Przejdź do treści

Stolarka w wydaniu artystycznym

Stolarka w wydaniu artystycznym
Stolarka z fun factorem, czyli twórczość Pana Objects, Pana-Objects.com
Podoba Ci
się ten artykuł?
Podoba Ci
się ten artykuł?

Stolarka, jaką mamy przed oczami, kiedy słyszymy to słowo, to mniej lub bardziej udolne elementy wyposażenia, wykonane przez ekipę na zlecenie. Chcę wam pokazać tych, którzy z rzemiosła zrobili design.

Stolarka, którą trudni się tajska grupa Pana Objects, nie ma w sobie nic z topornych i nudnych mebli czy brzydkich drewnianych elementów wykończeniowych. Stolarka Pana Objects to małe, proste i zabawne dodatki i drobiazgi, które będą pasować nie tylko do wnętrz w stylu orientalnym.

Spójrzcie na takie małe arcydziełko, czyli lampkę Frank, inspirowaną ruchami szczeniaka, który chce się bawić. Cała prostota drewnianego – w tym przypadku brzozowego – surowca została przez speców z Pana Objects zaklęta w kształt do złudzenia oddający filuterne zachowanie małego zwierzątka.

Lampka Frank „podaje łapꔟródło: Pana-Objects.com

Z kolei cztery zestawy z serii Small Ville to drobne drewniane domeczki, drzewa i chmurki, których podstawową funkcją jest… chronić wtyczki (do ładowania i do USB) od twojego Mac Booka!

 

Wtyczki dobrze zabezpieczone i ozdobione! Źródło: Pana-Objects.com

Inny drobiazg autorstwa Pana Design, który współpracuje z nowoczesną technologią, to podstawka pod iPada lub iPhone’a, która sama w sobie najbardziej przypomina gładki kamień używany w jakichś organicznych saunach, tyle że wykonany z drewna. Jego gładka powierzchnia i łagodna linia ciekawie współgrają z kanciastością smart phone’a i tabletu.

Organiczne kształty czy nowa technologia? Podstawka pod iPhone’a i iPada łączy jedno i drugie, źródło: Pana-Objects.com

Czysta forma – bez zbędnych ozdób, wyłącznie w służbie funkcji – charakteryzuje bardzo prosty i piękny kształt podpórki na książki Nobi, wykonanej z jesionowego drewna, a także zestawu organizującego drobiazgi na biurku o wdzięcznej nazwie Tofu, który z pewnością ucieszy wielbicieli notesików, karteczek i innych biurkowych gadżetów.

Organizator dla wielbicieli porządku na biurku, źródło: Pana-Objects.com

Stolarka w wykonaniu Pana Objects to obiekty stworzone z największą maestrią, sięgające do najlepszych rzemieślniczych tradycji Tajlandii. Ich twórcy mają przy tym na uwadze nowoczesne funkcje designu w dzisiejszym życiu, a ich subtelne poczucie humoru przydaje tym gadżetom nowoczesnego charakteru. Każdy obiekt, który wyjdzie z warsztatu Pana Objects będzie ciut inny od poprzedniego, bo każdy robiony jest ręczenie i nosi na sobie piętno tego, kto go wytworzył. Bardzo podoba mi się takie podejście do rzemiosła i stolarki w naszych pędzących czasach. A wam?

Podoba Ci się ten artykuł?

Powiązane tematy: