Przejdź do treści

Victoria Beckham wspomina presję tabloidów, by schudła po porodzie: „Pozbawiło mnie to pewnych doświadczeń”

Victoria Beckham
Victoria Beckham wspomina zdjęcie z gazety, na którym wskazano, z których partii ciała musi schudnąć/ fot. Axelle/Bauer-Griffin /Getty Images
Podoba Ci
się ten artykuł?
Podoba Ci
się ten artykuł?

„Były chwile w przeszłości, kiedy nie czułam się na tyle pewnie, by siedzieć na plaży i patrzeć, jak bawią się moje dzieci” – wyznała Victoria Beckham w rozmowie z magazynem Grazia. Była członkini Spice Girls przyznała, że wpłynęły na to nagłówki gazet apelujące, by schudła.

Victoria Beckham o presji schudnięcia po ciąży

Brytyjska projektantka mody i piosenkarka Victoria Beckham otworzyła się w rozmowie z magazynem Grazia. Gwiazda wróciła wspomnieniami do chwil, kiedy tabloidy krytykowały jej sylwetkę kilka miesięcy po pierwszym porodzie. Była członkini Spice Girls powitała na świecie swojego pierworodnego syna Brooklyna w marcu 1999 r. Chwilę później w jednej z gazet znalazło się zdjęcie Victorii opatrzone komentarzem krytykującym jej ciało po ciąży.

„Pamiętam, że moje pierwsze wyjście po narodzinach Brooklyna znalazło się na pierwszej stronie gazety ze strzałkami wskazującymi, w którym miejscu muszę schudnąć” – wspomina.

Jak podkreśliła, niewybredny komentarz mocno wpłynął na jej poczucie pewności siebie.

„Tak wiele o mnie powiedziano i jestem pewna, że pozbawiło mnie to pewnych doświadczeń” – powiedziała i dodała: „Nie chcę wyglądać, jakbym narzekała, ale były chwile w przeszłości, kiedy nie czułam się na tyle pewnie, by siedzieć na plaży i patrzeć, jak bawią się moje dzieci”.

Ikona mody wyjaśniła, że nauczyła się ignorować opinie innych o jej ciele. Teraz wie, jak odeprzeć publiczną krytykę.

„Te rzeczy mogą mieć wpływ na to, jak się czujesz i zachowujesz w miejscach publicznych. Teraz, jeśli paparazzi chcą zrobić zdjęcie i coś powiedzieć, nie przeszkadza mi to w ten sam sposób” – podsumowała.

Joanna Osyda

„Chcę, aby Harper przebywała w pobliżu kobiet, które celebrują swoje krągłości”

Victoria Beckham od lat podkreślała, że jako nastolatka nie czuła się dobrze w swoim ciele. Nazywała siebie „zbyt pulchną”. Kiedy stała się sławna, media nie ułatwiały jej zaakceptowania swojego wyglądu. Pod koniec lat 90. została m.in. zmuszona do zważenia się w krajowej telewizji podczas wywiadu w programie Chrisa Evansa (nie mylić z aktorem). Dziennikarz próbował dowieść, że piosenkarka mierzy się z zaburzeniami odżywiania, ponieważ bardzo schudła.

Projektantka nigdy nie kryła także, że poddawała się rygorystycznej diecie i ćwiczeniom, by zachować szczupłą sylwetkę. Udało jej się jednak znaleźć balans i teraz stara się przekazywać zdrowe nawyki swojej córce Harper.

„Myślę, że kobiety w dzisiejszych czasach chcą wyglądać zdrowo. Jako matka chcę, aby Harper przebywała w pobliżu kobiet, które celebrują swoje krągłości i cieszą się tym, jak wyglądają” – mówiła w rozmowie z magazynem „Vogue”.

Zobacz także

Podoba Ci się ten artykuł?

Powiązane tematy: