Pierwsza transpłciowa, niepełnosprawna modelka z porażeniem mózgowym na wybiegu. Kolejny przełom w świecie mody!
– Mam nadzieję, że moje pierwsze show pokaże, że wybiegi i kolekcje mody z ludźmi takimi jak ja są możliwe. Powinno być więcej możliwości takich jak ta wszędzie w branży mody/na świecie – napisała na swoim koncie na Instagramie Aaron Philip, która właśnie przeszła do historii, jako pierwsza transpłciowa, niepełnosprawna modelka na wózku na wybiegu mody.
Aaron Philip jest osiemnastoletnią, ciemnoskórą, transpłciową, modelką z porażeniem mózgowym, która łamie wszelkie bariery i pozwala, aby przeciwności losu ją powstrzymywały. Osiemnastolatka, która we wrześniu zeszłego roku nie wzięła udziału w pokazie w trakcie Nowojorskiego Tygodnia Mody, ponieważ jej wózek inwalidzki nie mógł wjechać na wybieg, zrobiła to w zeszły piątek. W ten sposób zapisała się na kartach historii jako pierwsza transpłciowa, niepełnosprawna kobieta z porażeniem mózgowym, która wzięła udział w pokazie mody.
RozwińAaron Philip przejmuje świat mody
O Philip zrobiło się głośno w 2018 roku, gdy podpisała kontrakt z Elite NY, jedną z najważniejszych agencji modelek na świecie, do której należy m.in. Magdalena Frąckowiak. Następnie modelka wystąpiła w sesjach fotograficznych w takich magazynach jak Dazed, Paper Magazine czy Teen Vogue.
W ubiegły piątek spełniło się największe marzenie Philip, dzięki występowi na pokazie mody debiutującego projektanta Willi’ego Norrisa. Została wybrana, aby zamknąć wybieg, który miał uhonorować społeczność LGBTQ+ w Nowym Jorku.
”To mój pierwszych pokaz. Skończcie z wymówkami, bo fakt, że pojawiłam się dzisiaj na wybiegu, jest najlepszym dowodem na to, że każdemu może się to udać. Kiedy zgasły światła, płakałam jak dziecko”
Modelka podzieliła się przeżyciami na swoim koncie na Instagramie. Opublikowała także filmik, na którym widać, jak dumna Philip jedzie przez wybieg i radzi sobie świetnie.
Rozwiń– Nigdy w życiu nie byłam szczęśliwsza. Mimo wielkiego stresu nie bałam się, bo wszyscy dookoła wspierali mnie i wierzyli, że uda mi się spełnić marzenie. Mam nadzieję, że ten wieczór zostanie zapamiętany i stanie się przykładem, za którym pójdą inni projektanci. Branża mody musi być bardziej otwarta i mam ogromną nadzieję, że mój dzisiejszy występ otworzy pole do dyskusji. Osoby na wózkach czy transpłciowe nie powinny czuć się wykluczone – powiedziała w wywiadzie dla Teen Vogue.
Z pewnością to nie koniec działań odważnej modelki, która jest na dobrej drodze, by zburzyć panujące stereotypy, zdobyć karierę swoich marzeń i zmienić świat. W szczególności Philip pragnie zlikwidowania negatywnego piętna, które otacza społeczność i przestrzenie, których jest częścią – ciemnoskórych, niepełnosprawnych i transpłciowych.
Zobacz także
„Vogue Portugal” przełamuje bariery. Thando Hopa – afrykańska modelka z albinizmem po raz pierwszy na okładce
„Jak to możliwe, że nie mam rąk i nogi, a mam chłopaka i pracę, kiedy ona jest zdrowa i ładna, a tego nie ma” – mówi w rozmowie z Hello Zdrowie Aldona Plewińska, modelka inna niż wszystkie
Hello My Hero. Anna Wróbel: chcę dać ludziom taką chwilę refleksji, że nic nie jest dane nam na stałe
Podoba Ci się ten artykuł?
Powiązane tematy:
Polecamy
Pedro Pascal zabrał na premierę siostrę. Lux, sojuszniczka osób transpłciowych, skradła mu całe show, a on poprawiał tren jej sukni
Sarah McBride pierwszą osobą transpłciową wybraną do Kongresu! „To przełomowe osiągnięcie w marszu ku równości”
Chloë Grace Moretz dokonała coming outu. „Wierzę w potrzebę ochrony prawnej, która ochroni mnie jako lesbijkę”
Tęczowy Piątek po nowemu. Warsztaty z języka inkluzywnego, przychylność dyrektorów szkół i otwartość małych miasteczek
się ten artykuł?