,,To tylko seks? Naga prawda o naszych pragnieniach” to kompendium wiedzy o ludzkiej seksualności. Mamy patronat!
Dziennikarka Justyna S. Majewska i ceniona seksuolożka Anna Golan w odważnej rozmowie o tym, gdzie w sypialni kończy się normalność i… czy w ogóle istnieje coś takiego? ,,To tylko seks? Naga prawda o naszych pragnieniach” to lektura, dzięki której nauczysz się tworzyć szczere relacje i odkryjesz przyjemność na nowo. Książka ukaże się 28 października nakładem Wydawnictwa Oficyna 4eM. Hello Zdrowie objęło ją patronatem medialnym!
To tylko seks?
„No bo właściwie co to jest ten cały seks? Kiedy się zaczyna?” – zastanawiają się autorki. Dopiero w sypialni czy może dużo wcześniej? Może już wtedy, gdy on proponuje ci pierwszą wspólną kawę, albo kiedy ona zbliża się, by strząsnąć niewidzialny pyłek z twojej marynarki i czujesz zapach jej perfum?
Może to już ten taniec godowy, kiedy ona bawi się włosami, odsłaniając szyję, a on rozmawiając z nią, wkłada ręce do kieszeni i lekko wypycha do przodu biodra? Ach, nie wiedziałaś, że to robisz? Że on to robi?
,,To tylko seks? Naga prawda o naszych pragnieniach’’ to kilkanaście inspirowanych życiem historii rozebranych na czynniki pierwsze i dokładnie omówionych przez autorki. To opowieści o relacjach, emocjach, o stawianiu w łóżku granic i o tym, że czasem warto burzyć mury.
O czym jest książka?
Grzegorz to dzieciak w skórze dorosłego mężczyzny, Michał uprawia seks z prostytutkami, ale ponieważ nie są to regularne romanse, uważa, że nie zdradza żony. Paweł z masturbacji zrobił łatwo dostępny sposób na szybki relaks. Marzena nigdy nie nauczyła się odczuwać podniecenia, za to świetnie nauczyła się je udawać. Radek bardziej niż żonę kocha jej stopy, Paulina w seksie chce być kimś innym, a Kinga nie rozumie dlaczego Daniel na propozycję randki odpisał… ,,dziękuję’’.
Omawiane w książce doświadczenia innych osób pomogą czytelnikom dokładnie przyjrzeć się własnym relacjom i potrzebom. Pozwolą na nowo doświadczyć seksu z radością i ciekawością drugiego człowieka.
Anna Golan
Jest psycholożką i seksuolożką kliniczną z certyfikatem Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego. Od kilkunastu lat pracuje z osobami w trudnych sytuacjach życiowych, uwikłanymi w niesatysfakcjonujące związki, z osobami, które pragną wyzwolić się z narzucanych sobie ograniczeń i cieszyć się intymnością. Prowadzi terapie indywidualne oraz terapie par i małżeństw.
Współpracowała z organizacjami pozarządowymi, m.in. z Centrum Rodziny i Praw Dziecka Towarzystwa Przyjaciół Dzieci, stowarzyszeniem Lambda Warszawa. Przez wiele lat współpracowała z pismem „Charaktery”. Zbiór artykułów jej autorstwa na temat seksuologii i terapii par ukazał się w książce Intymność. ,,Co robić i czego nie robić, żeby być razem i cieszyć się sobą” (A. Depko, A. Golan). Aktualnie jako ekspert współpracuje z pismem „Przyjaciółka” oraz Fundacją NeuroPozytywni.
Justyna S. Majewska
Przez kilkanaście lat pracowała jako reporterka, prezenterka i wydawczyni w największych polskich stacjach telewizyjnych i radiowych. Autorka reportaży, lektorka, redaktorka książek, PR-owiec – kolejność przypadkowa. Studiowała filozofię, bo lubi wiedzieć oraz analizę bezpieczeństwa i zagrożeń terrorystycznych, bo nie lubi się bać. Pochodzi ze Stargardu.
Zobacz także
,,Pierwsze chwile z noworodkiem” autorstwa położnej Izabeli Dembińskiej to spojrzenie na świat nowonarodzonego człowieka z jego perspektywy. Premiera książki już 11 marca 2020 r.!
„Moc uczuć”. Nowa seria książek o emocjach dla dzieci od Katarzyny Miller. Warto ją znać i czytać!
Marta Szarejko: Polkom trudno rozmawiać o seksie, zwłaszcza gdy rozmowa ma dotyczyć tego, co niezbyt wesołe i frywolne. Nikt nie chce się tym chwalić
Polecamy
„Zacisnąć zęby i przetrwać”. Kasia Koczułap wymienia, co słyszą kobiety, kiedy mówią, że seks je boli
„Sztukę flirtowania trzeba aktualizować” – mówi seksuolożka Patrycja Wonatowska
„Wiecie, że kobiety mają jeden otwór więcej niż mężczyźni?”. Wpis dziennikarza wywołał poruszenie w sieci
Tiktokerka opowiedziała o skandalicznym zachowaniu pasażera komunikacji miejskiej. Takie incydenty zdarzają się codziennie. Jak reagować?
się ten artykuł?