Przejdź do treści

Abigail Breslin: „Związek zamienił się w piekło”. Aktorka podzieliła się wstrząsającą historią na temat swojej relacji z partnerem

Abigail Breslin ujawniła prawdę o swoim byłym związku\ Fot. Michael Loccisano/WireImage\ GettyImages
Podoba Ci
się ten artykuł?
Podoba Ci
się ten artykuł?

Październik to Miesiąc Świadomości Przemocy Domowej. Ten wyjątkowy czas stał się pretekstem dla Abigail Breslin, aktorki serii „Zombieland”, żeby podzielić się swoją osobistą historią. Młoda gwiazda sama padła kiedyś ofiarą przemocy. „Ukochany wykorzystał moją niewinność i naiwność” – przyznała.

Abigail Breslin: „Byłam regularnie bita”

O swojej traumie Abigail Breslin opowiedziała za pomocą mediów społecznościowych. Jak dowiadujemy się z wpisu aktorki na Instagramie, w przemocowym związku tkwiła dwa lata. Początki nie zwiastowały tragedii.

Wszystko zaczęło się idealnie, byłam taka zakochana” – czytamy na początku postu.

Dalej gwiazda „Małej miss” i serii „Zombieland” pisze jednak:

„Ukochany wykorzystał moją niewinność i naiwność. Związek zamienił się w piekło. Byłam regularnie bita, zamykana w pokojach i zmuszana do udawania, że wszystko jest w porządku” – opisywała Breslin.

Dlaczego tak trudno było jej przerwać tę relację? Aktorka przypuszcza, że w jakiś sposób uzależniła się od swojego oprawcy. Miała poczucie, że nie zasługuje na miłość. Sama natomiast kochała swojego przemocowego partnera bez względu na wszystko. Dużym wsparciem był dla niej jej ojciec, który pomógł jej wyrwać się z tej relacji.

Mimo, że teraz Breslin jest w szczęśliwym i zdrowym związku z Irą Kunyanskym, z którym planuje ślub, nadal nie może uporać się z traumą. Aktorka właśnie dlatego chodzi na terapię. Breslin zdecydowała się na ten wpis, żeby pokazać innym kobietom, że można uwolnić się z toksycznej relacji.

Do wyświetlenia tego materiału z zewnętrznego serwisu (Instagram, Facebook, YouTube, itp.) wymagana jest zgoda na pliki cookie.Zmień ustawieniaRozwiń
Kobieta ma zakryte usta męską dłonią

70 tys. ofiar to kobiety

Październik to Miesiąc Świadomości Przemocy Domowej (Domestic Violence Awareness Month). Amerykańskie badania wykazały, że aż 40 proc. zabójstw jest wynikiem przemocy domowej, co wiąże się z tym, że określenie domu, rodziny jako miejsca spokojnego i wolnego od przemocy, jest kłamstwem. W odpowiedzi na to narodowa koalicja przeciwko przemocy domowej w USA ustanowiła w 1981 roku październik Miesiącem Świadomości Przemocy Domowej. Symbolem zacieśniającym więzy ludzi, którzy przechodzą lub przeszli przez to samo, jest fioletowa wstążka – jako wyznacznik siły i wytrwania.

Niebawem rozpocznie się 16 dni akcji przeciwko przemocy ze względu na płeć – międzynarodowa kampania przeciwko przemocy wobec kobiet i dziewcząt, która zaczyna się co roku 25 listopada, a kończy 10 grudnia.  Każdego roku w Polsce według oficjalnych statystyk blisko 90 tys. domowników doznaje różnych form przemocy w rodzinie. Według policyjnych statystyk, ponad 70 proc. ofiar to kobiety. Dodatkowo musimy zdawać sobie sprawę z tego, że wiele przypadków nie jest zgłaszanych odpowiednim służbom.

Zobacz także

Podoba Ci się ten artykuł?

Powiązane tematy: