Przejdź do treści

Cara Delevingne przekazała swój orgazm nauce. Robi to dla kobiet

Cara Delevingne przekazała swój orgazm nauce. Robi to dla kobiet / gettyimages
Cara Delevingne przekazała swój orgazm nauce. Robi to dla kobiet / gettyimages
Podoba Ci
się ten artykuł?
Podoba Ci
się ten artykuł?

„Jeśli chodzi o orgazm, istnieje zdecydowana różnica między płciami. Naukowcy twierdzą, że 95 proc. heteroseksualnych mężczyzn przeżywa orgazm podczas stosunku, ale dotyczy to tylko 65 proc. heteroseksualnych kobiet” – zauważa Cara Delevingne. W związku z tym modelka zdecydowała się wziąć udział w badaniach dotyczących kobiecego orgazmu.

Modelka oddała krew w ważnym celu

Badania dotyczącego kobiecego orgazmu, w których wzięła udział supermodelka Cara Delevingne, mają pomóc zniwelować znaczące różnice pomiędzy osiąganiem seksualnej przyjemności przez mężczyzn i kobiety.

30-latka oddała naukowcom próbkę swojej krwi. Została ona pobrana przed i po masturbacji, aby dzięki temu mogli oni zbadać wpływ orgazmu na chemię jej organizmu. Badacze bowiem wciąż poszukują odpowiedzi na niektóre pytania dotyczące kobiecego orgazmu, chcą też zgłębić problem tzw. luki orgazmowej, czyli nierówności w zakresie czerpania tego rodzaju satysfakcji ze stosunku w różnych grupach demograficznych.

„Wiem z własnego doświadczenia, jak bardzo seksualne mogą być kobiety, więc można by pomyśleć, że w XXI w. mężczyźni i kobiety powinni mieć równie satysfakcjonujące życie seksualne, prawda?” – zapytała modelka, sama identyfikująca się jako osoba panseksualna.

Do wyświetlenia tego materiału z zewnętrznego serwisu (Instagram, Facebook, YouTube, itp.) wymagana jest zgoda na pliki cookie.Zmień ustawieniaRozwiń
Uczestniczki kampanii Rimmel #iwillnotbedeleted

Orgazm u heteroseksualnych kobiet

Cara Delevingne dodała, że jeśli chodzi o orgazm, istnieje zdecydowana różnica między płciami. Naukowcy twierdzą, że 95 proc. heteroseksualnych mężczyzn przeżywa orgazm podczas stosunku, ale dotyczy to tylko 65 proc. heteroseksualnych kobiet.

„Szczerze mówiąc, myślę, że to zawyżone wyniki, większość moich heteroseksualnych przyjaciółek mówi, że jest to prawdopodobnie nie więcej niż 15 lub 20 proc. Znacznie lepiej jest wśród lesbijek i osób queer” – wyjaśniła supermodelka.

„Planet Sex”

Wzięcie udziału Cary Delevingne w badaniach nad kobiecym orgazmem łączy się z autorskim programem dokumentalnym supermodelki o nazwie „Planet Sex”. To właśnie w jednym z odcinków Cara znajduje się w Niemczech, gdzie oddaje próbkę swojej krwi przed i po orgazmie.

„Znalazłam się tu, aby dostać orgazmu i przekazać go nauce. Myślę, że kobiece pożądanie seksualne zostało zdecydowanie stłumione” – mówiła supermodelka podczas programu.

„Planet Sex” będzie składało się z 6 odcinków, a wszystkie mają być dostępne na platformie Hulu od 29 listopada. Niewykluczone jest, że program z supermodelką będziemy mogli oglądać także na Disney+.

Zobacz także

Podoba Ci się ten artykuł?

Powiązane tematy: