Przejdź do treści

Sandra Kubicka o PCOS: Przez tyle miesięcy nie wiedziałam co mi jest. Myślałam, że to koniec mojej kariery

Sandra Kubicka
Sandra Kubicka o swojej chorobie: Przez tyle miesięcy nie wiedziałam co mi jest. Myślałam, że to koniec mojej kariery/ Instagram @sandrakubicka
Podoba Ci
się ten artykuł?
Podoba Ci
się ten artykuł?

Sandra Kubicka to jedna z najpopularniejszych polskich modelek. 25-latka od kilku lat robi także karierę w Stanach Zjednoczonych. Rok temu zarzucano jej, że przytyła i nie dba o siebie. Mało kto jednak wiedział, że Kubicka choruje na PCOS. Teraz modelka opublikowała zdjęcia bez makijażu, pokazując, jak wyglądała przed leczeniem.

Sandra Kubicka

Sandra Kubicka o swojej chorobie

Sandra Kubicka ponad rok temu dowiedziała się, że choruje na PCOS – zespół policystycznych jajników. Choroba nie tylko pogarszyła jej cerę, ale również niekorzystnie wpłynęła na wagę. Do objawów PCOS można bowiem zaliczyć trądzik, brak energii, zanik miesiączki spowodowany obecnością męskich hormonów – androgenów.

Co to był za okropny czas. Walczyłam z cerą, +17 kilogramami, samooceną, pewnością siebie, pracą, życiem prywatnym. Przez tyle miesięcy nie wiedziałam co mi jest. Myślałam, że to koniec mojej kariery modelingowej – napisała na swoim profilu na Instagramie modelka.

Modelka wyznała też, że po usłyszeniu diagnozy, nie wiedziała nic o PCOS.

Pamiętam moją odpowiedź „ale co to jest?” Nigdy wcześniej przecież o tym nie słyszałam. Skąd to się bierze? Dlaczego ja? Przecież wtedy miałam 24 lata. Co źle zrobiłam? Dlaczego takie drastyczne objawy? – dodaje.

Kubicka przyznała, że choroba była dla niej traumatycznym przeżyciem i woli nie wracać pamięcią do czasu sprzed roku. W swoim wpisie podzieliła się swoimi obawami i tym, co czuła przez ostatnie miesiące.

Szczerze, nie chcę wracać do tamtych dni i pamiętać, co wtedy czułam. Ile płakałam, ile się bałam, a co z dziećmi? Czy będę mamą? – wyznała. 

Sandra Kubicka wspiera kobiety

Kubicka zdecydowała się podzielić swoją historią, aby pomóc innym kobietom. Modelka zwraca uwagę na fakt, że o PCOS wciąż wie mało kobiet. Zbyt mało także mówi się o tej chorobie.

Piszę to tutaj, bo mało kobiet mówi publicznie o tych przykrych problemach, a przecież tyle kobiet walczy z tym samym co ja. Wiem, jak to odbija się na naszej psychice. Pamiętajcie, nie jesteście same. Bądźcie silne! Czas!!! Musicie być cierpliwe i wytrwale. Dałam radę, wy tez dacie – apeluje.

Sandra Kubicka – jak zmieniła się przez rok od diagnozy?

Obecnie nie ma leków, które wyleczyłyby PCOS. Można jedynie złagodzić objawy choroby farmakologicznie lub poprzez aktywność fizyczną i odpowiednią dietę. Kubicka jednak nie poddaje się i dzielnie walczy o zdrowie.

Dzisiaj czuję się jak nowonarodzona. Zmieniłam wszystko. Dosłownie – napisała modelka.

Rezultaty swojej walki Kubicka pokazała, publikując zdjęcia. Modelka jest na nich bez makijażu. Nie użyła także żadnego filtra. Na pierwszych zdjęciach widzimy jej stan obecny, na ostatnich – sytuację sprzed roku. Jak widać, jest znaczna poprawa.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez SANDRA KUBICKA ???? (@sandrakubicka)

Zobacz także

Podoba Ci się ten artykuł?

Powiązane tematy:

i
Treści zawarte w serwisie mają wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowią porady lekarskiej. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem.