Przejdź do treści

74-letnia Maye Musk na okładce w stroju kąpielowym. „Mam nadzieję, że kobiety lepiej poczują się we własnej skórze”

Maye Musk wzięła udział w sesji zdjęciowej, żeby przekazać innym kobietom, że można czuć się świetnie w każdym wieku /Getty Images
Podoba Ci
się ten artykuł?
Podoba Ci
się ten artykuł?

Noszenie stroju kąpielowego nie ma nic wspólnego z metryką. Udowadnia to 74-letnia Maye Musk, modelka, dietetyczka i matka miliardera Elona Muska, pozując na okładce popularnego katalogu „Sports Illustrated Swimsuit”. „Jestem bardzo podekscytowana, że zdecydowano, iż nawet starsze kobiety mogą nosić kostiumy kąpielowe i wyglądać świetnie” – powiedziała Maye Musk w wywiadzie.

„Myślę, że dzięki temu kobiety po siedemdziesiątce będą czuły się bardziej komfortowo podczas pływania”

Kiedy Maye Musk zaproponowano bycie twarzą okładki „Sports Illustrated Swimsuit”, 74-latka nie zareagowała entuzjastycznie. Wręcz przeciwnie, miała wątpliwości.

„Nie mogłam sobie tego wyobrazić. Dlaczego ktoś chciałby mieć 74-latkę na okładce? Zwłaszcza w stroju kąpielowym?” – wspomniała swoją pierwszą reakcję w rozmowie z magazynem „People”.

Po chwili zastanowienia Musk zdecydowała się jednak przyjąć ofertę. Zapozowała w jednoczęściowym kostiumie kąpielowym, aby pokazać innym dojrzałym kobietom, że także mogą czuć się dobrze w swoim ciele bez względu na wiek.

Sesja zdjęciowa jej nie rozczarowała. Modelka podkreśliła, że podczas sesji panowała „urocza atmosfera”, a zespół wykazał się uważnością, uprzejmością i troską. Dzięki temu modelka poczuła się jeszcze bardziej pewnie.

Zdecydowała się zapozować nie tylko dla siebie, ale przede wszystkim dla innych.

„Myślę, że dzięki temu kobiety po siedemdziesiątce będą czuły się bardziej komfortowo podczas pływania. Podobnie jak kobiety po dwudziestce i trzydziestce” – powiedziała modelka.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Maye Musk (@mayemusk)

Maye Musk zauważyła, że na plaży mężczyźni nie przejmują się swoim wyglądem. Nawet, jeśli daleko im do ideału, to nie zwracają na to uwagi. Kobiety natomiast często wstydzą się swoich ciał.

„Myślę, że my (kobiety – red.) nie musimy się tak przejmować”- podkreśliła w wywiadzie.

MJ Day, redaktor naczelna „Sports Illustrated Swimsuit Issue” skomentowała udział Maye Musk w sesji zdjęciowej dla katalogu. Podkreśliła, że Musk w wieku 74 lat nadal pracuje każdego dnia, aby inspirować innych. MJ Day wypowiedziała się również na temat przesłania, jakie miało towarzyszyć sesji, w której wystąpiły też Kim Kardashian, piosenkarka Ciara i modelka Yumi Nu:

„Wszyscy zasługujemy na szansę, by się rozwijać. Dlatego w tym numerze zachęcamy czytelników, aby zobaczyli te modelki tak, jak my je widzimy. Wielowymiarowe, utalentowane i seksowne. Świat może nadawać im różne etykiety, ale my chcemy skupić naszą uwagę na tym, jak postrzegają siebie i w jaki sposób realizują to, kim są. Bez względu na wiek„- przekazała.

Maye Musk: kim jest?

Maye Musk od pół wieku jest modelką i aktywistką. Gościła na okładkach najbardziej prestiżowych magazynów m.in. „Time”, „New York Magzine”, „Elle”,„Vogue”.  Jest najstarszą osobą, jaka zapozowała na jedynce „Sports Illustrated Swimsuit Issue”.

Życie Musk nie było usłane różami. Kiedy miała 31 lat, została samodzielną matką z trójką dzieci: Elonem, Kimbalem i Toscą. Wolała sama utrzymywać rodzinę niż żyć u boku przemocowego męża. Z zawodu jest dietetyczką, więc udzielała porad żywieniowych. Do pensji dorabiała jako modelka. Wszystkie dzieci Maye Musk odniosły sukces, a jej syn Elon został najbogatszym człowiekiem świata. Maye Musk nigdy nie chciała żyć jednak w cieniu syna.

„Moja mama ma teraz 74 lata. W ciągu wielu lat spędzonych na tej planecie zdobyła dwa tytuły magistra w dziedzinie żywienia, zdobyła nagrody w dziedzinie dietetyki, brała udział w niezliczonych pokazach mody i edytorialach, a nawet wystąpiła w teledysku Beyoncé. Jest siłą nie do pokonania i najbardziej nieustraszoną kobietą, jaką kiedykolwiek znałam” – mówi Tosca Musk, cytowana przez magazyn „People”.

W 2019 roku Maye Musk wydała książkę  „Kobieta z planem na życie. O pięknie, przygodach i sukcesach” (w Polsce dostępna od 2022 roku nakładem wydawnictwa Sensus). To inspirująca autobiografia, a przy tym ciepła i zabawna opowieść, w której nie brakuje dojrzałej refleksji nad życiem. Jej autorka mówi m.in. o tym, że w życiu przeszła przez różne etapy, kiedy czuła się obrażana lub odrzucana. Dziś jest najszczęśliwsza na świecie.

 

Źródło: people.com

Zobacz także

Podoba Ci się ten artykuł?

Powiązane tematy: