Przejdź do treści

Sandra Kubicka o PCOS: Przez tyle miesięcy nie wiedziałam co mi jest. Myślałam, że to koniec mojej kariery

Sandra Kubicka
Sandra Kubicka o swojej chorobie: Przez tyle miesięcy nie wiedziałam co mi jest. Myślałam, że to koniec mojej kariery/ Instagram @sandrakubicka
Podoba Ci
się ten artykuł?
Podoba Ci
się ten artykuł?

Sandra Kubicka to jedna z najpopularniejszych polskich modelek. 25-latka od kilku lat robi także karierę w Stanach Zjednoczonych. Rok temu zarzucano jej, że przytyła i nie dba o siebie. Mało kto jednak wiedział, że Kubicka choruje na PCOS. Teraz modelka opublikowała zdjęcia bez makijażu, pokazując, jak wyglądała przed leczeniem.

Sandra Kubicka

Sandra Kubicka o swojej chorobie

Sandra Kubicka ponad rok temu dowiedziała się, że choruje na PCOS – zespół policystycznych jajników. Choroba nie tylko pogarszyła jej cerę, ale również niekorzystnie wpłynęła na wagę. Do objawów PCOS można bowiem zaliczyć trądzik, brak energii, zanik miesiączki spowodowany obecnością męskich hormonów – androgenów.

Co to był za okropny czas. Walczyłam z cerą, +17 kilogramami, samooceną, pewnością siebie, pracą, życiem prywatnym. Przez tyle miesięcy nie wiedziałam co mi jest. Myślałam, że to koniec mojej kariery modelingowej – napisała na swoim profilu na Instagramie modelka.

Modelka wyznała też, że po usłyszeniu diagnozy, nie wiedziała nic o PCOS.

Pamiętam moją odpowiedź „ale co to jest?” Nigdy wcześniej przecież o tym nie słyszałam. Skąd to się bierze? Dlaczego ja? Przecież wtedy miałam 24 lata. Co źle zrobiłam? Dlaczego takie drastyczne objawy? – dodaje.

Kubicka przyznała, że choroba była dla niej traumatycznym przeżyciem i woli nie wracać pamięcią do czasu sprzed roku. W swoim wpisie podzieliła się swoimi obawami i tym, co czuła przez ostatnie miesiące.

Szczerze, nie chcę wracać do tamtych dni i pamiętać, co wtedy czułam. Ile płakałam, ile się bałam, a co z dziećmi? Czy będę mamą? – wyznała. 

Do wyświetlenia tego materiału z zewnętrznego serwisu (Instagram, Facebook, YouTube, itp.) wymagana jest zgoda na pliki cookie.Zmień ustawienia

Sandra Kubicka wspiera kobiety

Kubicka zdecydowała się podzielić swoją historią, aby pomóc innym kobietom. Modelka zwraca uwagę na fakt, że o PCOS wciąż wie mało kobiet. Zbyt mało także mówi się o tej chorobie.

Piszę to tutaj, bo mało kobiet mówi publicznie o tych przykrych problemach, a przecież tyle kobiet walczy z tym samym co ja. Wiem, jak to odbija się na naszej psychice. Pamiętajcie, nie jesteście same. Bądźcie silne! Czas!!! Musicie być cierpliwe i wytrwale. Dałam radę, wy tez dacie – apeluje.

Sandra Kubicka – jak zmieniła się przez rok od diagnozy?

Obecnie nie ma leków, które wyleczyłyby PCOS. Można jedynie złagodzić objawy choroby farmakologicznie lub poprzez aktywność fizyczną i odpowiednią dietę. Kubicka jednak nie poddaje się i dzielnie walczy o zdrowie.

Dzisiaj czuję się jak nowonarodzona. Zmieniłam wszystko. Dosłownie – napisała modelka.

Rezultaty swojej walki Kubicka pokazała, publikując zdjęcia. Modelka jest na nich bez makijażu. Nie użyła także żadnego filtra. Na pierwszych zdjęciach widzimy jej stan obecny, na ostatnich – sytuację sprzed roku. Jak widać, jest znaczna poprawa.

Do wyświetlenia tego materiału z zewnętrznego serwisu (Instagram, Facebook, YouTube, itp.) wymagana jest zgoda na pliki cookie.Zmień ustawieniaRozwiń

Zobacz także

Podoba Ci się ten artykuł?

Powiązane tematy:

i
Treści zawarte w serwisie mają wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowią porady lekarskiej. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem.