Przejdź do treści

57-letnia Paulina Porizkova pozuje topless. „Nie mam nic do ukrycia”

Paulina Porizkova
57-letnia Paulina Porizkova pozuje topless. "Nie mam nic do ukrycia"/ Photo by Michael Loccisano/WireImage
Podoba Ci
się ten artykuł?
Podoba Ci
się ten artykuł?

„Wreszcie czuję się dobrze we własnej skórze. Nie potrzebuję zbroi, kiedy jestem już uzbrojona w doświadczenia i mądrość, którą ze sobą niosą” – napisała na swoim profilu na Instagramie Paulina Porizkova. 57-letnia supermodelka i aktorka pokazuje, że kobiety w każdym wieku powinny celebrować swoje ciało!

57- letnia Paulina Porizkova pozuje topless

Paulina Porizkova, supermodelka i aktorka czeskiego pochodzenia, od 2020 roku w mediach społecznościowych przełamuje seksistowskie oczekiwania dotyczące tego, jak powinny zachowywać się kobiety po pięćdziesiątce. 57-latka udostępniła na swoim profilu na Instagramie zdjęcie, na którym pozuje topless. Modelka stoi przy oknie, na sobie ma jedynie czarną bieliznę, a piersi zasłania ręką.

„Nowy rok otwiera się szeroko” – rozpoczęła swój wpis i dodała: „Pozdrawiam go nago, ponieważ nie mam nic do ukrycia”.

Modelka, która karierę rozpoczęła na początku lat 80., przyznała, że dopiero teraz czuje się komfortowo ze swoim ciałem.

„Wreszcie czuję się dobrze we własnej skórze. Nie potrzebuję zbroi, kiedy jestem już uzbrojona w doświadczenia i mądrość, którą ze sobą niosą. Naprawdę dobre rzeczy są wtłoczone w to ciało i niewidoczne na zewnątrz. To nie znaczy, że ich nie ma. To sprawia, że ​​stoję wyprostowana i dumna – nawet gdy jestem rozebrana” – napisała.

„Wszystko we mnie jest lepsze”

Porizkova w ostatnich latach zasłynęła tym, że odważnie zabiera głos na temat starzenia się, akceptacji własnego ciała i tego, jak ważne jest dbanie o zdrowie psychiczne. Modelka w 2018 r. była w trakcie rozwodu po 28 latach małżeństwa z rockmanem Rikiem Ocasekiem. Jak otwarcie przyznała, był to trudny związek. Rok później, w 2019 roku, wokalista grupy The Cars niestety zmarł.

„Nagle stałam się rozwiedzioną kobietą, która nie miała kariery, nie miała możliwości zarabiania pieniędzy, a także została całkowicie zignorowana przez ogół społeczeństwa i pomyślałam, że to nie jest fajne, ponieważ teraz jestem o wiele fajniejsza niż 20 lat temu” – powiedziała w rozmowie z „Women’s Wear Daily” w październiku 2022 r.

Dodała także, że jest pogodzona z upływem czasu. Nie ukrywa jednak, że to trudne wyzwanie, kiedy starość jest stygmatyzowana.

„Wszystko we mnie jest lepsze. Ale mam zmarszczki i to nie czyni mnie brzydką. Po prostu pomyślałam, że to niesprawiedliwe” – podsumowała.

Do wyświetlenia tego materiału z zewnętrznego serwisu (Instagram, Facebook, YouTube, itp.) wymagana jest zgoda na pliki cookie.Zmień ustawieniaRozwiń

Zobacz także

Podoba Ci się ten artykuł?

Powiązane tematy: