Przejdź do treści

81-letnia Martha Stewart najstarszą modelką na okładce sportowego magazynu. „Nie myślę zbytnio o swoim wieku”

Martha Stewart
81-letnia Martha Stewart najstarszą modelką na okładce sportowego magazynu. "Nie zastanawiam się nad swoim wiekiem"/ fot. Getty Images
Podoba Ci
się ten artykuł?
Podoba Ci
się ten artykuł?

81-letnia Martha Stewart udowadnia, że wiek to tylko metryka. Autorka książek kulinarnych i gwiazda amerykańskiej telewizji pozuje w kostiumie kąpielowym na okładce „Sports Illustrated Swimsuit”. „Mam nadzieję, że ta okładka zainspiruje was do podejmowania wyzwań i próbowania nowych rzeczy, bez względu na to, na jakim etapie życia jesteście” – skomentowała sesję Stewart.

Martha Stewart najstarszą modelką na okładce „Sports Illustrated Swimsuit”

81-letnia Martha Stewart została najstarszą modelką pozującą w kostiumie kąpielowym na okładce sportowego magazynu. „Sports Illustrated Swimsuit” ukazuje się zaledwie raz w roku, a na jego okładkę trafiają najgorętsze nazwiska ze świata modelingu, filmu, rozrywki i sportu. Jedna z najsłynniejszych gwiazd amerykańskiej telewizji i autorka książek kulinarnych wyznała, że jest podekscytowana swoją obecnością na okładce i nazwała ten fakt „historycznym”. Wcześniejszą rekordzistką na okładce prestiżowego czasopisma była Maya Musk, matka Elona Muska, która pozowała w 2022 roku w wieku 74 lat.

„Kiedy usłyszałam, że trafię na okładkę 'Sports Illustrated Swimsuit’ pomyślałam: ’Całkiem nieźle, będę najstarszą osobą, jaka kiedykolwiek pojawiła się na tej okładce’. Nie myślę zbytnio o swoim wieku, ale pomyślałam, że to historyczne wydarzenie i lepiej, żebym wyglądała naprawdę dobrze. Uznałam, że powinnam skorzystać z tej życiowej okazji” – mówiła Stewart w rozmowie z „Today”.

Stewart przyznała, że przygotowywała się do sesji trzy miesiące. Zmiany, jakich dokonała w swoim już i tak aktywnym trybie życia, to m.in. rozpoczęcie przygody z pilatesem i opalaniem natryskowym. Odżywiała się zdrowo, ale jak zaznaczyła, „nie głodziła się, by wyglądać szczuplej”. Stewart wzięła udział w sesji w Dominikanie i pojawiła się w dziesięciu stylizacjach.

„Mam nadzieję, że ta okładka zainspiruje was do podejmowania wyzwań i próbowania nowych rzeczy, bez względu na to, na jakim etapie życia jesteście. Zmiana, ewolucja i bycie nieustraszoną – to naprawdę bardzo dobre rzeczy” – napisała na swoim profilu na Instagramie.

Zdania fanów podzielone

Autorka podkreśliła, że jej główną motywacją do wzięcia udziału w projekcie było pokazanie, że kobiety mogą wyglądać i czuć się świetnie niezależnie od wieku.

„Wiek nie jest determinującym faktorem w przyjaźniach czy sukcesie. To, co ludzie robią, co myślą, jak się zachowują, to jest to, co jest ważne. Nie twój wiek” – wyjaśniła.

W mediach spekulowano także, że Stewart po latach chce zmienić swój wizerunek medialny.

„Nie, to część mojej ciągłej autokreacji – nazywam to edukacją. Jedną z moich życiowych zasad od wielu lat jest to, że jeśli przestaniesz się zmieniać, przestaniesz żyć” – odpowiedziała na pytanie „New York Times”.

Magazyn z 81-latką trafi do sprzedaży 18 maja. Już teraz jednak można zobaczyć niektóre ze zdjęć z sesji, którymi Stewart podzieliła się na swoim profilu na Instagramie. W komentarzach pod wpisem wiele osób chwali gwiazdę i dziękuje jej za odwagę. Niektórzy jednak zarzucają jej zbytnią przeróbkę zdjęć i promowanie nierealnych standardów starzenia się i kobiecego piękna.

„Gratulacje królowo”,

„Gratulacje. Dziękuję za udowadnianie, że piękno w każdym wieku jest pięknem”

„Chirurgia plastyczna, botox, wypełniacze warte tysiące dolarów, przedłużanie włosów, filtry i inne. Proszę umieścić na okładce prawdziwą seniorkę”,

„Chcesz działać przeciwko ageizmowi, jednocześnie photoshopując się, by wyglądać jak 20-latka?!”,

„Jeśli któraś kobieta na ziemi myśli, że może porównywać się do kogoś, kto zarobił miliardy dolarów i wypróbował tysiące terapii… To tylko propaganda, aby kobiety znów czuły się gorzej ze sobą” – czytamy w komentarzach.

Do wyświetlenia tego materiału z zewnętrznego serwisu (Instagram, Facebook, YouTube, itp.) wymagana jest zgoda na pliki cookie.Zmień ustawieniaRozwiń

Zobacz także

Podoba Ci się ten artykuł?

Powiązane tematy: