Przejdź do treści

„Zamiast walczyć z ciałem, które cię kocha, podaruj mu szacunek, na jaki ono zasługuje” – proponuje ciałopozytywna trenerka i pokazuje nagranie

Każde ciało jest piękne! I ważne\źródło: pexels.com
Podoba Ci
się ten artykuł?
Podoba Ci
się ten artykuł?

„Kiedy ostatnio myślałeś o tym, co dzieje się w twoim ciele?” – pyta pod najnowszym postem trenerka Georgina Fox na swoim instagramowym profilu. „Bardzo łatwo jest zapomnieć, jak niesamowite są nasze ciała i jak wiele dla nas robią, skoro skupiamy się nieustannie na tym, jak wyglądają” – zauważa ciałopozytywna influencerka. 

Nasze ciała tyle dla nas robią!

Trenerka Georgina Fox na Instagramie prowadzi profil @georginacoxpersonaltraining, gdzie promuje ciałopozytywność i samoakceptację. Wielokrotnie przypomina swoim obserwatorom i obserwatorkom, że nasze ciała wymagają naszej troski i czułości. Tym razem skupiła się na temacie niedoceniania swojego ciała na co dzień, a przecież pełni ono wiele niesamowitych funkcji! Radzi, by przyjrzeć się jego wewnętrznym rolom, a nie zewnętrznym (nie)doskonałościom.

W nagraniu, które pojawiło się na jej profilu, umieściła fragment popularnego w sieci filmiku. Widzimy na nim obraz spod mikroskopu, jak ludzka biała krwinka goni bakterię. Taki właśnie pościg ma miejsce w naszych organizmach. Trenerka wspomniała, że obejrzenie tego filmiku zmieniło w niej sposób patrzenia na swoje ciało.

„Bardzo łatwo jest zapomnieć, jak niesamowite są nasze ciała i jak wiele dla nas robią, skoro skupiamy się nieustannie na tym, jak wyglądają” – zauważa.

Jej zdaniem docenianie naszych ciał przychodzi dopiero wtedy, kiedy coś złego się z nimi dzieje, np. chorujemy. Jak pisze Georgina Fox, winna jest presja społeczna, która może „pozbawić nas umiejętności doceniania prawdziwej MOCY naszych ciał poprzez skupienie się na zewnątrz, a nie na magii tkwiącej wewnątrz”.

„Kiedy skupiamy się na nadwadze, cellulicie i rozstępach, nie możemy w pełni docenić naszych ciał. A przecież one robią dla nas więcej niż tylko wyglądają!”

Ciało może wyglądać zupełnie inaczej wieczorem niż rano /fot. Pexels, Karolina Grabowska

Twoje ciało cię kocha

Georgina Fox zaznacza, że każde ciało jest ważne. I radzi, żeby zawrócić ze złej drogi i zacząć je doceniać w pełni.

„Możesz nie zdawać sobie z tego sprawy, ale kiedy martwisz się o to, jak twoje ciało wygląda na plaży, ono CAŁY CZAS reguluje twoją temperaturę, oddycha za ciebie i walczy ze wszystkim, co tobie zagraża” – przypomina.

Zachęca, żeby nie marnować energii do walki z nim i nie myśleć o tym, jak „powinno” wyglądać.

Zamiast walczyć z ciałem, które cię kocha, podaruj mu szacunek, na jaki ono zasługuje” – zachęca.

Zobacz także

Podoba Ci się ten artykuł?

Powiązane tematy: