Przejdź do treści

Paweł Królikowski nie żyje. Aktor zmarł po długiej walce z chorobą

Paweł Królikowski
Paweł Królikowski nie żyje. Aktor zmarł po długiej walce z chorobą/ PHOTO: PAWEL WRZECION/MWMEDIA
Podoba Ci
się ten artykuł?
Podoba Ci
się ten artykuł?

Paweł Królikowski nie żyje. Informację w rozmowie z PAP potwierdziła Ewa Leśniak ze Związku Artystów Scen Polskich. Aktor od lat zmagał się z chorobą neurologiczną. Zmarł w wieku 58 lat.

Paweł Królikowski zmarł w czwartek nad ranem w szpitalu, w którym przebywał od grudnia zeszłego roku na oddziale neurochirurgicznym. Aktor trafił do szpitala przed Bożym Narodzeniem, kiedy poczuł się gorzej. Od tej chwili pozostawał pod opieką lekarzy. I choć wydawać się mogło, że artysta był na dobrej drodze do wyzdrowienia, dotarły do nas smutne wieści. Bohater „Rancza” w kwietniu skończyłby 59 lat.

Emilia Clarke

Paweł Królikowski – choroba

Paweł Królikowski zmagał się z chorobą neurologiczną od 2015 roku, kiedy przeszedł operację usunięcia tętniaka mózgu. O kolejnych komplikacjach zdrowotnych aktor poinformował we wrześniu 2019 roku.

„Na początku maja nie przyjechałem do was na spotkanie. Okazało się, że moje zdrowie nie było okej. Musiałem więc coś z tym zrobić, spotkałem ludzi w Szpitalu Bródnowskim, w szpitalu koło Zgierza i tam mi uratowali życie, uratowała mi życie moja żona i uratował mi życie mój profesor Ząbek, i okazało się, że mogę żyć, że mogę z wami się spotykać” – powiedział w trakcie programu „Twoja twarz brzmi znajomo”, w którym był jurorem.

Królikowski następnie trafił do szpitala w grudniu 2019 roku i od tego czasu przebywał na oddziale neurologicznym. Niedawno przeszedł kolejną operację, po której pojawiły się powikłania. Aktor zmarł 27 lutego nad ranem.

Rodzinie przekazujemy wyrazy współczucia.

Kim był Paweł Królikowski?

Paweł Królikowski był aktorem filmowym, telewizyjnym, teatralnym i dubbingowym, prezenterem i realizatorem telewizyjnym oraz prezesem Związku Artystów Scen Polskich. Swój debiut ekranowy zaliczył w filmie „Dzień kolibra”. Zagrał jeszcze m.in. w filmach „Opowieść Harleya”, „Pantarej”, „Czwarta władza”, „Długi weekend”, „Pitbull”, „Pitbull. Nowe porządki”, „Instynkt” oraz wielu serialach. Przez 13 lat prowadził programy dla dzieci „Truskawkowe studio”. Od 2014 r. był jurorem programu „Twoja twarz brzmi znajomo”.

Zobacz także

Podoba Ci się ten artykuł?

Powiązane tematy: