokowani i odczuwamy głęboki ból, o którym tylko słyszysz, rodzaj bólu, jakiego nigdy wcześniej nie czuliśmy” – napisała na swoim profilu na Instagramie we wzruszającym poście. 

Chrissy Teigen

34-letnia Chrissy Teigen, żona znanego piosenkarza Johna Legenda, nigdy nie ukrywała, że jej dwójka dzieci (córka Luna – 2016 r. i syn Miles – 2018 r.) przyszła na świat dzięki zapłodnieniu in-vitro. „Wybrałam najładniejszy, żeński embrion” – mówiła w ciąży z Luną i wcale się tego nie wstydziła. Tym razem para zdecydowała się na drugiego syna. Niestety, we wrześniu Chrissy trafiła do szpitala z poważnymi objawami.

Modelka skarżyła się na obfite krwawienie. Z tego powodu lekarze zdecydowali się na kilka zabiegów transfuzji. Niestety, dziecka nie udało się uratować. 

Strata dziecka

„Nigdy nie decydujemy o imionach naszych dzieci aż do ostatniej możliwej chwili po ich narodzinach, tuż przed opuszczeniem szpitala. Ale my, z jakiegoś powodu, zaczęliśmy nazywać tego małego faceta w moim brzuchu Jackiem. Więc zawsze będzie dla nas Jackiem. Jack tak ciężko pracował, aby być częścią naszej małej rodziny i będzie nim na zawsze” – napisała we wzruszających słowach Chrissy na swoim profilu na Instagramie.

Modelka dodała też kilka słów do swojego nienarodzonego synka.

„Do naszego Jacka – tak mi przykro, że kilka pierwszych chwil Twojego życia spotkało się z tak wieloma komplikacjami, że nie mogliśmy zapewnić Ci domu, którego potrzebowałeś do przetrwania. Zawsze będziemy Cię kochać” – napisała.

Na koniec popularna prezenterka podziękowała wszystkim za dobrą energię otrzymywaną od bliskich ze wszystkich stron.

„Jesteśmy bardzo wdzięczni za życie, które prowadziliśmy, za nasze wspaniałe dzieci – Lunę i Milesa, za wszystkie niesamowite rzeczy, których mogliśmy doświadczyć. Ale każdy dzień nie może być pełen słońca. W ten najciemniejszy z dni będziemy się smucić, będziemy płakać. Ale będziemy się przytulać i kochać bardziej, by przez to przejść” – skończyła swój post.

Do wyświetlenia tego materiału z zewnętrznego serwisu (Instagram, Facebook, YouTube, itp.) wymagana jest zgoda na pliki cookie.Zmień ustawieniaRozwiń
Joanna Frejus, O matko, depresja

Krótka Instrukcja: o Poronieniu

Temat poronienia jest nam bardzo bliski. Właśnie dlatego w marcu 2020 r. opublikowaliśmy Krótką Instrukcję: o Poronieniu.

Instrukcja została stworzona z myślą, by wspierać kobiety, które doświadczyły poronienia, ich partnerów oraz wszystkich tych, którzy zastanawiają się, jak wspomagać osoby, które znalazły się w takiej sytuacjiCzy tą osobą jest przyjaciółka, brat, żona, pacjentka czy kolega z pracy.

O Instrukcji myślimy jak o znajomej, która przeszła już drogę, którą masz przed sobą, i chce podzielić się z Tobą swoją wiedzą i doświadczeniem. Daje rzeczowe porady i pomaga oswoić nową, nieznaną sytuację.

Instrukcję stworzyliśmy razem z kobietami, które doświadczyły poronienia, ich partnerami i bliskimi, fundacjami i stowarzyszeniami, które zajmują się tym tematem w Polsce, oraz specjalistami – lekarzami i lekarkami specjalizującymi się w ginekologii i położnictwie, położnymi, prawniczkami, psychologami i psychoterapeutami.

Tematy związane z poczęciem i ciążą są często kontrowersyjne i pojmowane bardzo różnie, zależnie od światopoglądu. Niektóre kobiety wolą używać sformułowania utrata ciąży lub utrata dziecka, niż poronieniePisząc Instrukcję postanowiliśmy stosować te sformułowania zamiennieChcemy skupić się na tym, co nas łączy, nie dzieli, a różnice między nami – uszanować.

Niezależnie od tego, czy było to poronienie na wcześniejszym czy późniejszym etapie ciąży, masz prawo myśleć o swoim doświadczeniu na własny sposób i przeżywać je zgodnie ze sobą i swoimi wartościami. Ten poradnik jest dla każdej i każdego z Was, którzy szukają wsparcia w swojej sytuacji.

Zobacz także

Podoba Ci się ten artykuł?

Powiązane tematy:

i
Treści zawarte w serwisie mają wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowią porady lekarskiej. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem.